Používáme cookies. Více informací zde. OK

Už jsem asi psychicky vyřízená

zlatik1
14. dub 2015
Ahoj holky, už to musím ze sebe ventilovat a poprosit o radu. Jsem doma na RD a mám krásného a zdravého syna 11 měsíců, jsem s ním ráda a užívám si to. Máme malý domeček a doděláváme ještě něco u něho ( zahradu, skleník). Manžel je stále v práci a jezdí domů kolem 8 večer. Jsem s malým celý den doma sama a on je na mě docela dost už fixovaný, musím být s ním alespoň v místnosti, ale i tak jen brečí a kňučí, chce jen chovat. Mě to trhá srdce, když nevím co mu je. Hrát si sám nechce. tetičky máme 3 a 1 jen funguje. Druhý má také miminko o 3 měsíce mladší. Nevyhlula jsem se srovnávání od rodiny. Ten umí to a ten to. Hrozně si to švagrová užívá a podle ní jsem hrozná matka, která se dost nevěnuje dítěti. Už jsem i omezila styk se švagrovou,ale když se vidíme, stejně jdeme do sebe. Máme jiné pohledy na výchovu. Jak se mám zachovat.... nechápe, že chceme hned druhé dítě a pak se chci vrátit do práce. Dost mi chybí jiný pohled na svět než jen přes plínky. Myslela jsem, že si najdu nějakou brigádu, ale není nic.
bed
14. dub 2015
Chápu...
leg
14. dub 2015
Stručně: švagrovou pošli do háje, protože si asi myslí, že je to supermatka a vaše plány do budoucna jsou pouze vaše a jim nic do toho není 🙂 Nepíšeš, jestli chodíte třeba na plavání nebo do nějakých kroužků. To by také stálo za zvážení.
helenaoparilova
14. dub 2015
Přesně, na švagrovou se vykašlete, a zkuste nějaké aktivity 🙂
zlatik1
autor
14. dub 2015
@leg byli jsme plavat a teď čekám až nám bude rok a budeme jezdit plavat už jak chceme.... aktivity... zkoušela jsem tedy dětské centrum, ale malý je živé dítě a tam ostatní maminky jen sedí u kafe a dětem se moc nevěnují.. asi se musím překonat a své pohledy na výchovu nebrat tolik vážně 🙂
nonnni
14. dub 2015
Jezis, tohle "venovani se diteti"...co to vlastne je? Dite nepotrebuje porad nekoho za p*deli, naopak, moznost rozvijeni vlastni fantazie a sobestacnosti mu da daleko vic, nez cas straveny s matkou, ktera se za nim neustale tahne i v detske herne.

Na svagrovou se vykasli, kazde dite je jine a to, ze nektere mluvi ve dvou letech ve slozitych souvetich a pozna jemne nuance mezi staroruzovou a pudrovou ruzovu jeste neznamena, ze z nej v zivote bude jedinec s kvalitnejsim zivotem a ani to neukazuje nic s ohledem na kognitivni schopnosti tveho ditete v porovnani s druhymi.

Byt tebou, tak jdu prave do toho detskeho centra a sednu si na zadnici, nohy dam na zidli pred sebou, kafe pod nos a necham dite, at se trosku otrka. Venovat se diteti v MC mi prijde ciste mrhani energii, tam jde jen o to, aby dite neuzurpovalo deti jine, ale to bys jiste uhlidala.
elu
14. dub 2015
@nonnni hahhahaha...to jsi napsala dobře, to věnování se dítěti....seš s ním celej den, tak jaké pak, nevěnování se, že 🙂...a nemusíš furt obracet jednu knížku dokola, nebo hrát pexeso, stačí přítomnost matky a nemusíme dělat kašpárky, natož se tvářit, že nás to děsně baví
elu
14. dub 2015
já jsem třeba nechala holku at si dělá, co chce, přesypávala třeba čočku, v kuchyni bordel a ja si dělala taky svý...a přestože jsem se v podstatě válela u televize, nebo u počítače, tudíž jsem dítěti "nevěnovala"...tak mě pak potešila kamaradka psycholožka, která když to u nás viděla, tak říká, já tě obdivuji, že máš sílu doma praktikovat tuhle montessori výchovu 🙂 🙂...dneska je dcera velmi manuálně zručná, už v roce a pul spravně držela tuzku a je kreativní
nonnni
15. dub 2015
@elu to moje dite je sice take kreativni, ale tuzku jeste v pred nedavne drzela, jak prase kost 😃 Segra take praktikovala tyhle Montessori principy...maleho synovce jednou nechala hrat s moukou...misto toho, aby po hromade mouky jezdil autickem, tak si stoupnul a na "ten klasnej kopesek, mamintko, sem se vyculal" a delal livance 😃 😃 😃 😃 😃 Ja tedy nechala hrat holky s cockou jednou, ale jak jsem stara, tak jsem blba, protoze jsem jim jeste (liberalne, abych byla uz uplne uzasna matka :-p ) nechala vybrat a tak si vybraly cervenou cocku a ja ji nachazela vsude mozne jeste po mesici 8-( Pak mi znama rekla, at nejsem blba, ze tohle hrani chce fazole a ne cocku, ktera se vejde do spary podlah a pod prahy 😃 😃 😃 😃 😃
elvira
15. dub 2015
@zlatik1 - řekla bych, že to sama nemáš srovnané, když tě zajímá, že švagrová nechápe, že nechceš hned druhé a chceš se vrátit do práce...
Ona asi vidí, že v tom "lítáš", tak si tě vychutnává.
Až začne šířit moudra, tak jí řekni, že je to její názor a ty jí ho nebereš, ale ty sama to máš jinak. Nevysvětluj, nezabředej do debat, prostě tečka.
Já jsem tak omezila kontakt s kamarádkou -jen zazvonil telefon, už hrnula, co její malý umí a dodávala otázku, jestli ten náš /v podtextu blbeček/ už umí aspoň něco...

Sem začni psát odpověď...

Odešli