Paragrafy
wobludka
13. říj 2009

Kontrola ze soc. mě nezastihla doma. Jak postupovat?

Ahoj všem,
nemáte někdo zkušenost, jak postupovat, když vás OSSZ nezastihne v době nemoci doma 😞 ?
Mně se to dnes stalo a jsem z toho dost špatná 😞 Hlavně proto, že jsem doma skutečně byla a postel opustila jen na pokec se záchodovou mísou. Došlo k tomu tak, že bydlíme ve dvougeneračním domě a zvonek je jen k bytu našich. Zřejmě jen zazvonili a to jsem neměla šanci slyšet, je to jako by v paneláku zvonili na souseda... Až večer mi naši donesli lístek, že to našli ve schránce... V životě jsme ho nepotřebovali, každý má moje číslo a pošťačku jsem snad ani nikdy nepotkala.
Neschopenku mám proto, že jsem těhotná a úporně zvracím, už jsem kvůli tomu byla 2x hospitalizovaná, je to jen pár dní, co mě pustili domů. Miminko máme z IVF a stále mám reakci na vaječnících, volnou tekutinu v břišní dutině...
Dočetla jsem se, že musím hned zítra navštívit lékaře a ten napíše vyjádření - v tom by snad neměl být problém, on dobře ví, že nedolezu dál než 10 m od záchodu, takže žádné zásadní porušení léčebného režimu nehrozí, na sociálku už jsem se večer nedovolala...
Mrzí mě už to, že kvůli mě nemůže zítra manžel do práce, protože já sama to fyzicky oběhat nezvládnu, navíc mě děsí už to, že si musím vycpat kapsy pytlíkama na zvracení a opustit postel.
Uznávám, že když mám týden angínu, tak 4 dny ležím a pak už zevluju po městě, ale dneska mě to fakt štve 😞
zulik
13. říj 2009
Wobludko, zkus se nejdřív domluvit tam, kde Ti vystavili neschopenku, vysvětli jim to, jestli by Ti to neomluvili u Dozoru práce neschopných. V opačném případě napiš, jak to je. Stát se může to, že Ti poníží na nějakou určitou dobu neschopenku, třena na 14 dnů ji sníží o 50 %.
wobludkaautor
14. říj 2009
ahoj a dekuju, rano me manzel odvezl k doktorovi a ten do toho jejich papiru potvrdil, ze fakt dal nez 10m od zachodu nedolezu. Pak to manzel hodil na socialku, ja jsem se pak tomu kontrolorovi dovolala a on mi rekl, ze je pro me stezejni vyjadreni doktora - takze kdyz napsal, ze jsem polomrtva, tak mi to omluvi.

Začni psát odpověď...

Odešli