Neschopenka (II. těhot.) po ukončení RD. Nárok na PPM?

luca30
9. lis 2010

Ahojky potřebovala bych radu...až nyní jsem si uvědomila, že jsem do práce napsala, že nastoupím 3.1.2011 tj. první pracovní den v Novém roce, ono ani tak nejde papír se dá snad předělat 😕 😕 , ale podle mě tam mělo stát 31.12.2010, protože MD mi skončí ve čtvrtek 30.12.2010 a 31.12.2010 bych měla nastoupit, i když v té době je dovolená.Samozřejmě nevím jestli bych měla na dovolenou nárok to určitě ne spíše na neplacené volno.

A teď k otázce: Čekáme druhé miminko a termín máme 7.3.2011 tudíž na PPM mohu nastoupit již 7.1.2011

Moje otázka zní, co je z hlediska finančního nejlepší a jak to vlastně udělat, abych měla nárok na PPM.
Je nejlepší jít na neschpenku od 31.12.2010, aby mě případně zaměstnavatel nemohl vyhodit ( i když v práci jsou solidární a místo tam mám jen obsazené záskokem) a být na ni co nejdéle tedy až do 6 týdnů před porodem, budu mít tak nárok na PPM v takové výši jakou jsem měla u prvního dítěte??
Nebo jít na neschopenku od 31.12.2010-6.1.2011 to je asi prodělečné? Děkuji moc za radu...budu v práci první případ, který nastupuje ihned na druho MD tak si to pro účetní chci připravit...už jen kvůli tomu, že mi vlastně neopravila to, že do práce bych měla správně nastoupit 31.12.2010, ale mám tam až 3.1.2011a doufám, že je to jen interní papír pro zaměstnavatele, který můžu předělat.

silerovav
10. lis 2010

Ahoj, já jsem taky takhle podobně "bojovala", i když mně nakonec vyšel nástup na mateřskou přesně v návaznosti, tedy bez nutnosti neschopenky. Takže vyloženě v tom, co je nejvýhodnější neporadím, ale jak jsi psala o tom případném vyhazovu - můžeš být v klidu, pokud jsi těhotná, zaměstnavatel tě nemůže vyhodit. Jsi ze zákona chráněná. 🙂

jitas
10. lis 2010

Ahoj, moc se omlouvám, že neporadím, nevím, ale jsem podobný případ... Prosím tě, můžeš mi poradit, jak dlouho předem bych měla ohlašovat svůj nástup do práce?Na to je nějaký speciální papír od účetní nebo jim mám napsat email? 🙂 Myslíš, že tu nemocenskou dostaneš proplacenou, když vlastně nenastoupíš ani na jeden den? Já to tak taky asi totiž budu mít, dík za radu...

skajana
11. lis 2010

To se tu někde v diskuzi řešilo....nevím už pod čím jsem to našla, ale naštěstí si pamatuju "pointu" 🙂 z toho co píšeš to vypadá, že máš dvouletý rodičák - v tom případě máš dvě možnosti - buď v práci nahlásit, že si ho prostě prodlužuješ (ze zákona máš nárok na tři roky volna...) a budeš doma zadarmo až do odchodu na mateřskou, nebo místo do práce nastoupíš na neschopenku a budeš z toho mít aspoň nějaký peníze. Nárok na mateřskou mít budeš úplně stejný jako u předchozího prcka 🙂 Nicméně radši doporučuju si to ještě někde ověřit - ideálně na sociálce....mají "horkou linku" na podobný dotazy a tam ti řeknou jak to je 🙂

lena27
11. lis 2010

já bych šla na neschopenku od 31.12. a od 10.1. (8 týdnů před porodem). na MD. třetí plánujeme aby byli tak 3,5 od sebe a chci jít taky na nescopenku. dovolenou nevím jestli ti dají, protože na ní nebudeš mít nárok