Malá chce kojit každou hodinu. Je to normální?

petulka25
17. zář 2011

ahoj Holky mám doma 8 denní miminko!!Malá chce prso cca hodinu-je to normální?jak často kojíte vy? malá vydrží někdy 2-2,5h,ale z toho chce prso co hodinu!!!mám ji kojit dle potřeby?děkuji za názory....

akdar1
17. zář 2011

Já bych kojila, jak potřebuje...máš na ně všechen svůj čas 🙂 a nebo zkus dudlík...třeba se potřebuje jen ududlat! 😉 Já jsem od porodnice kojila po dvou hodinách, dudlík nedudlík 🙂

zazulka
17. zář 2011

ahoj, taky kojím často, jako @akdar1 co dvě hodiny, když jsou tepla opravdu i 16x za den, malýmu budou 4 měsíce... ale jinak souhlasím, zkusila bych dudlík, taky bych řekla, že se chce jen poňuchat 😵 Ale nedělala bych si s tím hlavu, kojila bych taky podle potřeby, i když někde upozorňují, že častější kojení než po jedný hodině míchá čerstvý mlíčko s natráveným a může jim udělat břichabol...

mag87
17. zář 2011

souhlasím s holkama,měli jsme stejnej problém po návratu z porodnice a dudlík pomohl...no a když je teplo,tak taky pije po 2 hodinkách a to má už měsíc

zdeniii
17. zář 2011

@petulka25 petulko koj dle potřeby, ono se to časem urovná - příjemXvýdej uvidíš. Já kojila i co půl hodiny když byly ty vedra a jinak po té hodině určitě když jsme přišli z porodnice. Je to náročné to ano, ale uvidíš že se to usměrní. Hlavně at tě nenapadne začít přikrmovat!!!

petulka25
autor
17. zář 2011

@akdar1
@zazulka
@mag87 děkuji za odpovědi,dudlík zkouším,ale nezabírá-asi budem muset zkusit něj jiný-jinou značku.....když jste tak často kojily-jak rychle vám dětičky přibíraly-nechci aby měla problémy s váhou.......

petulka25
autor
17. zář 2011

@zdeniii nene příkrmy neeee-chtěla bych co nejvíce kojit-a nevadí mi to!!jen mě překvapuje,že chce co hodku!!!at si nenavykne na tak velký příjem!

luciana43
17. zář 2011

@petulka25 Ahojky, už je to sice dýl, ale syn chtěl v 6.ti nedělí taky kojit cca po hoďce, pokud zrovna nespinkal v kočárku, ale pak se to postupně lepšilo a hodinové rozestupy byly větší a větší 🙂 Problémy s váhou žádný neměl, ani žádný tlouštík to nebyl, dudlíka mi první tři měsíce uplně odmítal, takže si myslím, že se prostě jen potřeboval i jen přitulit, podudlat, možná ani tak neměl tolik hlad ....

zdeniii
17. zář 2011

@petulka25 ono je fakt každé mimi jiné, někomu stačí jednou za 4 hodiny, někdo chce po hodině. Uvidíš že se to srovná... Jen mu dávej co potřebuje. Pokud ti to neblinká, což by mohla být známka toho že se zbytečně přecpává tak bych to neřešila, fakt.

zazulka
17. zář 2011

@petulka25 třeba má jen růstovej spurt, koj jak potřebuje, nedělej si zbytečně starost, akorát z toho budeš unavená. Nebo já to tak aspoň mám , když si vezmu něco do hlavy 😉 A přesně, dobře, že nechceš dávat hned flašku, to je takovej nějakej nešvar teďka mi přijde... nedělej si starost, malá poroste jak má a příjem si ustálí na nějaký normální hodiny 🙂

xlili
17. zář 2011

@petulka25 Ahojky, takhle čerstvoučké miminko by se mělo kojit kdykoliv se přihlásí... Postupně se to pak upraví 😉 Naše malá chtěla na začátku taky každou hodinu, po měsíci potom každé 3 hodiny a po 3 měsíci začala chtít každé 2 hodiny...

petulka25
autor
17. zář 2011

@luciana43 děkuji

@zdeniii
@zazulka jj zkusím to neřešit a nechám tomu volný průběh...chtěla jsem jen vědět jestli v tom nejsem sama-TAKŽE budu kojit i cca 1 hod-hlavně at je spokojená

zazulka
17. zář 2011

@petulka25 no přesně, ono se to upraví 🙂 Hlavně, že vám kojení jde!

weri1
17. zář 2011

kojila bych, jak si malá "řekne" ono se to upraví....snad. U nás se to neupravilo, malej má 13 měsíců 😀 😀 😀

mirunda
17. zář 2011

ahojky, v porodnici mi doktorka říkala, že po hodině nemá smysl kojit, jestli pláče (a máš dost mlíka), tak to nebude hladem.. že prý je blbý, že to poslední mlíčko ještě není strávené a do toho se "vmíchá" to nové mlíčko a dělají se miminkům z toho hodně prdíky.. zkusila bych rozhodně dudlík a pomoct malé vyprdět se..

florentina
17. zář 2011

@petulka25 tak já kojila první tři měsíce cca po hoďce, někdy hoďce a půl a malá byla u prsu i 40min, kdy střídala pití s dudáním. Nechala jsem ji, jak si řekla. Já zpočátku neměla mléko, do toho růstový spurt v 3 a 6 týdnech. Výsledek byl, že nám to takto vydrželo ty tři měsíce a malá i tak přibírala na té spodní hranici. No a v 3měsících se to zlomilo a malá pila po 3hod cca vždy 5minut a byla hotová. Takže za mě rozhodně neomezovat, laktace se časem upraví a mimi se časem naučí efektivněji pít a vydrží mu to déle.

tehuli
28. zář 2011

@luciana43 fakt se to upravilo po 6ti nedělí?mě taky každy uklidnuje..ze se to urovná ale pochybuju furt :(( někdy kojím co hodku někdy co hodku a půl nekdy drzí i tři v kočárku..:( a v noci i 4...

luciana43
28. zář 2011

@tehuli u nás se fakt upravilo po skončení 6ti nedělí uplně samo, pak akorát když přišel růstový spurt, tak teda zas, ale jinak dobrý.Musím říct, že sem to v tom 6ti nedělí několikrát vzdávala, páč večer sem byla úplně vyřízená, aspoň, že pak v noci spal, budil se většinou nejdřív po dvanácté a pak ráno ....

tehuli
29. zář 2011

@luciana43 to máš super..já ho dám v půl 9 spát po kojení a budí se mi tak po 4 hodinách vždy a pak po 3 a pak ještě po 2, no a je cca 7 ráno:( a to už neusne dám si ho do postele a povídám si s ním někdy řve jak tur...tak ho chovám pak zjistím že to jsou ještě prdíky..tak přijde na řadu masáž a rourka...atd..a tak furt...a dopol.pak skoro nespí usne tak na hodku a nebo mrčí a knourá celé dopo až tak do 11 to usne do 12 a pak zas tak do těch půl 2 nic:( kouká mrčí..nebo se chce vyprdět..:(

tehuli
29. zář 2011

@luciana43 snad se to upraví....už to pomalu vzdávám:((

luciana43
29. zář 2011

@tehuli jjj, kluci hodně trpí na prdík, nám pomohly kapky Baby Calm....s tím vzdáváním to znám, já tenkrát vždy vyčerpáním padla a byla přesvědčená, že od zítřka zkusim místo jednoho kojení dokrm, jestli to nebude lepší, ale ráno sem se vzbudila, řekla sem si - mlíčka mám dost, to zvládnem, žádný dokrm 😉 ... ke všemu přes den moc nespal, snad jen v kočáře, ale narodil se v prosinci a začali nám pak velké mrazy, takže to moc nešlo.. když si vzpomenu na to období, tak se mi vybavuje jen řev a kojení, naštěstí dcerka byla jiná - pohodové, spící miminko, který sem kojila po 2-3 hodinách, zato mi v 6ti nedělí nechtěla chodit večer spát, až tak kolem desáté, zas se to upravilo po šestinedělí . Každé to upravení, u syna i u dcerky, opravdu přišlo skončením 6ti nedělí, jak když mávneš kouzelným proutkem, ze dne na den 🙂

