Mám nárok na příspěvek na bydlení? Vydělávám 4000 Kč

verushe20
4. kvě 2014

Ahojte, mám takový dotaz. Bydlím v bytě 1+kk a ještě k tomu čekám mimčo. Pracuji na dohodu o PP takže si ofiko vydělám 4000 kč. Chci se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na bydlení a popřípadě kolik? Dííky 😖

anina32
4. kvě 2014

@verushe20 To se nedá takhle říct 😉 záleží jestli máš v bytě trvalé bydliště? Pokud ano, bydlí tam s tebou ještě někdo jiný, třeba partner? Započítávají se příjmy všech osob které tam bydlí. Dále záleží kolik platíš nájem, plyn, vodu, elektřinu, odvoz popelnic... Podle toho vypočítají příspěvek, ale aby to nebylo tak jednoduché, mají ještě tabulky kolik je v kterém městě obvyklé nájemné a pokud platíš víc, budou vycházet podle tabulek a né toho kolik platíš. Nejlepší bude když si dojdeš přímo na příslušný úřad práce a tam ti řeknou přímo na co máš nárok. Potřebovat budeš platnou nájemní smlouvu, všechny ústřižky o zaplacených nájmech a poplatcích za byt za poslední čtvrtletí. A oni ti dají formulář na potvrzení příjmů od zaměstnavatele.

marecekavendulka
5. kvě 2014

jen bych poopravila :započítávají se příjmy jen těch osob,které mají s tebou spol.trvalý pobyt.Pokud tedy s tebou bydlí např. partner,ale má trv.pobyt jinde,tak se jeho příjmy nezapočítávají.

verushe20
autor
5. kvě 2014

Nene, trvalý pobyt tam mám jenom já

dyndula
16. kvě 2014

@verushe20 Jo, tohle taky teď budu řešit, aby mi dopláceli, jen jsem někde četla, že můžu žádat až po 3 měsících po nahlášení trvalého bydliště. Ale kde má člověk brát na nájem ty 3 měsíce, to nevím.

verushe20
autor
17. kvě 2014

@dyndula Takže když mám smlouvu od 1.května tak můžu zažádat až za 3 měsíce myslíš?

dyndula
17. kvě 2014

@verushe20 No já se na to půjdu přeptat v pondělí, jelikož fakt nevím, jak by se to dělalo do té doby.

verushe20
autor
18. kvě 2014

@dyndula Taky taky, mám v plánu tam zajít co nejdřív

dyndula
19. kvě 2014

Nárok na dávku může být uplatněn 3 měsíce zpětně od měsíce, za nějž náleží.

Pro nárok a výši příspěvku se berou v úvahu průměrné náklady zaplacené za předchozí kalendářní čtvrtletí.

katerinkamilakova23
13. srp 2014

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat budu se stěhovat se synem do poloviny baráčku budu ho mít v pronájmu.Mám nárok na příspěvek na bydlení když tam budu mít trvalý pobyt ?Beru jen RP díky za odpověd

verushe20
autor
13. srp 2014

@katerinkamilakova23 a na teto adrese bude mít trvaly pobyt kolik lidi? Mimo syna