Tělísko nebo vaginální kroužek?

anet_98
26. čer 2022

Zdravím holky,

Jsem sice na začátku těhotenství, ale už i tak přemýšlím nad metodou ochrany po narození miminka.

Pilulky už nikdy brát nechci a tak jsem si říkala, že bych šla buď do tělíska nebo vaginálních kroužků.

Jaké máte zkušenosti vy? Je lepší hormonální tělísko nebo nehormonální? Cítí váš partner při sexu konec provázku? Nebojíte se, že zaroste? Nebolelo jeho zavedení?
Tělísko bych volila asi spíše, ale tohle jsou věci, kterých se bojím a proto bych šla do kroužků 🙈

Moc všem děkuji za odpovědi 🥰

gbp
26. čer 2022

@anet_98 nemam srovnani s teliskem, ale mela sem naplasti a krouzek. a kdybych se nekdy vracela k ha, tak rozhodne zase krouzek 👍
ale ja mam problem i s nausnicema, tak nevim, jak bych snesla to telisko 🤷🏼‍♀️

lencaa11
26. čer 2022

@anet_98 mám druhé nehormonalni tělísko a neměnila bych maximálně výměnu za 5 let manžel nic necítí dá se to víc ustřihnout u lékaře kdyby cítil já nemusím na nic myslet Ms mám 6-7 dní což mám od 14 let tak že žádná zmena prcni jsem měla 4.5 roku pak planovane těhotenství teď ho mám pomalu 4 roky a super cena 1400kc jinak když se chodí na pravidelné kontroly tak tělísko je ok...a dá se teslisko i osobně kontrolovat 👍😉

dashyyy
27. čer 2022

@gbp já mám problém s naušnicema, nenosím žádné a tělísko v pohodě už druhé 😉

shirilka
27. čer 2022

@anet_98 Měla jsem kroužky i dvakrát nehormonalni tělísko a tělísko je za mně rozhodně lepší, souhlasím se vším co výše psala @lencaa11 jenom doplním, že zavedení je sice nepříjemné ale u šikovného doktora je to otázka pár vteřin. Pak chvíli trvá než "si to sedne", takže častější špinění (cca měsíc). Jsem teď po druhém porodu a výhledově si jdu pro další tělísko.

lencaa11
27. čer 2022

@shirilka Děkuju tak mám asi štěstí na lékařku u které jsem už 20 let a zavádění bylo super třeba konizace a porody byli více horší ale jak píšete jde o lékaře který to zavádění dělá jinak já spinila jen ten den po zavedení a jinak pak klasický prisla MS ve svůj datum + - jinou formu bych si už nezvolila samozřejmě chápu že jak se říká každá jsme jiná a sedne nám něco jiného chce to vyzkoušet 👍😉

barulina
27. čer 2022

@anet_98 mám hormonální telisko q jsem naprosto spokojená. Zavedení byla otázka chviličku, příjemné to nebylo, ale žádná hrůza.

beck90
27. čer 2022

@anet_98 už po prvním dítěti sem se vrátila ke kroužkům a teď po druhém planuji to samé. Do tělíska bych nešla.
Kroužky jsou naprosto bez problémů, bezkonkurenční.