Nemocenská v těhotenství. Kolik se vyplácí?

hmelda
28. únor 2009

Ahoj holki,potrebovala bych poradit 😒,otehotnela jsem a doktorka me nechala doma na nemocenske jedna se mi o oto,jestli nektera nevite jak to ted s nemocenskou je,kolik se vyplaci presne,protoze zamestnavatelka mi rekla ze prvni tri dny se neplati vubec a vykendy mi pry taky nebude platit 😲,coz se mi zda jako blbost.Poradite mi,predem dekuji.

vojtisek2007
28. únor 2009

hmelda - je to tak, první tři dny nic a pak do 14ti dnů, pouze dny pracovní (tedy bez sobot a nedělí ) od 15.tého dne dny všechny - těch prvních 14dnů dostaneš do výplaty, od 15.dne tě bude platit OSSZ.

hmelda
autor
1. bře 2009

Ahoj vojti,moc ti dekuji za odpoved,moc mi to pomohlo,jen se te jeste zeptam,chapu to dobre ze jak jsi psala ze mi tech ctrnac dni nemocenske pujde do vyplaty,to tedy dostanu vyplatu+tech ctrnact dni nemocenske??? 😨 Diky moc

vojtisek2007
1. bře 2009

myslela jsem to tak, že těch prvních 14dnů platí zaměstnavatel a potom už OSSZ, takže s výplatou - jestli budeš za ten měsíc nějakou mít, nebo samotnou nemocenskou, když budeš marodit celý měsíc a neodpracuješ nic, abys měla mzdu.

pistalka.jana
2. bře 2009

Ahojky,

potřebovala bych poradit. Mám známou, která je asi měsíc těhotná a je v novém zaměstnání. Zkušební doba jí končí někdy v březnu, ale potřebovala by jít na marodku, protože pořád blije a blije, ale bojí se, že by jí vyhodili a tím pádem by byla bez příjmu. Jak by to pro ni bylo nejlepší, nebo spíš, co kdyby vydržela na marodce až do vystavení MD? Z čeho by se jí to pak vypočítávalo a jak by to s ní dopadlo?

Díky moc za odpověď.