Mám nárok na výživné od přítele v době těhotenství a po?

j.a.n.u.s.
9. led 2011

Jsem v sestem mesici a pritel se mnou neni od tretiho....mam narok na jeho prispivani v dobe tehotenstvi a v dobe po slehnuti??? Myslim tim soudne...mohu si zazadat pres soud?
Protoze podle vzoru co jsem dostala v obcansko pravni poradne, bych mela po domluve s partnerem dostat neco po celou dobu tehu, i po porodu po dobu dvou let + na dite....ale jak s tim soudem? Protoze vzor byl psan zpetne, az dite bylo na svete....ale co ted?
Mate nektera zkusenosti?

j.a.n.i
9. led 2011

@j.a.n.u.s. Máš nárok na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a slehnutím, ale jak to přesně funguje, to netuším, ale myslím, že bys musela doložit nějaké účty - třeba za těhu oblečení, vitamíny, placený screening a tak. Každopádně tam nelze zahrnout výbavička pro dítě, tu musíš žádat případně v rámci výživného na dítě, plus od porodu můžeš žádat výživné na sebe.

j.a.n.u.s.
autor
10. led 2011

@j.a.n.i dekuji, takze soud az po porodu vyrizovat, ted jsem odkazana jen na jeho dobre vuli. My byli domluveni, ze mi bude prispivat 1000,- /mesic pro me....po porodu taktez(po dobu dvou let) , plus pro dite 2000,-
Takze ted nic nevybeham, ze?

j.a.n.i
10. led 2011

@j.a.n.u.s. Dá se to řešit i před porodem, jako předběžné opatření, ale podrobnosti nevím a upřímně při rychlosti našich soudů nevím, zda by se to do porodu vůbec stihlo...