• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Musím na RD platit daň z příjmu? Prodej nemovitosti

14. června 2009 
Ahojda, dokazete mi, prosim, nekdo poradit? Kdyz prodam nemovitost, jsem povinna na rod.dovolene platit dan z prijmu? Diky moc
13. čer 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mysli, ze urcite ano :slight_smile:
13. čer 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodičovská dovolená na to nemá vliv :wink: Osvobození ale existuje z jiných důvodů, možná že do něj spadáš - pokud se jedná o dům či byt, ve kterém jsi měla bydliště nejméně 2 roky před prodejem nebo bez ohledu na tuto podmínku pokud nemovitost vlastníš více jak 5 let. To jen tak obecně - zkus nakouknout do §4 zákona o daních z příjmů.
Jen ještě pozor na daň z převodu nemovitosti, té se asi nevyhneš.
14. čer 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
console - je to přesně jak píše antiope - ale daň z převodu nemovitostí většinou platí prodávající, podle toho, co stojí ve smlouvě, když tam není přesně určeno, že platí kupující, tak ze zákona daň z převodu nemovitostí platí prodávající, a daň z příjmu -viz. víše, co popsala anitope to osvobození
14. čer 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojda, o tom osvobozenivim, ale je to take slozitejsi, nekde uvadeji, ze neni nutne trv. bydliste, aze stcai jen fakt, ze jste tu skutecne bydleli-napr.ze mate smlouvu na vodu atd. Ja tu mam trvale zatim jen rok. Ale v geom. planu ze zari 2004 uz je barak veden jako nemovitost, tak nevim, v zari by tedy uplynulo tech 5 let, ktere potrebuji?
14. čer 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek