Aktuální zkušenosti se školkami v Porubě. Kterou zvolit?
Ahoj,máte někdo aktuální zkušenosti s MŠ Boženy Němcové nebo MŠ v Zahradách? Nemohu se rozhodnout,kterou školku zvolit a nikoho tady neznám.
@bubamara13 jakože v Porubě jsem snad nenarazila na špatnou školku. Každá má něco fajn a něco horší. Tak asi tu co máte blíž, protože každá je v jiné části Poruby. Za mě nejhezčí školky Žilinská, tam chodila dcera a teď syn navštěvuje V.Makovskehi
Já mám dítko na Němcové. První rok. Spokojení celkem jsme, ale dneska jsem teda byla rozčarovaná z besídky, poněkud. Jsem zvyklá na jiný level ( více aktivní učitelky, klidně s nimi všechno říkaly, ukazovaly, program byl více pohybový, názorný..jen básničky a písničky mě nenadchly. Navíc syn se takových věcí neúčastní rád,natož se něco učit, takže jsem byla ráda, že si to aspoň v klidu odstál). Ale jinak akce školky jsou fajn. Letos budou mít celoskolkovy celodenní výlet. Chodí na plavání, a tak.
@andelka a proč vyhrála ta Němcové? Na Exil jsem taky chtěla,ale tam je to bez šance bez známosti
@bubamara13 máme ji blíž. Dávala jsem tam přihlášku na poslední chvíli, když jsem zjistila, že na Exil, který máme bezkonkurenčně nejblíž není šance. Známá má dítko V zahradách, jako předškoláka ho ale chtěla přeřadit na Exil. Zatím nevím jestli se povedlo, ale pochybuju. My jsme měli i doporučení SPC do té ne klasické třídy, a taky bez šance.
@andelka díky za odpověď. A nevíte, jak je spokojená v těch Zahradách? Líbí se mi,že je to tam takové malé, ale je to už dál no.... Ten Exil nechápu, proč je tam takový přetlak. Tam se nikdo normální nemá šanci dostat.
@bubamara13 to je už tradiční záležitost, že na Exil je přetlak.
Já myslím, že spokojená je. Nemít ten Exil poblíž, tak by ji asi nenapadlo dítko odtamtud brát. Na BN je opravdu hodně dětí. Brali i dvouleté.
@andelka já nevěděla, že je ten Exil tak populární. Je to psycho, že se tam nedostane ani ten, kdo bydlí přímo u ní.
@bubamara13 tak ono jde o to, že tady se na spádovost nehraje. U MŠ je spádová oblast celá Ostrava. A přednost mají jednak sourozenci, jednak předškoláci, děti, které už
k nim chodí na terapie..občas tam dokáže dostat dítě logopedka, pokud s nimi spolupracuje. Nám to nevyšlo ani do klasické třídy, ani do té speciální. Oni tím jak jsou propojení se třídami speciálními, tak mají holt jiné zázemí, personál, pomůcky, program..Dřív se i hodně mluvilo o úplatcích, nebo o jiných finančních požadavcích na rodiče. Ale teď je tam prý jiná ředitelka, tak snad bude změna.
@sherryel jo, něco jsem četla, ale na googlu moc nevěřím,už jsem se takhle párkrát spálila. Ale hezčí to tam je, takové rodinné, akorát pro nás dál.
@bubamara13 : nam ji doporučovala ředitelka exilu ( tam se člověk téměř nedostane ) . Ale my musíme mít speciální třídu pro autisty a nakonec jsme našli, která přijímala ještě letošní 22/23 rok a malý je nadšený
Jsme z centra a do exilu jsme se nedostali...
Mateřská škola Oty Synka
Tuto školku určitě nedoporučuji. Bohužel Paní Ředitelka této školky je velice arogantní a odměřená k rodičům. Je tam paní učitelka Janneta kterou měl náš malý zpočátku rád ale potom se něco stalo a když byl ráno odveden do školy a viděl zmíněnou paní učitelku, tak chytil záchvat pláče a schoval se mezi pisoáry jak kdyby mu učitelka nějak ubližovala.
Když to byla přítelkyně s ředitelkou řešit zavolala si i paní Janettu přičemž obě byli arogantní a ředitelka se zastala učitelky.
Máme sice hyperaktivní dítě ale nepřijde mi v pořádku aby učitelka po hodině a půl zdiagnostikovala dítě s tím že není normální a potřebuje psychologa.
Nakonec to dopadlo tak že školka po nás záda papíry od psychologa, neurologa a vyšetření i logopeda.
Pokud nechcete aby vaše dítě melou trauma, tuto školu nedoporučuji, jedná se o třídu Krteček..
@katy238 u nás to bohužel dopadlo tak, že jsem šel podat žádost o ukončení docházky do školky. Tudíž malého máme doma a půjde až další rok.
Pokud budete jednat s ředitelkou která má i, vaší školku pod palcem, připravte se na dávku arogance, falešného úsměvu a nervů.
Hodně štěstí přeji. Dejte potom vědět jak jste dopadla.


zeptala bych se spis ve skupine Ostrava na FB