Co udělat, aby mohl vidět dítě, ne jen platit alimenty?

michalilinka
7. dub 2008

Ahoj chtela jsem se zeptat!Mam bratra ,ktere mu se vcera narodila holcicka!Jeho pritelkyne se s nim rozesla kdyz byla ve 3 mesici tehotenstvi!/Pry proto ze on nema rad jeji rodice a ze by to neklapalao/rozesli se uz hodnekrat ale holka asi chtela dite a furt se k nemu vracela a kdyz otehotnela tak ho odkopla!Nejdriv rikala ze ho nenapise jako otce ze to je jen jeji dite a on ze ma smulu!Ale pak si to asi rozmyslela ,kvuli penezum a uvedla ho!A jeste mu rekla ,ze bude platit jak mourovatej a holku uvidi jen pres plot!Ted kdyz se mala narodila tak mu ani nedala vedet ze uz je na svete!Dozvedel se to od cizych lidi!Poradte co ma bratr delat a kam ma zajit aby svoje dite mohl vidat!Chce se o nej starat ,ale ona mu to bude asi hodne stezovat!Dik

konoupek
7. dub 2008

Asi to jedině dát k soudu,jinou cestu nevidím... 😒

zany
7. dub 2008

Pokud otcovství nepopřel a podepsal ty nutné papíry, tak má šanci uspět jedině u soudu!!!
Ale i když si myslím, že pokud je ona taková mrcha, tak se soudním rozhodnutím stejně řídit nebude!!! 😠
Držíme palce, aby vše dobře dopadlo!!! 😵

scharfinka
4. črc 2008

Ahoj michalilinko, v tehle oblasti jsem chvilicku delala, takze jen malinko informaci, a je to vesmes tak, jak pisou holky: jde o to, jestli je uvedeny jako otec v rodnem liste ditete(tim padem i na matrice)...Pokud ano, ma veskere rodicovske prava i povinnosti jak je to v zakone o rodine...Pokud jeho byvala dela potize s uplatnovanim jeho prav, jedinym resenim je podat navrh k soudu o upravu styku s ditetem. Diteti se stanovi tzv. opatrovnik (nekdo z organu sociálne-pravni ochrany deti, ktery bude u soudu zastupovat a hajit nejlepsi zajmy ditete a bude jakoby komunikatorem mezi oběma rodiči. pak je na Tvem bratrovi, jak dokaze, ze je v zajmu ditete, aby se s nim vidal a mel k nemu pristup. Ze zkusenosti vim, ze soudy radeji pristupuji na kontakt s oběma rodici nez vylucne svereni do pece jednoho rodice a zakaz navstev druheho(to by to musel byt snad fetak, alkoholik a nezamestnany a kdovico jeste v jedne osobe)....Neni mozne, aby rozhodnuti soudu jeho byvala nerespektovala, protoze by ji mohly zacit chodit kontrolovat z organu socialne-pravni ochrany deti a mohlo by to mit dalsi soudni dohru.....Takze tak malinko se svou troskou, snad to k necemu bude...Drzim palecky!!

ria80
4. črc 2008

Scharfinka,ty se v tom asi docela vyznáš,tak se tě zeptám.Co se mi může stát,když nebudu dávat malou jeho otci.On to pochopitelně dá k soudu,a co bude pak.Co se mi a malé může stát?Jsi tady psala,jen že to může mít sodní dohru,ale ráda bych věděla,co přesně.
Ještě dodávám,že k tomu mám myslím dobré důvody a taky to chci dát k soudu,ale co do tý doby,než rozhodnou,což může trvat hodně dlouho.Co se může stát,když mu ji prostě nedám a hotovo.
Díky moc. 🙂

jojo1
6. črc 2008

ria, taky jsem měla problém, ale byla jsem upozorněná, že když syna nebudu dávat otci, soud mi ho může vzít a dát ho právě jemu.

ria80
6. črc 2008

Jojo,a jak to máš ted?
Já si říkám,že by mu ji nedali,protože je malá a on navíc nemá kde bydlet.

ria80
6. črc 2008

Pořád slyším,kolik je mamin,co nedávají otci dítě a nic se jim nestane....
Ale to bude asi tím,že ti chlapi jsou jiní a nechtěj trápit dítě a tahat ho po soudech.Všichni chlapi takoví nejsou.
Na druhou stranu,kdyby její otec byl právě takovej,tak bych mu dítě bez problémů dávala.Pak to dopadne tak,že s těma slušnejma chlapama se jejich děti nestýkaj a s těma hajzlama ano,prtože se jich bojí,dítě i matka. 😝

jojo1
6. črc 2008

ria, všechno jsem překousla, řekla jsem si, že je to jeho otec, tak snad to bude ok a dávám mu ho. postupně sám omezil "styk" - nejdřív ho měl 2x týdně, teď mu stačí 1x + 1 víkend v měsíci. tři dny po vánocích, 10 dní o prázdninách. a ty prázdniny si sám zkracuje, ještě ho neměl nikdy celých 10 dní.
beru to tak, že když má syna otec, mám volno, můžu si jít sednout s kamarádkami nebo jet s přítelem pryč.

