• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chtěla bych hlídat děti. Musím odevzdávat daně?

6. dubna 2009 
Ahoj,pohravam se s myslenkou hlidani deti,mam jedno svoje 2lete a jeste jedno bych snad zvladla :wink: ,jenom nevim co k tomu potrebuji.Mam se nekde hlasit,musim pak odvadzet dane?a kolik si tak maminky pytaji za hlidani.Děkuji za rady.
3. dub 2009 ve 02:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moje sousedka si tak přivydělavá k rodičaku bere na hodku kolem 50-80kč zaleži nadomluvě žadne daně neodvadi nikde se nehlasí
4. dub 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
renejaarudolg - podle zákona by to mělo být asi takhle:

Fyzická osoba, která nabízí služby chůvy a není nikde zaměstnána, pracuje jako OSVČ.
Je tedy živnostníkem a měla by ke své činnosti mít živnostenské oprávnění, které prokazuje živnostenským listem.
Péče o děti je možná v rámci následujících živností:

1)poskytování služeb pro rodinu a domácnost – jedná se o tzv. volnou živnost (není třeba splnit další podmínky, osoba musí být starší 18 let a bezúhonná);
zahrnuje poskytování služeb pro rodinu a do-mácnost, zejména zajišťování chodu domácnosti (úklid, praní, žehlení, péče o zahradu a podobně), individuální péči o děti nad tři roky věku v rodinách, příležitostné krátkodobé hlídání dětí (včetně dětí do tří let věku), péči o osoby vyžadující zvýšenou péči, obstarávání nákupů a jiných záležitostí souvisejících s chodem domácnosti a jinou obstaravatelskou činnost.
obsahem živnosti není péče o děti do tří let věku v denním režimu a další činnosti související s chodem domácnosti, jež jsou předmětem živností řemeslných, vázaných a koncesovaných.

2)péče o dítě v denním režimu – tzv. vázaná živnost (je třeba splnit a doložit další podmínky), jejím obsahem je:
individuální výchovná péče o svěřené děti do tří let věku v denním nebo v celotýdenním režimu zaměřená na rozvoj rozumových a řečových schopností, pohybových, pracovních, hudebních, výtvarných schopností a kulturně-hygienických návyků přiměřených věku dítěte,
zajišťování bezpečnosti a zdraví dětí, jejich pobytu na čerstvém vzduchu, spánku v odpovídajícím hygienickém prostředí a osobní hygieny dětí, včetně poskytování první pomoci.

Podmínky pro výkon živnosti:
vysokoškolské vzdělání v oblasti ošetřovatelství, nebo
vyšší odborné vzdělání ve studijním oboru dětská sestra nebo všeobecná sestra se specializací na pediatrii, nebo
úplné střední odborné vzdělání ve studijním oboru dětská sestra nebo všeobecná sestra se specializací na pediatrii.

Náležitosti smlouvy o péči o dítě nejsou nikde stanoveny. Při uzavírání takové smlouvy se může např. jednat o tzv. nepojmenovanou smlouvu podle § 51 občanského zákoníku, která by měla obsahovat:

identifikaci stran;
identifikaci dítěte, které bude hlídáno;
kde a v jakém čase bude dítě hlídáno;
popis, jak se má chůva k dítěti chovat, popř. zákazy některých činností;
odměnu za hlídání aj.

no ale jestli chceš hlídat jen tak - jak píše natys.p a ten, komu bys hlídala to nevadí - tak bych tohle všechno zapoměla :wink:
6. dub 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jej dekuji,tak nad OSVČ jsem nerozmyslala asi bych to nejdřiv skusila''nanečisto\'',ale dekuji za informace :slight_smile:
6. dub 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek