Manžel omylem zničil notebook zaměstnanci. Má ho uhradit?

niki2
10. zář 2009

Prosim o radu, stavime a chodi nam sem kluk na pomocne prace. Dnes mu manzel omylem autem najel na jeho batoh, ve kterem mel notebooka.
Jsme povinni mu skodu uhradit?

editah222
11. zář 2009

Nevím jestli dobře rozumím tvé otázce, protože když někomu něco zničím tak je přece moje povinnost (hlavně slušnost) to uhradit. Já jsem na tuto variantu pojištěná - tzv. pojištění odpovědnosti.

Proč ti připadá zvláštní, že by se mu ten notebook měl zaplatit?

dadous
11. zář 2009

no to je jasny 😕 vždyt kdyby tobě někdo najel na notebook, tak bys po něm taky chtěla nahradu škody 😕

niki2
autor
11. zář 2009

jenze kdyz pominu to, ze si nebudu ja brat s sebou svuj notebook nebo neco tak cenneho na stavbu, tak urcite si neopru batoh o kolo auta, kdyz tam jsou minimalne dalsi 4 moznosti, kam ten batoh dat.
A fakt nemame nekolik zbytecnych tisic na to.
Kazdopadne skodu jsme dnes uhradili.

natalka1234567
12. zář 2009

niki2 vím že je tohle asi špatne přirovnavat ale kdyby se tam o to kolo opřelo male dítě a tvuj manžel ho přejel myslíš že by taky řekl že tam neměl byt???

je to řidič a má koukat snad???

pindruska
12. zář 2009

ano, podle mého povinnost nahradit škodu, která vznikla na noteboooku, je. souhlasím s editah222, existuje pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, když někomu způsobím neúmyslně škodu. já také toto pojištění mám, většinou bývá v kombinaci s pojištěním vybavení domácnosti či pojištěním nemovitosti.

niki2
autor
9. říj 2009

Tak co jste radily pojisteni, ano, ale ne zpusobene motorovym vozidlem 😒

zdenka26
9. říj 2009

No nevím ale i když je hloupost brát si sebou na stavbu notas,tak je snad samozřejmost když někomu něco zničím tak mu to nahradim.Aspon u nás to tak funguje 😉