Chci zažádat o dávku na dítě, nepropásla jsem termín?

console
9. srp 2014

Dobrý den, prosím o radu. Jsem rozvedená, žiju sama s dítětem, čerstvě 6 let. Můj příjem je cca 15000 Kč, 3000Kč alimenty. Od listopadu 2013 do konce března 2014 jsem byla nezaměstnaná, podpora cca 4500 Kč. Za tuto dobu bych si ráda zažádala o dávku na dceru. Šanci bych zřejmě mít měla. ALE...Nepropásla jsem už termín žádosti? Absolutně tomu na netu nerozumí, díky za radu...PS: Covše s sebou? Potřebuju papíry o rozvodu nebo stačí OP? Děkuju

anushka111
9. srp 2014

no nevím u většiny příspěvků se žádá jakoby tři měsíce zpětne, přiznám se že už se v tom uplně nevyznám,ale pokud je to stále stejné, tak byste pro toto - současné období dokládala příjmy za období duben až červen 2014. Podle mne jste vámi zmiňvané období už prošvihla. Snad vám může být útěchou že přídavek na dítě byl 500kč na měsíc.

ajinkafo
9. srp 2014

jestli si dobře pamatuju, tak přídavek na dítě jde přiznat maximálně 3 měsíce zpětně, což by vám nevyšlo.. 😖

j.a.n.i
9. srp 2014

No, jestli myslíš přídavky na dítě, tak tam se vždy dokládá příjem za celý rok, takže nejde žádat za období, kdy si měla malé příjmy.

petrakol
9. srp 2014

Od 6 let věku dítěte jsou přídavky 610 Kč. Lze žádat až 3 měsíce zpětně, takže za Vámi zmiňované období už nejspíš ne. S sebou OP, rozvodové papíry, RL dítěte. Ale nevím, do jaké výše měsíčního příjmu na ně má člověk nárok.

lpamela
9. srp 2014

Pokud chctete žádat o přídavek na dítě, bere se v potaz příjem domácnotsti za rok 2013. Pokud Vám výjde čistý příjem domácnosti na měsíc do cca 12670,-, tak ještě máte nárok. Rodiny, jejichž čistý příjem přesahuje 2,4násobek životního minima rodiny, nemají nárok na přídavek na dítě.