Daňové přiznání, ošetřovné, nemocenská a ukončení pracovní smlouvy. Poradíte, prosím?

markii30
13. led 2021

Dobrý den , potřebují prosím poradit . Chci se zeptat zda mi budou vracet dané kvůli osetrovnemu v době koronaviru od 11.3. - 30.6.2020 pak jsem nastoupila nemocenskou od 29.8. až do konce roku . V době nemocenské mi přišel papír ohledně výpovědi ve zkušební době k 31.12.2020 . Teď vůbec nevím jak mám postupovat zaměstnavatel jelikož je již bývalí mi asi daňové přiznání neudělá že ? Jak mám prosím postupovat mám po zaměstnanci něco chcit ? Pak si zaplatit účetní aby mi to daňové přiznání udělala ? Moc děkuji za rady .

gramar
13. led 2021

@markii30 Přeplatek na daních ti vzniknout může, záleží kolik jsi opravdu zaplatila. U daňového bonusu zase záleží jestli jsi vydělala dost... No a k daním potřebuješ papír z práce, který ti pošlou/dají když si ho vyžádáš a daně si můžeš udělat sama, nebo je po dohodě udělá ještě zaměstnavatel, ale to záleží jak se domluvíte...

markii30
autor
13. led 2021

@gramar jde hlavně o úlevu na daních kvůli dceři to se omlouvám to jsem neuvedla .

jolysek
13. led 2021

@markii30 od zaměstnavatele si vyžádejte Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2020 a daňové přiznání podej sama, měli by něco vracet

gramar
13. led 2021

@markii30 Tak tam pak záleží kolik jsi měla příjem v loňském roce, pokud to bylo více než 87600,- tak o bonus na dítě žádat můžeš, pokud ne, tak ti ho nevyplatí

markii30
autor
13. led 2021

@gramar a tam se prosím počítá ošetřovně a nemocenská ? Nebo čistě jen zaměstnání .

lenoulinkaa
13. led 2021

@markii30 bez nemocenských davek

gramar
13. led 2021

@markii30 Jen příjem ze zaměstnání (tedy to co podléhá daním a pojištění ;) )

markii30
autor
13. led 2021

@gramar děkuji 😊

market205
2. bře 2021

Ahojky dámy... Chci se zeptat. Odevzdavam ja daňové přiznání kde uplatnuji slevu na dítě. Přitel mi teď tvrdi že když nemame stejne bydliste se synem nemám na to narok, ma pravdu nebo ne? Děkuji za odpověď moc.... 😜

lenoulinkaa
3. bře 2021

@market205 rozhoduje společná domácnost. Adresa na to nemá vliv