Antikoncepce po porodu během kojení. Jakou jste měly?

anet_98
13. únor 2023

Ahoj holky,

Právě mi skončilo šestinedělí a v pátek jdu na gynekologii. Jelikož už máme dvě děti a třetí neplánujeme, tak bych se chtěla nějak chránit.
Do pilulek se mi nechce a proto přemýšlím buď nad tělískem nebo vaginálními kroužky. U tělíska bych šla raději do toho nehormonálního, ale všichni spíše doporučují hormonální Mirenu. Máte některá zkušenost, které tělísko je lepší?
Dále ohledně kroužků - jaká je jejich cena a složitost zavádění? Nemají nějaký vedlejší účinek díky hormonům? Může se používat při kojení?

Máte popřípadě zkušenost s jinou formou antikoncepce, kterou lze užívat během kojení?

lencaa11
13. únor 2023

@anet_98 ono je to hodně individuální kazda HA má něco pro každou já třeba zvolila nehormonalni tělísko z důvodu že hormonalni může sice nebejt Ms ale tělo pak dává to najevo že to není ok navali ,změna nálad ,malá chuť na sex ale jak píšete každé padne něco jiného taky ho tělo může nepozorovane vypudit a 3500-6000kc je pryc já měla nehor.telisko pomalu 7 let samohrejme s výměnou a za mě super Ms 6 dní 1400kc kdybych ho nemusela vyndat skrz nález na čípku tak ho mám dál lékař mi dal ještě tělísko v tvaru stromečku aby i lépe drzel a super chce to vyzkouset třeba dát do lupy zde na koníků ...

klokanka31
13. únor 2023

@anet_98 Injekce depo provera

anet_98
autor
13. únor 2023

@klokanka31 a může se i při kojení?

anet_98
autor
13. únor 2023

@lencaa11 moje máma ma právě tu Mirenu, už jednou byla na výměně a hrozně si ji chválí. Prý její kamarádka měla to nehormonální tělísko a měla strašný problém s MS - bolestivá, špinění před i po MS a prvni 3 měsíce strašná bolest

lencaa11
13. únor 2023

@anet_98 no jak jsem psala každá jsme jiná nelze se spoléhat na to které ženě co sedlo nikdo do vašeho těla nevidí neví zda se tělo nezblázni a nepřijme tělísko taky to může bejt opak a tělísko bude ok já jsem sním žádný problém neměla za těch 7 let( docela jsem to i obrecela že jsem musela na vyndání skrz nález na čípku ) jinak bych si ho nechala no jak píšu chce to vyzkouset aby jste věděla sama co vám sedne ...

klokanka31
13. únor 2023

@anet_98 Jojo může, mně ji doktorka dala hned po šestinedělí, taky jsem kojila. A naprostá spokojenost.

lenerka1
13. únor 2023

Kdysi jsem mívala kroužky a byly v pohodě, ale po dětech už vím, že do čehokoliv hormonálního už nikdy nepůjdu (dost mi snižují libido), tak jsem šla do pesaru a jsem nadmíru spokojená.

macinka1989
13. únor 2023

@anet_98 kroužky jsem měla, fungovat fungovaly, trvalo nějakou dobu, než jsem si na ně zvykla, ale po druhém těhotenství mi přestaly vyhovovat…přišlo mi, jakoby je tělo nechtělo a vždycky ten 3.týden jsem měla výtok. Na jaře jsem je vyměnila za antikoncepční náplasti EVRA a jsem teda maximálně spokojená. Náplast se mění 1x týdně (3 náplasti v balení). Nejsou zrovna vzhledné, ptž se trochu ošudlají o oblečení, ale v létě jsem lepila na zadek, aby nebyla vidět, teď to lepím na lopatku. Míst, kam se může dát, je spousta, takže jak vyhovuje 😉

konidana
13. únor 2023

@anet_98 nevím které tělísko je lepší, ale já jsem spokojená s tím nehormonálním - pro mne je lepší. Měla jsem již dvě. Vždy s drahými kovy se stříbrem nebo se zlatem. Cena cca 1500, vždy jsem ho měla 6 let. Já si ho dala tedy až rok po porodu (do té doby jsme se prostě hlídali a přerušovali). První půl rok silnější a delší ms a pak se to vrátilo do normálu🙂 Zavádí se při MS, takže jestli ještě nemenstruuješ, tak nevím jak by to bylo...

alpakovo
13. únor 2023

@anet_98 ano Depo prověrka se při kojení může,taky ji můžu doporučit. Měla jsem ji už u dvou synů přímo na radu Dr.

lencaa11
13. únor 2023

@konidana dá se zavést i když není Ms mě ho zaváděla Dr při konci Ms a dává se i mladým holkám v tom problém nevidím 😉 jinak též jsem sním byla spokojená 👍

anet_98
autor
13. únor 2023

@klokanka31 a kolik stoji jedna injekce? Jak často se chodí na aplikaci?

anet_98
autor
13. únor 2023

@macinka1989 o naplastech jsem ještě neslyšela 😅 jak je to s tim, když se člověk třeba koupe v bazénu nebo sprchuje? Nesnižuje to pak účinnost? Kolik stoji takové náplasti?

klokanka31
13. únor 2023

@anet_98 Necelý 4 stovky, a chodí se po 12 týdnech.

