Jak dlouho trvalo vyřízení příspěvku na dítě?

terezapetrova
9. lis 2014

Dobry den, jsme z Prahy 3, od prelomu ledna a února tohoto roku mame zazadano o příspěvek na dite zatím se dvěma urgencemi. Jake prosim mate zkusenosti, jak dlouho trvalo vyrizeni u Vas? Uz me to zacina stvat 😎 Hezky vecer 🙂

ange_de_la_morte
9. lis 2014

To podle mně možné není , a nemáte ho zamítnutý ? mají nějaký limit pro vyřízení, myslím že to bude buď 60 nebo 90 dní do verdyktu a stejná doba do prvních peněz. Zašla bych se na to přeptat na sociálku, protože vzhledem k tomu že se o něj žádá myslím každý půl rok tak už to snad bude i nové odobí.

ange_de_la_morte
9. lis 2014

Ještě dodávám , že já o něj žádala ve stejnou dobu jako o rodičák ( neměla jsem mateřskou), a obojí bylo vyřízeno za cca 1,5 měsíce, koncem ledna jsme podávali a v březnu jsem měla a účtě první rodičák i s příspěvkem a dítě

anina32
9. lis 2014

@terezapetrova Taky se mi to nezdá, já jsem jeden měsíc podala žádost a druhý měsíc byly pěníze na účtu. V lednu jsi musela dokládat příjmy za rok 2012, teď v září-říjnu se dokládal rok 2013, takže si tam určitě dojdi a trvej na vysvětlení, ale taky se domnívám že to zamítli a proto ti žádné peníze nepřišly.

anina32
9. lis 2014

@terezapetrova Myslíš tedy doufám přídavky na dítě? Nebo co jiného se může skrývat pod příspěvkem na dítě...?

terezapetrova
autor
10. lis 2014

@ange_de_la_morte ja to asi napsala spatne ale nevim jak to mam jinak napsat 😒 mozna se to jmenuje spis příspěvek na peci, bohužel k tomu nemuzu najit ty papiry, o tento příspěvek, co jsme zadali my se podle me moc nezada s rodicakem a myslim, ze je to vždy na rok a pak se to posuzuje znovu, je tam několik stupnu a podle toho i množství penez, ale dekuji za zpravu 🙂

terezapetrova
autor
10. lis 2014

@anina32 prave, ze jsem to asi napsala spatne, asi je to spis příspěvek na peci o dite, ale protože nemuzu najit ty papiry tak to nevim presne, u toho našeho prispevku urad nesmí posuzovat jakoukoliv financni situaci rodicu nebo pečujících osob, ale dik moc za zpravu a za cas 🙂

ange_de_la_morte
10. lis 2014

@terezapetrova : já vím že se to nezadává společně s rodičákem, je to snad myslím jen na půl roku ( možná že na rok), myslela jsem to tak že já jsem žádala ve stejnou dobu jako o rodičák a bylo to výřízeno do měsíce a půl, ale je to už rok a půl co jsme to řešila, od té doby na něj už nárok nemám, prostě je to přídavek a dítě a je 500-600Kč podle věku dítěte

terezapetrova
autor
10. lis 2014

@ange_de_la_morte no tak to ja myslim něco jiného, ve stejnou dobu s rodicakem se o to zadat neda /ja vim jak to myslis/ a to co myslim ja je cca mezi 3tisici a 12tisici za mesic a u nas to není ani tak podle veku jako podle stupne "postizeni"

nonnni
10. lis 2014

@terezapetrova to je PNP a tam jim to trva desne dlouho, ale stejne bych se pidila a popohanela to, co to jde...nevim o jaky stupen postizeni se jedna, ale neradi to priznavaji a delaji kolem toho desne tiatry, takze urcite se ozvat a dozadovat se nejakych zprav.

terezapetrova
autor
10. lis 2014

@nonnni diky moc za info 🙂