• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může zůstat otec s nemocným dítětem doma na paragraf?

28. července 2009 
Prosim muze mi nekdo poradit? Mam doma 4 lete dite a je nemocne. Muze jit s nim manzel na paragraf kdyz ja jsem doma s druhym ditetem na rodic. dovolene?
Zajima me to protoze jsem nekde slysela ze to mozne je. Mam totiz tydenni miminko a starsi mi omarodil hned jak jsem se vratila z porodnice, ma vysoky horecky bere antibiotika a mam ho drzet co nejdal od mimi..takze :frowning2: by si nam hodilo kdyby manza mohl zustat s nami doma
11. črc 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pro vsechny ktery by to zajimalo mi prisla odpoved z pravni poradny :

Dobrý den,prosila bych o radu jak je to s paragrafem na dítě.
Máme dvě děti, starší ma 4 roky a mladsi se narodil pred tydnem. Starsi syn ted onemocnel ja jsem ted na rod. dovolene s mladsim synem - ma manzel narok vzit si paragraf na osetrovani starsiho syna? A bude mu proplacen? A prosim jeste otazku jak je to s vychazkami? Opravdu je to tak ze kdyz se staram o nemocne dite nesmim nikam z domu? Predem dekuji za radu.

Dobrý den,
otec dítěte má dle § 191 zákoníku práce nárok na neplacené volno z důvodu ošetřování dítěte mladšího 10 let. Nárok na toto volno má po dobu, po kterou bude jeho ošetřování třeba. Po dobu max. 9 dnů bude zabezpečen dávkami nemocenského pojištění (ošetřovné). Příslušný formulář vystaví ošetřující lékař dítěte. Je naprosto nerozhodné, že Vy jste vlastně doma. Vycházky u ošetřující osoby stanoveny nejsou. Kontrola může přijít, ale jde o kontrolu, zda dítě je skutečně nemocné.
28. črc 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek