• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Knappová - žádali jste někdo o povolení jména?

18. října 2011 
ahojky..muj dotaz je prostý...chceme dát potomkovi jméno Vašek - ale ne Václav ale prostě Vašek. už máme Vojtu -ne Vojtěcha ale Vojtu tak by jsme rádi i Vaška pro brášku... jenže ten není v seznamu povolených jmen... mám v planu psat pani Knappové ta to prý bud zamítne nebo povolí.máte s tím někdo zkušenost?děkuji
15. říj 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Samozřejmě je to jen vase vec, ale fakt nechapu proc komplikujete zivot sobe i synovi. Pritom Vaclav je tak krasne a Vašek a Venca ta horsi varianat jmena. Ale kazdeho vec. Přeju hodne stesti.
16. říj 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkušenosti s tím nemám, taky jsme chtěli Vojtu ale právě kvůli žádostem a dalším nesmyslům máme Vojtěcha.. Stejně malému Vojtěchu neříkáme.. ve finále je podle mě docela prd co je v rodném listu. Jestli zdrobnělina nebo normální forma jmena.. třeba já , dokud žili naši jsem byla Šuplík.. důvod neznámý a v rodném listu to rozhodně nemám :grinning:
16. říj 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@brisalek ano jak rikas kazdeho vec :slight_smile: proste se mi václav nelíbí :slight_smile: a máme Vojtu tak k němu chceme Vaška... líbí se nám to :slight_smile:
)@mifinka no na vojtu jsme nic žádat nemuseli ten v povolenych jmenech je to jsme jen napsali Vojta na list co sem nesla do porodnice a bylo to ..ale Vašek v povolench jmenech není...
16. říj 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. říj 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@giraffe8 ale jemu se treba libit bude:slight_smile: prave, ze si myslim, ze je uplne jedno co je napsane v rodnem liste. Kdyz rekne, ze je Vasek bude mu stejne spoustalidi rikat Vaclave, Veno, Venco...a vsude bude muset vysvetlovat, ze ne , ze je jen Vasek atd.Nechci presvedcovat jen me to pri precteni tak napadlo:slight_smile:.
16. říj 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@giraffe8 Vidíš, tak dokonce, ani jsem po tom zvlášt nepátrala právě kvůli polovelím a papírováním :slight_smile: každopádně pokud to tak chcete, tak to asi budete muset zkusit . Ale myslím si žev době kdy se dávají jména Esmeralda (příklad, jasný že ted už frčí někdo jinej :grinning: ) a jiné podobné tak by Vašek snad neměl být problém ne :slight_smile:
16. říj 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mifinka no taky si myslim v čr je 7x i rybana :grinning: šílený... jen jsem právě sháněla někoho kdo už s ní komunikoval a jak.. jinak na jmen se staci jit zeptat na matriku jestli je povolené... a kdyz neni a chces ho tak pak nastane to papírování :grinning:
16. říj 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to se fakt nikdo nenajde jeste :frowning2:
16. říj 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@giraffe8 dívala jsem se na stránky kdejsme.cz na jméno Vašek, a našlo to 2 v republice - takže už to minimálně dvakrát prošlo :wink:
17. říj 2011 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@damada jj presne tak jsem se taky divala :grinning: já mám normalne strach ji zavolat :frowning2:
17. říj 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
uáááááááá sem taam zavolala a neni doma je v lázních přijede za 14 dní ale pán co to zvedl-jestli její muz? se ptal co potřebuji a říkal že se domníva že to nejde.. zavolam za 2 tdny jí a uvidím ach jo.. :frowning2:
17. říj 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile:
18. říj 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@giraffe8 Známým povolila posudkem holčičí jméno. Nicméně je otázka, zda Vašek nespadá do kategorie: "nelze zapsat: zdrobněliny, zkomolená a domácká jména". Na to odpoví ona. :slight_smile:
18. říj 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@takyja jo ale to by byyli vojta.. to je taky zdrobnelinna vojtecha..
18. říj 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek