Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Autosedačka "podsedák". Smí se používat?

pepibubu
19. čer 2010

Ahoj holky, chci se jen zeptat zda není zakázáno používat sedačku ten "podprdelník," ne že bÿchom ho měli v plánu používat primárně, ale kdyby třeba Pepča jel s tetou a strejdou někam, tak mi přijde rozhodně lepší aby měli v komůrce podsedák který by tam raz dva namontovali, než aby ho vzali "jen tak" - ale slyšela jsem že se nesmí už u nás používat, nevíte prosím jak to tedy je? Díky za rady.

lenkabu
19. čer 2010

Používat se myslím může od určitého věku,ale jistě to nevím a tvůj syn mně přijde na něj hrozně malej. 😉

pepibubu
autor
19. čer 2010

Leni, já z toho taky nejsem nadšená, a do našeho auta (v němž bude jezdit hlavně) samozřejmě kupujeme pořádnou, bytelnou sedačku... Ale tak 1x měsíčně by mohl s tetou na chatu, tak než šibovat se sedačkama.... A bohužel teta s mámou jsou ta generace "vy jste taky sedačku neměli a žijete," a byly by schopný ho vzít i bez ní, tak si myslím že pokud stojí volba "podsedák nebo nic" tak je jasno.

Maminka se teď kupodivu uklidnila a bez řevu, případně slz akceptuje naše pravidla hry, tak snad jí to vydrží, byla bych šťastná jak blecha kvůli všem - jí, sobě, i klukům.

pepibubu
autor
19. čer 2010

i když, když o tom přemýšlím kolem a kolem, tak stejně - vyzvedávat ho budou tady, doma, tak prostě přemontujem tu sedačku z našeho auta... A když budou pyskovat, tak nepojedou nikam (a to hned pyskovat přestanou, protože se na to těšej a malýmu by to neudělali, ho nevzít když ho na to natěší....) a já budu mít taky větší klid, že je kluk v bezpečí.

Tak jsem si to aspoň sama v sobě ujasnila, chicht 🙂

lenkabu
19. čer 2010

já bych to udělala stejně,sedačka nebo nic 😉

jirule33
19. čer 2010

ahoj, podsedák je pro děti až od 15kg.Tvůj syn mi přijde opravdu malý.synovi jsme jej dali až v cca 4letech né kvůli kilům ale protože byl drobek.Pokud jede k tetě jen jednou měsíčně klidně bych sedačku přehodila, vím že je to pracné ale jde o bezpečnost malého.No a bez sedačky "jen tak" bych ho nepustila rozhodně nikam.Před 20ti lety nebyl na silnicích takový provoz jako teď to musí uznat i maminka a teta, ne?

lenkabu
19. čer 2010

Dcera má už víc než 15 kg,velká je taky jako tříleté děti ale podsedák bych ještě nedala,mi to přijde až tak pro předškolní dítě 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli