Karanténa. Nemoc nebo OČR?

vipeta
19. říj 2020

Ahoj, potřebuju poradit od někoho, kdo tomu rozumí více 🙂 V tuto chvíli se nacházím v takovéto situaci... Od středy, kdy se zavřely školy, jsem v práci nastoupila na ošetřování člena rodiny, zároveň ale pár dní na to se v naší firmě objevil Covid, a protože je nakažená přímo moje kolegyně z kanceláře, tak mám od hygieny nařízenou karanténu. Dneska se mě můj praktik ptal, jestli chci neschopenku, odmítla jsem ji s tím, že jsem stejně na OČR. Udělala jsem správně? A nevíte náhodou někdo, zda ten příští týden, kdy jsou vyhlášeny covidové prázdniny, bude moct také čerpat OČR? Jinak u nás jsou testovací místa zahlcená, předpokládám, že na testy půjdu až právě příští týden, takže by mi do té doby mohla platit nemocenská... Snad mi rozumíte a budete umět poradit 🙂 Děkuji

irmamala
19. říj 2020

Nevim co je vyhodnejsi, ale pres prazdniny OCR nepojede.

lenoulinkaa
19. říj 2020

@vipeta nemůžeš mít dvě dávky najednou. Takže ukončit ocr a pak mít nemocenskou pro karantenu.

vipeta
autor
19. říj 2020

@lenoulinkaa to vím, že obě dávky najednou nejdou, šlo mi o to, jestli ukončit očr a jít na nemocenskou nebo nechat běžet očr, ale prý očr přes prázdniny nepojede, takže by byla lepší ta neschopenka... zkusím to zítra ještě s doktorem domluvit...

marcicek84
20. říj 2020

@vipeta do nedele OCR od pondeli neschopenka je nejvyhodnejsi.