Jak nejjednodušeji zažádat o vyškrtnutí otce z RL?

brontosauruss
6. říj 2014

Prosim o radu, mam 6mesicni dceru. Jeji bio otec nesel na matriku, prdel na nas a tak jsme si nasly noviho teda spis jsem se vratila k byvalemu. Dohodla se svatba, dohodli jsme se ze se vezmeme a on se necha zapsat do prazdneho RL. Tak se ve 3mesicich zapsal. Jenze nez se dostalo na termin svatby, zjistila jsem ze na malou hnusne mluvi, ze semnoh hnusne zachazi. Ze nepochopil ze ted uz nemuze byt vsecko napul. Vadili mh ze on maka za vic penez nez mam ja materskou a on dava vic do rozpoctu. Svatbu jsem zrusila. Ted jsem ho vyhodila protoze uz to fakt neslo. Poradte jak mam pozadat o to aby nebyl v RL kdyt neni otec. A popripade bio otec slibil ze by sel se zapsat. Ale to snad ani nechci. Dekuji za radu

iq2014w1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tania
6. říj 2014

@brontosauruss Myslím si, že to tak jednoduché není, že bude muset proběhnout soud o popření otcovství, kde vlastně zájmy dítěte hájí stát.

brontosauruss
autor
6. říj 2014

@tania je mozne ze by pomohlo ze jsme se domluvili o vymeneni tatinku jen nebio za bio s vlastnim dna-testem?

tania
6. říj 2014

@brontosauruss Třeba někdo bude vědět víc, ale já si myslím, že ne... DNA test určitě bude potřeba, ale myslím si, že jen tak přepisovat RL asi možné není, ale třeba se pletu...

lrg
6. říj 2014

Od roku 2012 může otcovství do tří let věku dítěte otcovství pouze otec, matka může jen 6 měsíců po porodu. Tzn., že pokud ty chceš vymazat otce z RL, musíš požádat o popření otcovství státního zástupce, který předloží návrh a soudu se nevyhneš. Nechci moralizovat, ale v zájmu tvojí dcery bys měla tyhle čachry s tatínkama zrušit, nebo se dostaneš akorát do srabu.

tarra27
6. říj 2014

no zavařila sis to....i když nebude delat naschvály nebio otec, nepočítej s tím, že to pujde hned...spíše půl roku až rok....a jak psaly holky, přes soud, ten teprve poprvé rozhodne o testech aby se udelali atd....si myslím teda....běh na delší trat....ale když se domluvite, určitě to bude lepší a rychlejší