Ostravské porodnice a otec u porodu. Jak je to aktuálně? 🙂

barunkiss
14. lis 2020

Zdravím 🙂.

V lednu mám termín porodu a zajímá mě, jak to je s otcem u porodu, přesněji v první době porodní, při kontrakcích. Zda může v některé z nemocnic otec být, nebo muže být až u samotného porodu. Kamarádka v srpnu rodila ve FNO a přítele pustili až k porodu, potom musel domů a na návštěvu pouze na hodinu denně😔.

Proto bych ráda Poprosila maminky, které rodily v nejbližší době o zkušenosti 🙂.

Děkuji 🙂.

denisq
14. lis 2020

@barunkiss Rodila jsem 15.10 na Fakultce a manžel byl celou dobu semnou. I když jsem měla porod strašně rychlý teda, tak během kontrakci, samotneho porodu i dvouhodinového bondingu byl manžel semnou. A návštěvy byly teda povoleny jen pro partnery a to od 15:00 do 16:00.

barunkiss
autor
14. lis 2020

@denisq moc děkuji za odpověď ☺️

anicka123kk
14. lis 2020

taky jsem teď v říjnu rodila na FNO, otec u porodu jen na aktivní fázi(ale já tam ležela 2 dny) a potom po bondingu domu, každopádně pokud jsi prvorodicka a nejdes ambulantne domu rozhodne si výber jinou nemocnici

barunkiss
autor
14. lis 2020

@anicka123kk no bojim se, že to bude stejné i na fifejdach, Vítkovicích nebo Jičíně

anicka123kk
14. lis 2020

@barunkiss tak v Jičíně nevím, fifejdy mají prý pěkne 6nedeli, ale bacha na jejich doktorku(jméno jsem zapomněla - je dost negativně proslula) a za mě Vítkovice nejlepší, rozhodne lepší menší porodnice než fakultka kde se opravdu nevenujou dítěti sní matce 🙂

denisq
14. lis 2020

Tak já teda byla druhorodicka tedkom, ale prvního syna v roce 2018 jsem rodila taky na FNOa neměla jsem problém s nikým z personálu. To samé tedkom. Roušku nikdo neřešil, jen na chodbě, nebo když přišla vizita. Když přišly sestřičky s něčím pomoci třeba, tak taky neřešili že nemáme roušky. A celkově i teď po porodu jsem byla s celým personálem spokojená. Nikdo nebyl nepříjemný, nic, se vším pomohli, ptaly se.. Ale chápu, že každý má jinou zkušenost.. Za mě ale vše v pořádku. 🙂

zuziktom
14. lis 2020

@anicka123kk myslíš p. Lišková..a já tam šla rodit kvůli ní, kdybych měla problém s kojením.. a fakt, že pomohla.. člověk se musí odprostit od její povahy a přijmout jen ty rady.. ano, je trochu jiná, drsná, já se jí taky "bála".. a bez ní bych odcházela podle sester v pohodě v kojení, ovšem věděla jsem, že je někde problém.. tak jsem sestrám řekla, že chci za ní, ony na mě udiveně hleděly, ale šla jsem k ní do jejího kumbálu a malý byl nakojený na tři hodiny a za ani ne 15 minut.. vše vysvětlila a jen potvrdila moji domněnku, že to dělám blbě.. malý totiž řval hlady, a po jejím připojení na mé prso spal.. ale to je moje zkušenost.. teď v lednu budu rodit podruhé, a já zvažuju, zda jít rodit tam, ale vyloženě kvůli porodu samotnému..

jinak k porodu v téhle době, kámoška rodila měsíc zpět ve fakultce, a ano, návštěva hodinu manžel, nikdo jiný a po porodu klasicky ty dvě hoďky tam byl, než šla na pokoj.. přeji hlavně pohodový a rychlý porod 🙂
@barunkiss

barunkiss
autor
14. lis 2020

Moc děkuji za reakce 😊. Doufala jsem, že přítel bude moci být i při kontrakcích semnou na pokoji, nevím jak to chodí v teto době právě, protože ta rozhodnutí mění ze dne na den🙄.

Chápu, že každý má jiné zkušenosti z každé nemocnice, jsem ráda za všechny komentáře, ono je asi jedno kde nakonec budu rodit, vždy je to o personálu. 😔

haninka712
16. pro 2020

@barunkiss kamaradka rodila ve fakultce ted v pondeli, porod trval 17h a celou dobu byl manzel s ni na porodnim boxu 🙂