Jaký koupit notebook?

veruska007
30. pro 2014
Ahojte, k práci nutně potřebuji notebook. Manžel mi včera z blbosti (grrr, asi ho zabiju) můj notebook zničil. Do pátku si musím rychle pořídit jiný. Prosím o typy, se kterým notebookem máte dobré zkušenosti a které naopak rozhodně nebrat. Bohužel se v pc vůbec nevyznám. Ráda bych menší či lehčí notebook, potřebuji wifi a cd/dvd mechaniku... a zároveň cenově dostupný (už tak žijeme při mateřské a hypotéce z pusy do ruky... za co ten notebook pořídím, sama nevím :-| ).
xpila
30. pro 2014
Mám už druhý od HP - předchozí vydržel přes 6 let (pak už nevydržela baterka, stačila by nová, ale tím, že byl už celkem zastaralý, tak byl taky pěkně těžký a koupila jsem si menší). Nynější mám přes 4 roky a nikdy žádný problém.
Jen teda menší notebooky zpravidla nemají CD/DVD mechaniku, ta navíc značně navyšuje jeho hmotnost.
absti
30. pro 2014
Koukla bych se po značce Lenovo.
aneta15
30. pro 2014
Já mám Lenovo G505s a naprostá spokojenost, používám i grafické programy a je rychlý, jen je trošku hlučnější, když koukám na film. Kupovala jsem ho v říjnu a teď jsem koukala, že je za půlku.
berenika39
30. pro 2014
@aneta15 ahoj, dala bys prosím odkaz?
řeším něco podobného,
@veruska007 tak snad neva, že přimrknu🙂