tehuli
30. zář 2011

@luciana43 jéé ty si mě uklidnila..🙂 snad to tak bude i u nás...spíš mi říkaj to se neboj to 6ti ned.nekončí:(...no právě on taky dopo moc nespí jen v kočáře...ale dopo jsme většinou doma at neco udělám, vyřídím maily a tak ..odbíhám k němu ..ted teprve usnul vždy kolem té 11 usne..tak do 12 max a pak až kolem 2 zase...a pak spí s přestávkama na kojo bud doma nebo v kočáru...až do 7...

xlili
30. zář 2011

@tehuli Ahojky, zkoušela jsi malého dát přes den na bříško? Dávala jsem malou od 5 týdnů přes den na bříško - ze začátku jsem ji poplácávala po zadečku..., většinou mi pak takhle na 2-3 hodinky usnula, podsunula si nožičky pod bříško, krásně se vyprděla a byl klid 😉

tehuli
30. zář 2011

jj dávám ho vždy dopo a odpo..ale usne jen odpo na bříšku..dnes vyjimečně dopo usnul jen na 40 minut na pupíku...
@xlili

martule20
1. říj 2011

Ahojky, když vás tady čtu, tak už se těším až někdo dneska v noci mávne kouzelným proutkem (dnes nám skončilo šestinedělí) a taky se nám to hezky upraví 🙂 Kojili jsme teď taky co hodinu, včera vydržel skoro čtyři hodiny v kočárku, jsem se chodila koukat, jestli dýchá 🙂) a dneska to večer zase doháněl. Hlavně, že nám v porodnici říkali "Kojte dvacet minut, jinak dětí nestihnou mléko strávit a vy si neodpočinete" cha cha, kolikrát stráví u prsa i hodinu. Což je se starší sestřičkou, která chce taky aby se jí někdo věnoval poněkud problém ☹

pusolamy
1. říj 2011

@martule20 : zezacatku jsme kojily taky treba 45 min a kdyz jsme ve trech mesicich prisly k doktorce a mala pribrala 290 g za mesic tak jsme dostaly narizeno kojit max. 10 min z kazdeho prsu a pak dokrmit 60 ml nutrilonem a zafungovalo za 4 dny pribrala potom 320g 😝 takze za me netrapit se kojit max. 20 min a klido prikrmovat, zalezi jestli mimi pribira nebo ne

martule20
1. říj 2011

pusolamy: Jdeme se zvážit v pondělí, ale za první necelé 3 týdny přibral 440g a teď mi roste před očima do délky i do šířky, už má dvě brady 🙂)) Ale byl nedonošenej, měl při narození 2630 g, tak mi pediatr říkal, že je to normální, že to chce dohnat. Už jsem taky měla chvíle, kdy jsem připravovala UM, že už nebudu trápit jeho ani sebe (kojili jsme prakticky pořád a pak pořád ještě mlaskal, hledal a brečel), ale pokaždé jsem ho vylila, protože brouček nakonec spokojeně usnul 🙂 a druhý den už mlíčko zase bylo. Takže nahoru dolů, každý den je to u nás jinak 🙂

sabinna29
19. bře 2016

Moje malinká chce k prsu také co hodinu. Dudlika odmítá. Když chce tak ji nejdřív zkouším houpat, povídat na ní a nebo zkoušime dudlika, alespoň se interval trošku prodlouží. Někdy jsou horší dny někdy zas lepši. Ted mame po šestinedelí a uspavame taky u prsu. Je to zápřah, ale nedá se nic dělat. Jsou to přece naše zlobidla :P