• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nárok na příspěvek na výbavu a náklady neprovdané matky

9. listopadu 2011 
maminky chci se zeptat kdyz v 8mesicich maleho otec prizna otcovstvi a stanovi mu allimenty mohu si zazadat i o zaplaceni pulky penez na vybavicky pro maleho a take naklady neprovdane matky??podle toho co sem cetla na netu narok mam ale na soc.mi rekla ze je to zbytecne ze narok nemam mate stim nejkae skusenosti
9. lis 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulka20 ahoj, v rozhodnutí soudu bylo rozhodováno dle mého názoru pouze o výživném malého. Ty jako matka máš vůči otci dítěte právo na příspěvek na výživu a na příspěvek na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a slehnutím (porodem) (viz. § 95 zákona o rodině).

Soud Ti může přiznat příspěvěk na výživné pouze max. na dobu dvou let.

Obě práva se promlčují ve tříleté lhůtě ode dne porodu, takže ve věku 8 měsíců malého máš čas a můžeš žalobu proti otci podat.

Na netu jsou nějaké vzory žalob, namátkou www.azylovy-dum.cz/vzory/prispevek_neprovdane_matce.doc

:slight_smile:
9. lis 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jezisi dekuji ja si to take na netu nasla ze narok mam
9. lis 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek