Nemocenská. Ovlivní ji nějak prémie za odpracované roky?

nikolite
9. pro 2020

Ahoj, mám dotaz. Jsem delší dobu na nemocenské cca 4 měsíce a do nástupu na mateřskou na ní budu + - ještě 2 měsíce. Tento měsí dostanu v práci prémie za odpracované roky (vyšší částka). Logicky to navýší mou průměrnou hrubou mzdu. A zajímá mě jestli to ovlivní nějak výši nemocenske ?? Nebo ta se počítá z průměru při nástupu na ni a poté ji už nic nezmění ??

j.a.n.i
9. pro 2020

Neovlivni, ta se pocita jen na začátku.

nikolite
autor
9. pro 2020

@j.a.n.i děkuji za odpověď

veroniqess
9. pro 2020

Ale mělo by to ovlivnit mateřskou, jestli se nepletu. Mně díky bonusům vyskočila tak, že sem ji měla mnohem vyšší než plat.

j.a.n.i
9. pro 2020

@veroniqess Jojo, mateřskou by to ovlivnit mělo.

majena39
9. pro 2020

@j.a.n.i já myslím, že mateřskou to taky neovlivní. Četla jsem článek, kde psali, že mateřská se počítá z 12 měsíců před nástupem na jakékoli sociální dávky, tj. i neschopenky...

j.a.n.i
9. pro 2020

@majena39 Ne, každá dávka se počítá z 12 měsíců před nástupem na danou dávku.

majena39
9. pro 2020

@j.a.n.i ne...

j.a.n.i
9. pro 2020

@majena39 jo, nauc se cist, je tam jasne uvedeno pred nastupem na davku, tedy na tu pro kterou se to počítá.

majena39
10. pro 2020

@j.a.n.i tučně je věta, že snížení příjmu kvůli nemocenské nijak výši peněz na mateřské neovlivní. Tak já nevím jestli opravdu neumím číst nebo jsem pouze nepochopila psaný projev.

nikolite
autor
10. pro 2020

@majena39 že mateřskou nemocenská neovlivní vím , ale tyto peníze se nemocenské netýkají je to přijem od zaměstnavatele. Normálně uvedený ve výplatní pásce. Ta teď jinak chodí s nulou když nemocenskou vyplácí socka.

Ale sama se v tom moc nevyznám. Proto jsem se ptala 🙂

Děkuji za všechny odpovědi 🙂

j.a.n.i
10. pro 2020

@majena39 Ale my se nebavime o snížení materske kvuli nemocenske, ale o jejim zvýšení z titulu prémií, ktere prijdou v dobe nemocenské. Takže opravdu neumis cist a davas sem clanek, ktery s probiranym nesouvisi.

novamamina
10. pro 2020

@nikolite já bych se zeptala na sociálním...