Jak čerpat OČR?

verys
23. bře 2023

Ahoj, byla jsem s dcerou po operaci 9 dni doma na OČR. OČR doktorka po 9 dnech ukončila a ja jsem mohla na 4 pracovní dny do práce, kdy hlídal manžel, který dělá na směny. Dceři se rana po operaci špatně hojí, tak bude doma jeste tento týden. Ve středu uz manžel hlídat nemohl, tak jsem si nechala napsat nové OČR a jsem s ni doma jen tuto středu a čtvrtek, v pátek uz půjdu do práce a bude opět hlídat manžel. Nemam s OČR žádné zkušenosti, tohle bylo poprvé. Když už budu od pátku chodit do práce, ale dcera bude stále doma, mám si hned ukončit OČR? Pokud si to dobre myslím, tak se u OČR proplaceji i víkendy? Mám jít tedy k doktorce až v pondělí na ukončení? Dcera by uz od úterý mohla do skolky. Dekuji za radu

nikoulinka
23. bře 2023

@verys ahoj 🙋 Kdyz půjdeš do práce, OČR musíš ukončit. To je něco jako PN. Nemůžeš mít PN třeba do středy, a v pondělí být v práci... Takže pokud se chystáš do práce, zavolat Mudr a nahlásit, ke kterému dní to má ukončit.

j.a.n.i
23. bře 2023

@nikoulinka To ale neni pravda, v průběhu OCR je možné jit do práce, akorát se pak vyznaci, které dny byl člověk v praci. A jako PN to fakt neni.

j.a.n.i
23. bře 2023

@verys No, ono je otazkou, zda vůbec za to druhé dostanes zaplaceno, protoze se jedna stale o ten samy pripad ošetřování... Záleží zda si tam doktorka vymyslela jiny duvod, proc je dite doma.

martt
Autor odpověď smazal
Zobraz
bara88
23. bře 2023

@nikoulinka tohle není pravda, to není jako pn.

bara88
23. bře 2023

Záleží jestli to vůbec dostaneš proplacení,správně by ti to proplatit neměli

verys
autor
23. bře 2023

@j.a.n.i tak to vůbec nevím jaký důvod mi tam ted doktorka uvedla, zda to stejne nebo něco jiného.

verys
autor
23. bře 2023

@j.a.n.i Ano, vím, že kolegyně ktera ma take manzela na smenach to tak vždy delava, běží ji ocr a kdyz může, v průběhu tech 9 dnu chodi do prace a problém to není. Tak jsem myslela, ze to nechám v klidu dojit přes víkend a v pondělí zajdu k doktorce, at mi to ukonci

j.a.n.i
23. bře 2023

@verys Jo, klidně to tak udelej. A s tim zaplacenim uvodis, tipuju, ze to projde, vetsinou to nikdo pri prvnim otoceni, ci jak to napsat, neresi. To bylo jen upozorneni, ze teoreticky muze.

verys
autor
23. bře 2023

@j.a.n.i Moc děkuji a pak u ukončení na té druhé straně uvádím dny, kdy jsem dítě ošetřovala - tam uvedu tedy středu, čtvrtek a víkendy také, když nejsou pro mě pracovní (dělám jen od pondělí do pátku)? Moc děkuji, nikdy jsem za 7 let, co mám děti, OČR řešit nemusela, vždy rodiče pomohli s hlídáním, jen teď po operaci je to samozřejmě jiné a báli se mít dceru na starost.

j.a.n.i
23. bře 2023

Jojo, i vikend