Máme chalupu, soused nás nepustí na příjezdovou cestu

skuli
2. dub 2008

Holky potřebuju odborně poradit.Máme chalupu a problémy s příjezdovou cestou k ní.Sousedi si vzali do hlavy,že nás tam nebudou pouštět.Je tady některá,která tomu rozumí ?

kristi
2. dub 2008

a ci je cesta? souseda?

alcatko.j
2. dub 2008

skuli, napis do ip 1980mat, to je tusim pravnicka 🙂

skuli
autor
2. dub 2008

kristi -Jo,právě že se teď zjistilo,že je souseda 😠 Máme tu chalupu 25 let a bez problému jsme tam jezdili.Je tam ještě asi 5 chalup v okolí a ti taky jezdili.Jenže staří umřeli z toho baráku,dostala to vnučka a její manžel nám před 3 lety začal dělat problémy.Dali si tam značku zákaz vjezdu.Ptali jsme se na obci,říkali,že tu značku si tam dali sami,tudíž máme zatím normálně jezdit a že to bude obec nějak řešit.Tak jsme jezdili a obec řešila.Nejdříve chtěli od nich odkoupit pozemek,že udělají cestu novou,ale nechtěli prodat.Pak jim asi nabídli více,tak souhlasili.Obec se sešla a všechno propočítala a zjistili,že by ta cesta vyšla na veliké peníze a že na to nemají.Tak nám poslali dopis,že se cesta dělat nebude a ta po které teď jezdíme,že je těch sousedů.Za chvíli je jaro a já přemýšlím,jak se tam dostaneme ☹ Dá se zaparkovat asi 10 minut od chalupy a jít do kopce.Ale mám malou a taháme plno věcí,jídlo,materiíl a tak.A taky tam s náma jezdí 77 letý děda,která mi chalupu dal a ten to nevyjde 😠 Tak jsme vždycky vyjeli před chatu a bylo.A ta cesta na které by jsme mohli to auto nechat je taky soukromá.Loni už jsem musela lítat s kafíčkem a bonboniérkou.Je to bordel,všechno vrátili soukromníkům a obyčejní lidé mají problémy.Je chyba,že když se chalupa kdysi kupovala nebyla ta cesta ve smlouvě jako věcné břemeno.Ale kdo by na to kdysi myslel,když všechno bylo jinak a lidé byli k sobě hodní?Dneska je to to první,co by mě zajímalo.Cesta a studna.Tu máme naštěstí svoji a vody dost 😀

skuli
autor
2. dub 2008

alcatko.j -díky,zkusím to

kristi
2. dub 2008

no, je tam chyba v te smlouve, ze tam neni vecne bremeno moznosti pouzivani a ta cesta je jejich,takze kdyz oni nebudou chtit, tak vas tam fakt nemusej poustet ani omylem

nimmo
2. dub 2008

ja myslim, ze se to da nejak udelat i bez vecneho bremene - jakoze podle zvyku - ze uz tam x let jezdite a neni jina pristupova cesta

kristi
2. dub 2008

zkus tu Mat1980, ti urcite poradi

skuli
autor
2. dub 2008

kristi-No jo,jenže když tam jiní cesta není,tak jak se tam máme dostat?Někdo mi říkal,že když se tam 25 let jezdilo a nikomu to nevadilo,tak že to je nějak promlčené a je tam nějaký nárok nebo co.Nejsme sami,těch chalup je tam víc a taky budou naštvaní.A ta cesta není ani cesta.Jede se tam přes les a je to tam šílené.V zimě nebo po dešti se tam nedostaneme.Tam jde o to,že se k tomu lesu jede kolem jejich baráku a stodoly.Je to tam fakt blbé,já je na jednu stranu chápu.Chalupu máme nádhernou,ale cesta tam je na hov..

skuli
autor
2. dub 2008

nimmo.Jo,kéž bys měla holka pravdu 😒