Paragrafy
pepibubu
19. čer 2010

Autosedačka "podsedák". Smí se používat?

Ahoj holky, chci se jen zeptat zda není zakázáno používat sedačku ten "podprdelník," ne že bÿchom ho měli v plánu používat primárně, ale kdyby třeba Pepča jel s tetou a strejdou někam, tak mi přijde rozhodně lepší aby měli v komůrce podsedák který by tam raz dva namontovali, než aby ho vzali "jen tak" - ale slyšela jsem že se nesmí už u nás používat, nevíte prosím jak to tedy je? Díky za rady.
lenkabu
19. čer 2010
Používat se myslím může od určitého věku,ale jistě to nevím a tvůj syn mně přijde na něj hrozně malej. 😉
pepibubuautor
19. čer 2010
Leni, já z toho taky nejsem nadšená, a do našeho auta (v němž bude jezdit hlavně) samozřejmě kupujeme pořádnou, bytelnou sedačku... Ale tak 1x měsíčně by mohl s tetou na chatu, tak než šibovat se sedačkama.... A bohužel teta s mámou jsou ta generace "vy jste taky sedačku neměli a žijete," a byly by schopný ho vzít i bez ní, tak si myslím že pokud stojí volba "podsedák nebo nic" tak je jasno.

Maminka se teď kupodivu uklidnila a bez řevu, případně slz akceptuje naše pravidla hry, tak snad jí to vydrží, byla bych šťastná jak blecha kvůli všem - jí, sobě, i klukům.
pepibubuautor
19. čer 2010
i když, když o tom přemýšlím kolem a kolem, tak stejně - vyzvedávat ho budou tady, doma, tak prostě přemontujem tu sedačku z našeho auta... A když budou pyskovat, tak nepojedou nikam (a to hned pyskovat přestanou, protože se na to těšej a malýmu by to neudělali, ho nevzít když ho na to natěší....) a já budu mít taky větší klid, že je kluk v bezpečí.

Tak jsem si to aspoň sama v sobě ujasnila, chicht 🙂
lenkabu
19. čer 2010
já bych to udělala stejně,sedačka nebo nic 😉
jirule33
19. čer 2010
ahoj, podsedák je pro děti až od 15kg.Tvůj syn mi přijde opravdu malý.synovi jsme jej dali až v cca 4letech né kvůli kilům ale protože byl drobek.Pokud jede k tetě jen jednou měsíčně klidně bych sedačku přehodila, vím že je to pracné ale jde o bezpečnost malého.No a bez sedačky "jen tak" bych ho nepustila rozhodně nikam.Před 20ti lety nebyl na silnicích takový provoz jako teď to musí uznat i maminka a teta, ne?
lenkabu
19. čer 2010
Dcera má už víc než 15 kg,velká je taky jako tříleté děti ale podsedák bych ještě nedala,mi to přijde až tak pro předškolní dítě 😉

Začni psát odpověď...

Odešli