Antikoncepce po porodu - během kojení, užíváte ji?

hanivasi
3. říj 2014

Ahojte, chtěla bych se zeptat, zda během kojení užíváte prášky - antikoncepci. Četla jsem, že to není vhodné během kojení. Že v tomto období se doporučuje pouze tělísko - k tomu já ale nemám moc nakloněno. Jak to máte vy?? nejradši bych užívala prášky, tak jako dřív - a nejlépe ty stejné, snášela jsem je dobře - CILEST.

milatka
3. říj 2014

Během kojení se dá užívat antikoncepce pouze s obsahem gestagenů např. Cerazette.Cilest je kombinovaná,obsahuje i estrogeny,takže během kojení určitě neužívat.

svetlus_pepca
4. říj 2014

Jak je psáno výše. Určitě při kojení ne stejnou atk jako před otěhotněním! Já teda nevím, ale tohle jsem řešila s gynekologem po šestinedělí 😉

zarucha
4. říj 2014

@hanivasi - po poradě s gynekoložkou a zvážení mojí anamnézy užívám od konce šestinedělí antikoncepci azalia - je to tzv gestagenní atk, neobsahuje estrogeny, tj kromě toho, že nepřechází do mléka, také nezvyšuje tlak, nehrozí trombóza atd. Musí se ale užívat úplně přesně - žádné dvě hodinky sem, dvě hodinky tam. Já mám čtyř a půl měsíční holčičku, plně kojím až devětkrát denně, tj ještě nemám menstruaci, ale ani to nemusí bránit otěhotnění, takže nějakou antikoncepci to určitě chce. Kondom pro mě není řešení, nedokážu se uvolnit, bojím se, že bude jako na vztek nehoda a budu v tom zase 🙂 tělísko mi doktorka naopak doporučuje až ve chvíli, kdy už nebudu chtít další dítě - není dobré ho dávat třeba na rok, dva a pak ho zase vyndavat. Rozhodně ale každá žena potřebuje trochu něco jiného, prober vše se svým lékařem.

lrg
4. říj 2014

Měla jsem Cerazette, ale nevyhovovala mi, bolela mě hodně hlava, zhoršila se mi pleť, ale hlavně dcera pila méně mléka. Po měsíci jsem se na to vyprdnula a spoléhala se na "dávání si pozor" 🙂

kamilka007
4. říj 2014

@hanivasi Ja mela pri dcerce Azalii. Dobrala jsem prvni platicko a vyprdla jsem se na to - nejak me nepresvedcili, ze to budouci generaci nijak neublizi, to se prece ukaze, az nase deti dospeji. Nerada bych si pak vycitala svoje pohodli, takze i ted po synovi frcime s manzelem "klasiku". 🙂

mariti
4. říj 2014

Tak mě taky doktorka doporučila azalii, ale nakonec jsem se rozhodla ji nebrat. Přešli jsme na používání kondomů a měření teploty. Ale 100%-ní metoda to samozřejmě není. Já ale souhlasím s kamilkou007, v tu chvíli pro mě bylo skutečně nejdůležitější, abych mohla kojit a aby moje mléko nebylo ovlivněné nějakým sajrajtem, stává se, že se pak děti samy odstaví. Tolik moje zkušenost.