Nemocenská ,neschopenka. Dostanu nějaké peníze, když jsem nepracovala?

18987
27. bře 2023

Dobrý den , chci se zeptat jsem po prve těhotná , jsem zapsána na úřad práce nedostudovala jsem mám teprve 18 let . A na úřadě mi řekli ze si mám zažádat o nemocenskou , (neschopenku) protože mám rizikovku ,chtěla bych se zeptat, když jsem nepracovala jestli bych dostala nějaké penízky, dekuji za odpověď hezky den 😊

journals
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
helinkaaa
27. bře 2023

Já taky asi neodpovím na otázku, a nechci nikoho kritizovat, ale mám kamarádku, která taky otěhotněla dříve, než dostudovala, nejhorší že ještě s cigánem 😢 Ten borec s ní nebyl ani u porodu, hned se na ni vykašlal, dítko jí už odrostlo ale ona si od té doby nemůže najít práci (zkrátka ji nikde nechtějí), takže ji živí rodiče ale už budou pomalu v důchodu, a co bude až rodiče nebudou? 😢
V jejím případě to vnímám, jako velmi nezodpovědný krok, tak jen doufám, že ty to tak mít nebudeš. Ono je ta práce s dětmi náročná a člověk už nemůže fungovat jako dřív (práce tak aby jsi dítko vozila do školky/školy, když omarodíš tak to nebude firmu tolik bolet , apod apod)
Přeju hodně štěstí a mnoho sil 🍀

journals
27. bře 2023

@helinkaaa Tak slečna o těhotenství usilovala, tak předpokládám, má nějaký plán jak to teď i do budoucna bude...
@18987 na odpověď se tu najdou vhodnější kandidáti, ale co třeba zkusit zagooglit.
https://www.cssz.cz/nemocenske
ZAMĚSTNANEC v pracovní NESCHOPNOSTI. Nikdy jsi nepracovala, jaké penízky bys chtěla?

michaela666
27. bře 2023

Penízky ti má dát tatínek miminka. 👍 Přece se o svoji holku a dítě postará ne?

@journals No co by? Bude další mimísek. 🤷

lenickakl
27. bře 2023

Tak nevim, jestli se mam smat nebo brecet.

te_reza
27. bře 2023

"Dostanu peníze, když jsem nepracovala?"Já se poseru, fakt.

moudivlacek
27. bře 2023

Peníze dostane ten, který má překážku v podobě nemoci, úrazu v práci. Pokud neděláš, tak bohužel. Jinak mi to taky přijde dost otázka mimo....

janule0123
27. bře 2023

@18987 no… paní na úřadě myslela něco jako omluvenku od lékaře z úřadu práce - pokud tam si registrovaná musíš obcházet pohovory a pokud te zamestnaji praci přijmout… coz ve tvém stavu asi není úplně reálný … jinak abys dostala peníze z neschopenky, musela bys byt někde zamestnaná…

18987
autor
31. bře 2023

@journals to je snad moje věc a ano nastupují do školy příští rok 😊

18987
autor
31. bře 2023

@helinkaaa neboj te se i když sem mladá mám slušnosti zažila jsem od malá nepříjemné věci a o brachu a segru když byli Mali sem se starala já a moje dcera má vše co bude potřebovat a s romem to opravdu nemám mám chlapa který je zodpovědný a chodi do práce bez problému 😊

18987
autor
31. bře 2023

@journals ano popremyslela chci pro svoji dceru to nejlepší a proto příští rok chci mít skolu dodelanou tedka chci být s malinkou doma moc dekuji aspoň za 1 hezky komentář ❤️I když sem mladá tak vím jak se postarat a co dělat přeju hezky den

18987
autor
31. bře 2023

@michaela666 samozdrejme není jak ostatní který si užije a nechá svoji dceru být i s matkou😊

michaela666
31. bře 2023

@18987 Tak proč by ti měl někdo jen tak posílat peníze, když jsi do státní kasy ještě nic neodvedla a ještě dlouho nic nepřispěješ. Je fajn, že víš co péče o miminko obnáší, ale s tím nástupem do školy a novorozencem sis asi nabrala velké sousto. Snad máš i rodinu co vypomůže, protože to bude náročné. 🍀

18987
autor
31. bře 2023

@lenickakl nechápu proč si někteří myslíte ze mladá holka nemůže otěhotnět neříkám kdyby mi bylo 13 ale slušně sem se zeptala myslíte si ze být mámou by měl být každý ve 30 nebo co? Nebo si myslíte ze každá mladá holka dokáže jak někteří nechat dítě jen tak na ulici? Já nejsem jen tak někdo kdo by to udělal hazete každé baby do jednoho pytle ale vůbec nevidíte věci co pro mě slušný člověk muže udělat tak se vzpamatujte

tereza0111
31. bře 2023

Kdyz jsi tak zodpovedna a nemame se bat, tak pro se tu ptas, jestli dostanes nejake penizky za pracovni neschopnost? Zakladem zodpovedneho chovani je napriklad mit zjisteno, z ceho budes dite zivit. Z validnich zdroju, ne diskuzi na netu.

