Kniha - Jak se bude vaše dítě jmenovat?

beduna1
23. dub 2017

Zdravím maminky 🙂
Nemáte někdo prosím doma knihu od Knappové - Jak se bude vaše dítě jmenovat? Chceme dát pro mrňouska ne české jméno, jelikož tatínek není Čech 🙂 Byl by někdo ochotný se do knihy mrknout, zda je tam povolené jméno Amir? 🙂

Moc děkuji a hezký den 🙂

riakuk
23. dub 2017

Mám a jdu se podívat - je z roku 2009, tak to nemusí být aktuální, ale pokud je tatínek cizinec, tak si myslím, že by Vám to měli povolit.

riakuk
23. dub 2017

@beduna1 Tak samozřejmě ve jmenném seznamu českých jmen není napsané, ale je v arabských jménech Ámir, přičemž jsem se dočetla, že lze měnit délku samohlásek. Dle výkladu, který je zde napsán, je obvyklé, že se tato jména dávají u dětí, jejichž rodiče (rodič - zejména otec) jsou původem z Afriky nebo Asie.
Takže to zkuste, nejlépší bude, když se zeptáte na příslušné matrice 🙂

beduna1
autor
23. dub 2017

@riakuk Super, jste moc hodná 🙂 děkuju. Na matrice se určitě půjdu zeptat... Jen jsem chtěla být předem nějak připravená... 😀 Tak snad to půjde vše v pohodě 🙂 🌹

riakuk
23. dub 2017

@beduna1 Ráda jsem se do té knihy zase podívala 🙂 My čekáme chlapečka a jméno bude po tatínkovi, který mi nedal na výběr. Takže mám knihu v knihovně a chodím se na ni dívat 🙂 Dnešní doba je dobrá v tom, že je málo jmen, která se nepovolují 🙂 Tak ať se Vám daří 🙂

beduna1
autor
23. dub 2017

@riakuk Tak to jsem ráda, že jste aspoň měla zase důvod, se do ní mrknout 🙂 také doufám, že s tím povolením nebude žádný problém... hlavně to není žádné vymyšlené jméno, ale opravdu existuje... tak snad to bude ok 🙂 Koukám, že máme podobný termín 👶 Příjemný zbytek těhotenství a hromadu radosti 🌷 a ještě jednou díky 🙂

riakuk
23. dub 2017

@beduna1 Děkuji 🙂 Pro mne už je to třetí těhotenství, ale tentokrát mi dává zabrat - prý je to věkem 😅 . Já si zase myslím, že je to tím, že budeme mít prvního chlapce 🙂 Přeji Vám hodně zdraví a pohody 🍀

efsonka
23. dub 2017

Otec ditete ktere cekam je take cizinec, chceme jmeno Timothy. Je v knize prosim? 🙂

riakuk
23. dub 2017

@efsonka Kolegyně má devítiletého syna, který se jmenuje TIM. V knize je:
TIMON (19. dubna)
TIMOTEJ, TIMOTEUS, TIMOTHEUS s povolenou zkráceninou TIM (česká varianta Bohaboj : ), Ctiboh 😨 a Bohuslav. TIMOTHY, TIM je anglická varianta výše uvedených - jmeniny 24. ledna 🙂 Zkuste to, je to hezké a neobvyklé jméno, domácká podoba Tim je skvělá 😉

efsonka
23. dub 2017

@riakuk Moc moc dekuji!! Bude mit cizi prijmeni a opravdu doufam ze to projde a jsem rada ze se vam libi 😀 zajdeme na matriku a zkusime to. Jeste jednou moc dekuji 💃

riakuk
23. dub 2017

@efsonka Je spoustu krásných jmen - "nečeských", cizích - a když bude mít ještě cizí přijmení, tak snad nebude důvod jméno nepovolit. Spíš je paradoxní, když je typicky české jméno k cizímu příjmení 🙄 . Doufám, že jsem se nezmýlila. To by mne mrzelo. 🌞

efsonka
23. dub 2017

@riakuk To nevadi jestli jste se zmylila, sdelila jste mi co je v knize a za to moc dekuju 🙂 snad to povoli. K cizimu prijmeni by ceske znelo opravdu divne 😀

laska.nezna.hranic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenka_sah
7. říj 2019

Ahoj, prosím mohl byste se mi někdo podívat, zda je v knize jméno Růženka (v této zdrobnělé podobě, ne Růžena)? Děkuji moc

zlatoja
7. říj 2019

@lenka_sah ahoj, je tam jen Růžena. Růženka je uvedena jako domácka podoba.

zelenaesmolda
8. říj 2019

@riakuk
ty jsi nesvepravna,ze ti nedal na vyber?

@lenka_sah
nedavala bych zdrobnelinu jako jmeno,u ditete fajn ale takova 60 leta zenska co se predstavuje jako Ruzenka?des bes.

beduna1
autor
8. říj 2019

@zelenaesmolda a proč ne? Eliška se dává normálně a nikomu to u 60 leté paní nepřijde divné.... 🙂 prijde mi to naprosto stejné, jako ta Růženka 🙂

zelenaesmolda
8. říj 2019

@beduna1
protoze Eliska neni zdrobnelina ale jmeno v zakladnim tvaru

astracreek
8. říj 2019

@beduna1 V ČR je 61 Amirů. S povolením nebude vůbec žádný problém 🙂

evula19
8. říj 2019

Nevíte někdo prosím, jestli je povoleno chlapecké jméno Jindra? Jindřicha nechceme, ale Jindra by se nám líbil. Děkuji!

beduna1
autor
8. říj 2019

@astracreek jojo, já vím. Syn je Amir a už mu jsou 2 roky 🙂

beduna1
autor
8. říj 2019

@zelenaesmolda ale ten tvar je naprosto stejný.... a přirovnání, že je blbé pro 60 letou paní jméno Růženka mi přijde trošku mimo... mam mnoho starších známých a všichni jim říkají zdrobněle. Např Maruška, Oldřiška, Jaruška...

rulexnone
10. únor 2020

Nemáte prosím někdo nové vydání? Hledám Eleanoru, Eleu, Elianu.. 🙂 díky

zlatoja
12. únor 2020

@rulexnone vydani 2017

rulexnone
14. únor 2020

@zlatoja moc děkuji 🙂

akinom12345
11. pro 2020

Nekouknul by se mi prosím někdo na klučičí jméno : Edvin 🙂 děkuji ♥️

klecanda
18. únor 2021

@zlatoja mohla by ses mi prosím taky podívat, na jméno Lilien ? 😊 Dekujuuu❤️

holubinka
18. únor 2021

@klecanda fotka není úplně kvalitní, ale Lilien tam je🙂

klecanda
19. únor 2021

@holubinka děkuji 😊

pajusz
27. únor 2023

Ahoj jukne mi prosím někdo? Šarlotta s dvěma T je povolená ?