OČR. Má manžel nárok?

goovana
16. črc 2021

Holky jak je to s OČR, když mám za 5 týdnů termín porodu?
Může manžel nárokovat OČR na dceru ?
Dceři je 19 měsíců
Kdo popřípadě vystaví ?

Dekuji za odpovědi

jitkacv
16. črc 2021

@goovana porodnice na tebe.

goovana
autor
16. črc 2021

@jitkacv na mě?

j.a.n.i
16. črc 2021

@goovana Ano, ze ty se z duvodu porodu nemuzes starat o dceru. Píšete se do tech papiru obe, jak ty, tak dcera.

goovana
autor
16. črc 2021

@j.a.n.i aha super moc dekuji a je to na devět dni ze ?
Vůbec s tím nemám zkušenosti

j.a.n.i
16. črc 2021

@goovana po dobu tveho pobytu v porodnici

goovana
autor
16. črc 2021

@j.a.n.i dekuji

hezz17
16. črc 2021

@goovana
@j.a.n.i lze na 9 dni. Proste to v porodnici neukonci a po 9.dnech ti ji ukonci praktik nebo obvodak.

j.a.n.i
16. črc 2021

@hezz17 porodnice nemuze psat ocr na dobu, kdy uz tam dotycny neni hospitalitovany. Ano muze dalsi napsat praktik, když usoudi, ze zena, kterou porodnice normalne propustils, neni schopna pecovat o deti.

hezz17
16. črc 2021

@j.a.n.i vidis, a ja ji mela. Lze to, proste dal nejso schopna pečovat o dítě.

goovana
autor
16. črc 2021

@hezz17 to znamená
Ze v den porodu vystaví papír na OČR v porodnici
A ukončí ji po 9 dnech obvodak?
Nebo? Já se hrozne omlouvám vůbec jsme to nikdy nepotřebovali tak nevím jak to chodí

hezz17
16. črc 2021

@goovana prijdes do nemocnice- od toho dne napisi ocr. Nebo treba od pondeli, kdyz to bude v nedeli. A bud ukonci v den propusteni (treba 3.den) nebo nevhaji jako me bezet 9 dni. Pak s tim sel manzel k praktikovi ukoncit.

goovana
autor
16. črc 2021

@hezz17 jsi hodna dekuju za vysvětlení
A papír na ocr mají v nemocnici nebo vzít s sebou ?
A praktik případně který, můj nebo manželovo?
A po ukončení OČR muže normálně následovat otcovska dovolená ?

hezz17
16. črc 2021

@goovana jasne ze tvuj praktik 😀 ty ses rady pacient 😀 papir ti tam vystavi, svuj snad ani sehnat nejde...? Otcovskou muze klidne navazat, zalezi, jak si to domluvi v praci.

goovana
autor
16. črc 2021

@hezz17 super už nebudu prudit 😂
Dekuju moc za radu
🙏

cikitkapb
17. črc 2021

@hezz17 Prosimtě, a kde tvůj praktik vzal papír k ukončení OČR se stejným číslem ošetřovačky? 🤔

hezz17
17. črc 2021

@cikitkapb s tim papirem jsem odchazela z porodnice

cikitkapb
17. črc 2021

@hezz17 Jakože ti dali druhý díl nevyplněný? To by mě zajímalo co to bylo za porodnici.

hezz17
17. črc 2021

@cikitkapb hele, uprimne nevim, co mi dali, proste ten listek od ocr, s tim, ze mi to 9.den má ukoncit praktik. Protoze jsem opravdu nebyla v takovém stavu, abych se postarala o obe deti. Nabidli mi to automaticky sami od sebe. Vsak kdyz jsi treba po operaci a mas zlamanoi ruku nohu, tak ti taky nekonci ocr odchodem z nemocnice.