O co si můžu zažádat? Odešel od nás přítel

misak85
12. kvě 2015

Zeny prosim poradte mi. Odesel dnes od nas tatinek. Zustala jsem sama s 15mesicni dcerou. Beru rodicak 3800 a prispevek na bydleni 3000. Najem platim 4500. Nevim co mam ted delat o co si zadat. Poradte prosim

evulina77
12. kvě 2015

@misak85 nevím na co máš nárok od státu, ale od otce dítěte máš nárok na alimenty pro dítě a taky do dvou let na sebe. Zašla bych se poradit na odbor péče o dítě na sociálku a tam ti řeknou na co máš nárok a taky bych být tebou přes ně řešila úpravu styku s otcem dítěte a svěření dítěte do péče. Hodně sil, bude to teď asi drsné, ale když šel, tak nestojí za brečení, bude líp a přeji ať je to brzo...

sedmiteckas
12. kvě 2015

Určitě zajít na dávkové oddeleni soc.odboru, tam vám poradí přímo na míru, na xo vse máte nárok, nejde to napsat plošně leckdy. Tam jim řekněte Vaše presne příjmy, náklady...

misak85
autor
12. kvě 2015

To si musim zadat i o svereni ditete do pece kdyz nejsme manzele?

misak85
autor
12. kvě 2015

to by me ani nenapadlo. Dekuji za rady

sedmiteckas
12. kvě 2015

Tusim, že současné životní minimum na matku s dítětem je 4500 Kč. Tzn.vám určitě doplatí.... Plus to bydlení také....fakt si zajděte přímo tam...alimenty pokud se nedohodnete s tatínkem dítěte mimosoudne, tak soudní cesta...ale to asi víte

snehurka845
12. kvě 2015

@misak85 ano aj ked yste neboli manzelia, treba poriesit z verenie a vyzivne. Pri vybavovani soc. davok to budu vyzadovat.

evulina77
13. kvě 2015

@misak85 stále je to otec a nevadí, že to není manžel. Na posuzování tebe a dítěte musí být jasné, že je dítě s tebou a nežije třeba s otcem. Proto to svěření do péče, to je vlastně potvrzení toho, že dítě žije s tebou. Na to se pak nabalují alimenty pro tebe a pro dítě, tedy nárok na alimenty. Taky tě pak budou posuzovat jinak (z pohledu dávek) než svobodnou bezdětnou...

misak85
autor
13. kvě 2015

A svereni do pece se resi kde holky?

jancaand
13. kvě 2015

@misak85 Ahoj, mám za sebou něco podobného. Svěření do péče se řeší přes soud - stačí doma sepsat návrh a poslat to na příslušný soud (u mě to byl soud pro Prahu 4). Asi po měsíci ti přijde předvolání k soudu. Po pár dnech si tě pozvou na sociálku a nebo ti přijde soc. pracovnice domů (u mě bylo obojí). Až když budeš mít rozsudek od soudu, tak můžeš řešit další příspěvky, na které můžeš mít nárok. Do 2 let dítěte by měl bývalý partner na tebe přispívat, to zase řeší civilní soud.. Držím palce 😉