anet_98
autor
13. únor 2023

@konidana s prvním jsem kvůli kojení mela MS po porodu až 3 měsíce. Jinak jsme přerušovali na začátku vztahu a je z toho první syn, takže to už riskovat moc nechci 😅 jinak děkuji za sepsání zkušenosti 😊

klokanka31
13. únor 2023

@anet_98 A jako výhodu u téhle injekce vidím i to že u toho není žádná ms, chuť na sex to neovlivňuje...

ellyem
13. únor 2023

Mně hned po šestinedělí zavedli hormonální tělísko Kyleena. Ze začátku všechno v pohodě, jen chvíli trvalo, než si sedlo; teď ale hrůza. Žádné libido, MS sice slabá, krátká, ale občas začnu krvácet i mimo cyklus, náladová jsem jak pes... Příště bych šla už jen do nehormonálního nebo zvlážila jiný druh antikoncepce.

lencaa11
13. únor 2023

@ellyem 😔😔

macinka1989
13. únor 2023

@anet_98 normálně se s tím koupu, sprchuju, funguju…když jsem ji měla na zadku a měla hodně horkou vodu ve vaně, tak se trochu odlupovaly rožky, ale nic, co by týden nevydrželo 😉 cena je, tuším, 1200,- na tři měsíce, ale platil to teďka manžel, takže přesně neřeknu…

anet_98
autor
13. únor 2023

@ellyem taková zkušenost mě mrzí 😣 z toho mám právě taky strach, protože tohle presne mi způsobovaly nevhodné prášky. Dokonce i bylo těžší dosáhnout orgasmu

chlapecektehu
13. únor 2023

@anet_98 ahoj, já mám s kroužky zkušenosti. Nepotěším tě nejsou zrovna pozitivní.
Způsobovalo mi to kandidózu a udělalo mi to na čípku hrbolky potvrzeno gynekoložkou. Co se týče zavádění není to nic složitého a rozhodně tě to nebude v běžným životě ani nějak omezovat tím mám namysli že to není třeba jako tampon který cítíš furt

pavkova28
13. únor 2023

@anet_98 já měla po 6 nedělí antikoncepci Evelien mohla se právě při kojení 🙂

lucynka721
13. únor 2023

@anet_98 za mě cerrazette, budu po šestinedělí nasazovat znovu. Depo proveru jsem měla 2x, pokaždé hrůza. Pořád jsem krvacela a dost přibrala a to jsem se fakt necpala 🙈

anet_98
autor
15. únor 2023

@chlapecektehu teda, tak to nejsou úplně dobré zkušenosti. A jinak jiné vedlejší účinky jako přibírání nebo změna nálad? Nic si nezpozorovala?

chlapecektehu
15. únor 2023

@anet_98 ne nic takového jsem neměla, akorát jsem měla menší chuť na sex

agneska7
15. únor 2023

@klokanka31 tak asi jak u koho já se modlím ať po mě manžel nic nechce absolutní odpor .... Bez injekce nemám problém a klidně bych mohla i 10 x

agneska7
15. únor 2023

Já sice neporadím ale já mám špatnou zkušenost jak s nehormonalnim tělískem tak s injekci , u tělíska jsem otěhotněla po půl roce po zavedení ( bylo na místě nebylo posunuté nic) a zánět močáku střídala mykóza 🥴 po vytáhnutí jako když utne , tak jsem šla do injekce a nechuť na sex spíš až odpor , náladovost byla jsem protivná jak Šaratice, 6 týdnu jsem krvacela ( ne po první injekci ale až po druhé) a dost se u ní přibírá .... Já sice nepřibrala ale snažím se hubnout vše dělám správně ( jsem diabetik a Dr. Potvrdila že se stravuju dobře) + jsem začala cvičit a po víc než 2 měsících nemám dole nic . Bohužel u toho kojení asi žádná dobrá antikoncepce neni

normalnimatka
15. únor 2023

přes tělísko se dá otěhotnět, a stává se to podle mě poměrně často - zkus vyhledat diskuze i tady o tom. přes HA se taky dá otěhotnět, je to svinstvo pro tělo, a hlavně do pitný vody vypouštíš hormony, který pak pijou všichni lidi, včetně dětí a kluků a mužů, který do sebe nedobrovolně dostávaj hormony, který v jejich těle nemaj co dělat. (a pak se divíme zmenštilejm puberťákům, že). kolem mě kupodivu docela hodně žen jede na plodný/neplodný dny, i velmi dlouhodobě, ale já bych tomuhle taky nevěřila.

lentilka000
15. únor 2023

Ahoj, tak ja bych uz nikdy do antikoncepce během kojeni nesla. Byla mi předepsaná antikoncepce, dle Dr primo pro kojici matky a hned prvni mesic se mi diky ni pokzaioo krásné kojeni a vedlo to k tomu ze jsem 4 mesice bojovala o kojeni a nakonec jsem ho ukončila. Nehledne na to, ze jsou v tom hrozná svinstva. 🤬

srnii
15. únor 2023

Ja si nemůžu vynachválit chemickou antikoncepci. Užívala jsem před otěhotněním Pharmatex globule a super. Musí se sice hlídat ta hygiena před a po sexu ale nám to fungovalo pět let a otěhotněla jsem až když jsem přestala používat a prakticky napoprvé. U kojení se může.