mám šest let ! Acer a bez jediného problému. Jen baterka, klasika, ale mám ho stále na stejném místě na kabelu, tak mi to nevadí. Na ven mám tablet.
Ono asi je fajn slyšet osobní zkušenot, protože ty značky - nevím, no, u těch levnějších je to jen štítek, kde to poskládali, nic víc.
Tak at dobře vybereš.
veruska007
autor
30. pro 2014
Já měla Acer, už skoro deset let. Klasika, byl těžký, několikrát mi odešlo podsvícení obrazovky, mechanika je hlučná, zvuk už takřka není slyšet... ale když se nechal přemluvit a rozjel se, tak na práci stačil. Moje srdeční záležitost, no. Teď jsem chtěla menší, jenže buď stojí majlant nebo nemá cd/dvd mechaniku a to potřebuji. Chjooo. Aspoň kdybych no nepotřebovala tak rychle a měla čas si prochodit obchody a všechno osahat, prostudovat recenze... o noťasy jsem se deset let nezajímala :-S
xpila
30. pro 2014
@veruska007 Jenže malý s CD/DVD mechanikou za levné peníze neseženeš, ty už se prostě nedělají. Takže budeš muset ustoupit od jednoho kritéria, buďto velikost a nebo mechanika.
Kolikrát už ani velké NTB nemají mechaniku, protože se už dneska prostě moc nevyužívá a je zbytečně těžká. Případně se to řeší externí mechanikou přes USB.
veruska007
autor
30. pro 2014
@xpila Mechaniku z pracovních důvodů potřebuju :-| ... takže budu muset do většího
xpila
30. pro 2014
@veruska007 A co tu externí, pokud ji nebudeš potřebovat denně, tak by se to vyplatilo.
veruska007
autor
30. pro 2014
@xpila Budu ji potřebovat docela dost. Spíš oželím to, že bude větší než to, že bych neměla mechaniku.
iluss
30. pro 2014
Já řešila přes vánoce něco podobného. Těsně před svátky mi umřel comp (HP - měla jsem ho 5,5let). Tak jsem bráchovi dala za úkol sehnat mi nový noťas, cenově dostupný a aby za něco stál (brácha se v tom celkem vyzná - dělá IT specialistu v počítačové firmě)
První mi nabízel HP - to je prostě kvalita - ale cenově to je trošku víc než jsem chtěla dát.
Tak mi sehnal Asus - teď se s ním učím - ty nové programy jsou fakt něco, ale jde o zvyk (žila jsem ještě v zastaralých programech). Tento stál 8tis.
Ještě mi nabízel Acer, ale nakonec vybral ten Asus - že je prý lepší a výkonnější a cenově stejný.
iluss
30. pro 2014
Jo a oproti původnímu HP noťasu, který jsem měla, je tento Asus fakt placka a lehký, i když velikostně klasicky velký jako ostatní. Není to ten menší. Jen tedy má pouze 2 díry na USB, což je pro mě celkem nevýhoda (u HP jsem měla 4), ale to vyřeším rozdvojkou.
somalicats
30. pro 2014
Jde o to, co na tom noťasu chceš všechno dělat, podle toho se pak volí parametry. Já jsem spokojená s HP i Asus, takže bych sama volila jednu z těchto dvou značek (poslední dobou preferuju spíš HP, doma mám noťas na veškerou práci plus grafiku). Externí mechanika není zas až takový problém, pokud s tím noťasem nejsi permanentně někde na cestách.
veruska007
autor
30. pro 2014
@somalicats Pracuji jako externistka, psycholožka... mj. potřebuji dělat psychodiagnostiku, mnohé testy jsou na dvd. Běžně jezdím do firem... mimo to nejvíce využívám word, excel, internet.
veruska007
autor
30. pro 2014
@somalicats díky, na podobný hp jsem se před chvílí koukala. A ty asusy - už jsou kvalitnější? Před časem jsem na ně slyšela dost kritiky.
somalicats
30. pro 2014
@veruska007 Já měla asus před lety, vydržel mi skoro 10 let... teď poslední dobou spíš hp, poslední jsem kupovala před 14 dny, neb mi odešel předchozí, ale já dávám noťasům pořádně zabrat, takže na to, jak jel, byla výdrž 4 roky u předchozího skvělej stav, navíc během té doby s ním nebyl žádný problém. Partner měl asus, řešil u něj jednou opravu, ale je fakt, že on s tím noťasem nezacházel zas tak moc pěkně, takže je otázka, jestli to byla chyba přístroje v celém rozsahu. Teď má lenovo a na můj vkus nic moc.
radushka1
30. pro 2014
Mám zkušenosti s ASUS, HP, Acer, Lenovo, po pravdě mi to v této době přijde na jedno brďo, jako současné notebooky nejsou již dělané na to, aby vydrželi 10 let. Tak jako většina věcí. A s rychlostí vývoje IT bych velkou sumu do koupě nového neivestovala (pokud teda ve velkém nevalíš hry,což asi ne)... tak bych šla asi podle ceny, sledovala jaká klávesnice je ti příjemnější (na Acer se mi blbě píše, HP super - ale u mě)... nemyslím si, že bych v souč.době mohla říci, že nějaký se mnou vyjmenovaných je více či méně kvalitní... Každý měl nějakou chybu. Asus, Acer se časem začal přehřívat, HP se vyboulily časem plasty kol.klávesnice, brzy odešla baterka, časem problém kontakt s nabíječkou - ale to měl i Acer, Lenovo máme chvíli, nemohu hodnotit, nemohu však říci, že by byl horší než předchozí....
Asus mi vydržel při denním provozu, prošel se mnou SŠ a VŠ 6 let (ale to byl můj první noťas, cena tehdá také 27 tis a to bylo levné), HP mi vydržel 4 roky,manžel ho dorazil, vylil mi do klávesky limču a řekl mi to až večer... (cena 11 t ), Acer mám po taťkovi má cca 5 let, lenovo je nový. Takže za mě tak. Kvalitu bych prostě moc už nehledala, je to na jedno brďo.
veruska007
autor
30. pro 2014
@radushka1 Díky... studovala jsem teď parametry a v rozmezí 7 - 15 tis. mi to přišlo všechno podobný. Hry fakt nepařím 😃 , pokud teda nepočítám kolo-kolo-mlýnský s dětma. potřebuju noťas na práci, na časté přenášení, převážení - takže lehký, skladný (aby mi třeba vlezl do větší kabelky či batohu - při cestování čím méně zavazadel, tím líp) a musí zvládat cd/dvd - což mě překvapilo, že vychází z módy 😎
radushka1
30. pro 2014
@veruska007
No nestras, uz bude jen usb... Tak vybirej podle parametru, kt jsou pro tebe podstatne - vaha, velikost, programy. I kdyz proti starouskovi budou vsechny lehke 😃 Ja velikostne porad klasika, nedovedu si predstavit pracovat s notasem s mensi uhloprickou.

Sem začni psát odpověď...

Odešli