ria80
7. črc 2008

Ty máš dítě větší,tak asi je to jiný.Kdybych mu měla dát takový malý miminko,tak umřu strachy.Fakt nevím,co mám dělat.Nikomu jinýmu bych neměla strach malou svěřit,jako jemu.Navíc když ji bere jako pomstu mě,jinak ho myslím moc nezajímá.Ještě jí bude vykládat,že jsem zlá a že mě nemá mít ráda.Ona je ted hodně citlivá.Nevím,co mám dělat,je mi hrozně.Jak jsi to zvládla?
Já pořád doufám,že ho to taky přestane bavit,ale hned to určitě nebude.

scharfinka
7. črc 2008

Ahoj ria80,neboj se, da se rict, ze vsecko se ridi kriteriem nejlepsiho zajmu ditete - takze pokud je detatko malinke, je jasne, ze je na Tobe jako matce zavisle a byt u Tebe je pro nej to nejlepsi, takze neni mozne, aby Ti ji jen tak beze vseho sebrali a sverili otci (zvalste pokud je prokazatelne, ze pro dite nema potrebne zazemi).....Ptala ses, co se stane, kdyz mu ji nebudes chtit pujcit...Nevim, jestli ma otec Tveho ditete soudne stanovenou upravu styku...Pokud nema, on to dal k soudu, tak se stane to, ze soud celou zalezitost preda Organu socialne-pravni ochrany deti k prosetreni (jinymi slovy stanovi opatrovnika, ktery haji nejlepsi zajem ditete.) Prakticky to znamena, ze se nejen k nemu, ale take k Tobe do domacnosti dostavi socialni pracovnice a bude zjistovat ruzne podminky pro dite, jak je zabezpecene, jak je o ne postarane, muze se ptat na duvody, proc ji nechces pujcit atd...vysledky setreni preda soudu a ten uz rozhodne...do rozhodnuti soudu se nemusis bat, detatko Ti nikdo nesebere...Ovsem pokud opavdu nebudes respektovat narizeni soudu, muze rozhodnout o odebrani a svereni do pece otci...Jo a jeste jedna vec, soudy v tehle vecech se snazi rozhodovat opravdu rychle(alespon teda u nas) protoze jde prave o deti tak, aby se nenarusoval jejich spravny vyvoj a mohly vest klidny a pohodovy zivot🙂.....

jojo1
7. črc 2008

ria, když jsem se rozváděla, byl malýmu rok a půl. měla jsem stejný pocity. malej k tátovi nechtěl, já jsem mu to usnadňovala jako že pojď, bafnem na tátu, uděláme na tátu kuk, budeme si s tátou hrát. malej si zvykl, že k tátovi prostě musí. i když tehdy ho měl otec 2 hodiny a víkendy, vánoce a prázdniny jsme začali praktikovat, když bylo malému asi 4,5 roku.
já jsem šílela, seděla jsem doma jak na trní, kamarádky mi volaly, že mého exmanžela se synem viděly a dělali to a to.
musela jsem sí zvyknout. je to jeho táta. nemůžu mu ho sebrat.

ria80
7. črc 2008

Muselo to být hrozný,hlavně když k němu nechtěl.To si neumím představit.On jí může mít tři hodiny.Opravdu mi nezbývá nic jinýho,než doufat,že ho to přestane bavit.A doufat,že jí neublíží,je to přece její otec,a i když je to blbec,tak něco takovýho by snad neudělal.
Taky ho bude ale někdo sledovat,určitě mu ji nedám a nezavřu dveře.
Proč k němu zvůj syn nechtěl?On se k němu choval špatně?Taky je hrozný,že dítě nechce,ale musí. 😝 😝 Otec má přece" právo."A co právo toho dítěte,to by mělo být přece před právama dospělých,ne?Nutit to dítě do něčeho...
Já ji teda nutit nebudu,když nebude chtít k němu,třeba bude větší a řekne to,tak s tím budu něco dělat."Muset" k němu nebude.

I zatím se ještě nevzdám a budu bojovat o to,aby malá měla klidný dětství.

ria80
7. črc 2008

Není to hrozný,sedět u okna a čekat,jestli ti dítě vůbec vrátí a v jakým stavu? 😝 Taky jsi to tak cítila?
A jaký jste spolu měli a ted máte vztah,bavíte se spolu nebo už se s ním malý domlouvá sám?
Upřímě,už se těším,až to tak bude,až to půjde mimo mě.

jojo1
7. črc 2008

nechtěl k němu, protože na něj nebyl moc zvyklý. táta s ním jako s miminem netrávil moc času.
píšeš o právech dítěte. jenomže dítě má právo na oba rodiče. opravdu, pokud ji nebije, netrápí hladem nebo podobné zvrhlosti, dávej mu ji, pro ni je dobré vědět, že má tátu a že to, co se mezi jejími rodičemi stalo, nemá nic společného s ní. když nebude vyrůstat s tátou - i když budete nebo jste rozvedeni - bude v budoucnu hrozně zmatená a citově nevyrovnaná, pomstíš se jedině jí.
samozřejmě nevím, co se u vás děje, ale klidné dětství malé zajistíš, když se "zklidníš" natolik, že budeš schopna připustit si, že táta je táta a malé to fakt jenom prospěje.
je to tvrdý, kdyby mi tohle někdo před šesti lety říkal, říkala bych si, ta je blbá, jak ta tomu může rozumět, jak může vědět, co já prožívám. nechej si to projít hlavou. pomůžeš sobě, ale hlavně svojí dceři.

já se s exmanželem bavit nedokážu. styk jsme domluvili na OPD a bavím se s ním jenom minimálně. ale bránit mu, aby se stýkal se synem, to fakt nebudu.

nemůžeš si to tak brát, neseď u toho okna. jdi na kafe s kamarádkou, jdi do knihovny, jdi do parku. kdyby se něco dělo, její táta ti zavolá. on jí neublíží a jestli spadne a rozbije si koleno? to se raz dva může stát i tobě.

píšu to tady páté přes deváté, co mě zrovna napadne 🙂

ria80
7. črc 2008

Vpohodě,já si taky říkám,že to vždycky její táta bude,to se nedá nic dělat.Dítě má právo být s oběma rodičia akdyby chtěla,tak jí v tom nechci bránit.Ale i dítě by mělo mít právo se rozhodnout,ne?A ne že kolikrát se pere,schovává se,aby k tomu otci nemuselo.To už v pořádku určitě není.
Mám prostě o ní strach a mám strach o vztah mezi mnou a jí,kdyby ji očkoval proti mě.Víš,o čem mluvím,taky jsi to zažila.Navíc si fakt myslím,že mám k tomu strachu důvody.Každá taková situace je jiná,i když ani mezi váma to nebylo nic moc.
V první řadě chci,aby ona byla štastná,určitě se nechci jemu mstít nebo tak něco.A dělám,co si myslím,že je nejlepší.
Bohužel,že bych šla s kámoškou nebo někam v tý době,to bude trvat ještě dlouho.

Důvody,co byly mezi náma,to patří do jiný diskuse,tady jsem se jen chtěla zeptat,co můžu dělat,když se bojím o svoje dítě.Nejen že byjí mohl štvát proti mě,ale i z úplně jiných věcí.

misa.ottovka
7. črc 2008

Holky ahoj,
co setýče toho jak se ptáte, co se stane když budete odpírat otci styk s dítětem....Tak tam bych odlišovala několik situací varinaty:
- pokud máte rozsudek pouze upravující výchovu a výživu ohledně nezletilého
-pokud máte rozsudek i o úpravě styku otce s nezlgtilým
-pokud vše shora uvedené dosud nemáte ještě soudem upravené

Jestli máte konkrétní dotazy pište do IP dělám na soudě a občas zaskakuju i na na opatrovnickém oddělení

misa.ottovka
7. črc 2008

ted jsem četla dotaz ria80: nevím jaký konkrétní návrh chceš podat na soud, ale radila bych ti podat soudu návrh na úpravu styku otce s nezletilou, kde by sis jasně stanovla, kdy bydocházelo ke styku otce s malou, a pokud nechceš ani to, podej námrh na zákaz styku otce s nezletilou. Podotýkám jen že pro toto musíš mít dostatečnédůvody,které se během řízení prokážou, je to celé hodně složité, ale pokud by siss návrhem nebo s čímkoli nevěděla rady, zajdi si na soud místně příslušný tvému bydlišti-na opatrovnické oddělení, a tam jsou ze zákona povinni učinit s tebou podáníústně do protoklu-zpravidla toto provádí tamní vyšší soudní úřednice která za tebe návrh sepše a zodpoví ti veškeré otázky........