Cestování bez pasu s 6měsíčním dítětem, máte zkušenost?

natalienka33
3. bře 2016

Ahojte maminky chci se zeptat mě někdo zkušenosti s cestováním bez pasu s 6 měsíční bábom? .. Jsme Slováci ale žijeme v České republice. Tento víkend bychom chtěli jít na Slovensko. Malé budeme vyřizovat pas ale dřív jí musíme ještě vyřídit slovenský rodný list protože se narodila v České republice a to prý trvá 3 mesiace.Takže zpět bychom šli také bez pasu.Chceli bychom jet vlakem ... Jdeme z Brna takže za taku hodinu jsme na Slovensku a pak by to mělo být už fajn. Mě někdo takovou zkušenost? .. Protože i tak se bojim .. člověk nikdy neví kdo tě ten pas poptat. Takže nevím jestli máme jít. Za odpovědi velmi děkuji

pernile2003
3. bře 2016

Bez pasu bz cestovat nemnela.....to je vyjadreni ambasady. Proto jsem sve dcerce taky musela delat veskere dokumenty a trvalo to 6 mesicu. Nejdriv slovensky rodni list a pak pas.

suzina08
8. bře 2016

V dnešní době bych asi bez cestovního dokladu nejela. Je sice pravda, že se chystáte "pouze" na Slovensko, ale i to může být problém. Pokud jedete zařizovat rodný list, tak bych se poptala spíš někde na úřadu buď tady nebo na Slovensku, jak je v takovém případě s cestováním miminka přes hranice, když nemá pas 🙂

claire90
8. bře 2016

Před 2lety jsem si na cestování s dcerkou v té době ještě z DE do ČR bez dokladu troufla, celý proces vyřízení RL a následně pasu nám trval nějakých 10-11m :-/ ale dneska bych to asi neriskovala, přece jen díky problémům v EU je více kontrol a muset pak někde na stanici čekat, než se přesvědčej, že dítě je fakt moje, za to by mi to asi nestálo 🙂

vrabcak0007
8. bře 2016

nemám tu zkušenost..raději jsme pas pořídili...já jsem z čr, manžel slovák, žijící zde, ale nemá tu trvalý pobyt..takže jeho celá rodina je na slovensku....i když jsme hned po narození vyřídili našemu synovi (narozen v čr) i slovenské občanství a v době, kdy jsme s ním ve 4 měsících už na slovensko vyráželi, ho už měl - stejně nám ze slovenských úřadů bylo raději doporučeno, ať máme raději buď pas nebo občanku pro dítě, kdyby nás stavěl nějaký akční policista, tak protože malého nemáme ani jeden nikde napsaného, tak byhcom s ním museli na nejbližší služebnu, kde by si nás nechal zjistit, jestli jsme dítě neukradli atd atd...takže máme pas a jsem klidnější - už jsme byli i na dovolené ve španělsku..pas mi slouží i jako doklad pro pražskou mhd, že s ním můžu jezdit zadarmo, když jsem se synem - a nemusím si vyřizovat ještě extra nějaké potvrzení kvůli tomu - atd..platí 5 let, takže mám klid 🙂

lucyp13
8. bře 2016

Já bych se teda nebála...byla jsem s dcerou nakupovat v Rakousku a nějak mi nedošlo že nemá doklad a v pohodě na hranicích stejně nikdo nekontroluje, v zimě jsme jeli na hory do Itálie(už s dokladem) a projížděli jsme 2 x "střežené" hranice kvůli uprchlíkům a nikdo nikde nekontroloval...Bydlím ted na jihu čech a jezdíme do Rakouska/ Německa často a nikdy nic...teď už má dcera OP ale já bych se nebála..vzala bych sebou rodný list a je to..ano náhoda je blbec ale to bych pak nemohla vytáhnout paty z domova...