Hmotná nouze - společně posuzovaná osoba

nikolnatka
25. led 2017

Ahoj holky,
přítel přišel o práci a bohužel se mu do nové zatím nepodařilo nastoupit.
Žádali jsme si o HN, příspěvek na dítě a na bydlení. Žádali jsme už v září.
Soc.pracovnice z HN k nám přišla po urgenci na šetření, no nakonec to nějak nedopadlo díky půjčce od rodiny.
Znovu si přítel žádal o HN v prosinci, pak následně i lednovou dávku. V půlce ledna ( po uzavírce) mu došel dopis s výzvou ať doloží mé výpisy z účtu. V zákoně o HN se jedná jen o příjmy spol.posuzovaných osob. Tudíž jsme jí na e-mail posílali mé výpisy účtu s příjmem - rodičák. Na to neodepsala, až když se přítel dostavil osobně včera tak mu oznámila, že chce i moje výdaje jakožto společně posuzovaná osoba.
Nám by nevadilo to doložit, kdyby tam seděla normální dáma, ale slečna neustále dělá problémy, po příteli chce originální výpisy z banky 😔 , nevolá, když jí něco chybí.. Nevím proč se takto chová, přítel řádně dochází na úřad práce, hledá práci každý den, dojíždí na pohovory, oblítává potencionální zaměstnavatele s životopisem...
Takže holky, má některá stejnou zkušenost ?
Že společně posuzovaná osoba musí dodat i výdaje z účtu ( nákup v kauflandu, v lékarně apod..) nebo postačí jen ty příjmy jako je v zákoně ? Na můj účet chodí jen rodičák a co se týka bydlení, to platí přítel.
Děkuji

nikyselen
25. led 2017

ahoj.. nevím na co se ptáš,ale jestli jsem to pochopila správně ty,přítel a dítě žádáte o dávky..jelikož jste rodina musíte to doložit všichni.Většina úřadů (banky,sociálky) chtějí ověřené výpisy z banky.Ten dělají na počkají hold to bude třeba 10 stránek..jak píšeš...nákupy,drogerie atd. ,lae bude to mít doložené jak chce.Hodně se toho furt mění v zákonech a papírech. Musíš pochopit,že oni tam jsou zaměstnané a mají různé směrnice a když jim tam denně přijde 80 lidí o tu dávku žádat..a každému druhému chybí papír,účet aj....
nevím zda to tak ještě je pamatuji si to ze školy..