Vis ony se ty penizky pro mlade nadsene maminky nevystiknou, ony se seberou z dani tech, co pracovat treba zkusili. A tak tento dotaz neni prijat s jasanim

18987
autor
31. bře 2023

@michaela666 jen tak asi ne jen sem nevěděla jak to teď je tak slušnost se zeptat

18987
autor
31. bře 2023

@tereza0111 Jo a vy si myslíte ze třeba sem nepracovala ? A moje dite užívim a když tady píšete něco o chování tak se podívejte na sebe a netykejte mi naschledanou

michaela666
31. bře 2023

@18987 Bude to znít asi hnusně, ale těch 300 tisíc rodičovského příspěvku co dostaneš po narození miminka je slušná částka. O zbytek se musíš postarat ty a přítel.

18987
autor
31. bře 2023

@janule0123 ano to je to co sem myslela dekuji vám ze jste tak hodna a chapava

18987
autor
31. bře 2023

@michaela666 ano to se postaráme moc dekuji i vám ze jste tak hodna 😊

helinkaaa
31. bře 2023

@18987 člověk míní, pán bůh mění. Jak jsem psala držím pěsti ale po narození se hodně věcí změní. Vůbec o tobě nepochybuji, ale rozhodně je lepší studium dokončit a pak plánovat rodinu. jestli budeš mít čas učit se, dodělat školu, tak pak jednoznačně ochudíš své dítko. Vše je o čase. První rok je snad nejvíc náročný, protože se dítko rychle učí a každým měsícem je vidět pokrok. A ten první rok je miminko nejvíce fixované na mámu.
Když bych byla na tvém místě, tak bych počkala až dítko půjde do školky a pak řešila studium, budeš na to mít větší klid.

amazonkajanik
7. dub 2023

@18987 víš, ono se to dá dohledat i mimo diskuze. Měla jsem pár let odpracováno, ale stačilo přijít o práci, lepit to dohodami a při úrazu v době,kdy jsem byla registrována na ÚP a čekala na nástup na hlavní pracovní poměr, jsem byla " vesele" tři neděle doma zadarmo, páč jsem neměla v určitém období odpracováno,aby mi opět vznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti . A ty bys chtěla peníze za nic? Jo, kdysi měli studenti nárok, počítala se jim praxe, teď musí mít min rok odpracováno!(jestli se to zas nezměnilo)
Papír máš mít kvůli tomu, aby ti nenabízeli pracovní nabídky, jakási omluvenka .
Samozřejmě je každý z nás rád,za každou korunu navíc, ale je nás tu spousta těch, co v životě dřeli a dřou, aby něco měli hezký život a jejich děti ještě hezčí a tvůj dotaz, je jak rudý hadr na býka, chtít něco za nic. Takových máme v republice strašně moc 😔

18987
autor
8. dub 2023

@amazonkajanik dík za odpověď a nemusíš být tak arogantní jen sem se zeptala člověk se zeptá hezky, slušně a je problém když se člověk zeptá hnusně ma teho za nevychovaného tak nevím co jste za lidi

amazonkajanik
8. dub 2023

@18987 nejsem arogantní, nýbrž upřímná!
Kdybych byla arogantní, tak začnu slovy " děláš si prdel? To jako fakt? Děcko si pořídí děcko!" Atd...

18987
autor
13. dub 2023

@amazonkajanik 19 ti léta není děcko raci se podívej na sebe a neřeš druhé pomoc už nepotrebuju

amazonkajanik
13. dub 2023

@18987 milá zlatá, ani nevíš,jak mi dodnes štve, když mi otec řekl, že děcko čeká děcko. Bylo mi 26 let, neměla jistotu v práci i po 6 letech u podniku, 4 roky ve vztahu,kdy neměl jistou práci ani partner. Nervama jsem byla tak v háji, že jsem o miminko přišla! Takže se uklidni! To o děcku byl jen příklad...

nat
13. dub 2023

@18987 ne nemáte nárok na nemocenskou není z čeho vypočítat....Můžete byt leda hlasena na UP bez nároku na podporu měla jsem tak také....

18987
autor
14. dub 2023

@nat moc vám dekuji za normální názor jste hodna hezky den vám přeji

nat
14. dub 2023

@18987 není zač,po porodu zažádat hned o rodičovský příspěvek 🙂