OČR na školkové dítě o školních prázdninách. Je nárok?

lilien66
25. říj 2020

Holky prosím nevíte jak je to teď s OČR ve školce o prázdninách? Máme školu částečně spojenou se školkou. Zavřeli nám školku kvůli covidu mimo jiné u naší učitelky. Teď budou ve škole 29-30 prázdniny + 26+27 asi ředitelské volno, ve školce by byl normálně omezený provoz, takže kdo potřebuje, byla by otevřena. Je tak nárok na OČR? Došlo nám to až teď že je to s otazníkem...

yerry
25. říj 2020

@lilien66 pokud bude skolka v karantene i přes prázdniny, mel by byt nárok na osetrovne, tak jsem to pochopila ja, to je překážka na straně skolky, ne na vasi a tudíž byste mela mit na osetrovne nárok... taky mame skolku v karantene ale ma doma i školní dite takže neřeším...

lilien66
autor
25. říj 2020

@yerry ano, školka je zavřená nejmíň do 31.10.
A když máte školní dítě, tak na něj ale přes prázdniny právě nárok není, ne? Nebo odkud jste prosím čerpala?

fita
25. říj 2020
lilien66
autor
25. říj 2020

@fita děkuji moc, hezky přehledné. Jen si tedy říkám, zda to platí i na školku, která by jinak byla otevřená, prázdniny nemáme.

mikiva
26. říj 2020

@lilien66 Resim tu samou situaci. Ode dneska je skolka uzavrena. Nicmene ctvrtek a patek mela mit omezeny provoz pro ty, kdo to chteli vyuzit...

lilien66
autor
26. říj 2020

@mikiva školku máte tedy ode dneška uzavřenou kvůli Covidu? Jinak by tedy dnes a zítra bylo otevřeno normálně a pak čtvrtek pátek omezeně? My už dnes měli mít omezený provoz, ale výsledek je tedy pro obě stejný. Zjistila jsi něco? Já zatím ne, čtvrtek jsme si nějak doma poresili a pátek snad nějak uděláme. Přijde mi to ale divný, že by to mělo být stejný jako u škol...

lenoulinkaa
26. říj 2020

@lilien66 taky máme školku, resp. třídu zavřenou hygienou a ossz zjišťuje, jak se bude uplatňovat. Oni počítají jen s 1. Stupněm zš. Uvidím, co mi dá paní vědět.

lilien66
autor
26. říj 2020

@lenoulinkaa jé super, tak mi dej prosím obratem vědět, taky jsem si řekla, že tam zítra zkusím cinknout, že dnes se už možná bude ptát někdo jiný a zítra by mohli vědět. Děkuji moc

kompleta
26. říj 2020

pokud je školka zavřená kvůli covidu, tak je nárok na OČR, 80% platu, i ve svátek a dny kdy jsou prázdniny, ty se školek netýkají

betelgeuzz
26. říj 2020

@kompleta 70% ne?

lilien66
autor
26. říj 2020

@kompleta mohu se zeptat, z čeho jste čerpala, jestli je to opravdu 100%-ní? Každopádně děkuji! Zda se jedná o 80 nebo 70% už u mě nehraje roli.

mikiva
26. říj 2020

@lilien66 Jo, kvuli Covidu. Pondeli a utery melo byt normalne otevrebo. Ctvrtek a patek omezeny provoz, spojene tridy. Snazila jsem se dnes zavolat na socialku, ale dle ocekavani bez uspechu. Oni vzdycky ty skolky nrjak nedomysli - nebo k tomu nezverejni informace, stejne jako na jare.... Podelim se, az budu take neco vedet.

lilien66
autor
27. říj 2020

Tak koukám na https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k... , kde hned v odpovědi na první otázku píší, že tyto podmínky platí i pro rodiče školkovych dětí. Takže asi tak. Bohužel s těmi prázdninami mi to přijde nešťastné, ale asi to tak bude. Jestli máte některá jinou informaci, prosím, sem s ní 😉
@mikiva
@kompleta
@lenoulinkaa
@betelgeuzz

mikiva
27. říj 2020

@lilien66 Dnes jsem se dovolala na socialku, jak je to s osetrovnym, kdy ctvrtek a patek jsou podzimni prazdniny, ale nase skolka mela byt otevrena. Pry pokud je SKOLKA uzavrena z rozhodnuti hygieny, tak narok na osetrovne je i za ten ctvrtek a patek. Pry je to u SKOL jinak. Vysvetlovala jsem pani tu situaci asi trikrat a tohle byl zaver. Tak snad jsme si rozumely. Nicmene pro svuj klid bych tam zavolala jeste jednou a overila u nekoho dalsiho 😉

lenoulinkaa
27. říj 2020

Já se dnes info nedozvěděla (nebyla vedouci), jak nebo stejně budou placené školky, když mají trochu jiny režim než Zš a dozvím se to nejdrive v pondělí, protoze čtvrtek a pátek nejsou.

kompleta
27. říj 2020

@lilien66 takto to bylo na jaře, teď není ještě odsouhlaseno vládou jak to bude, takže Vám nikdo na 100% neodpoví...

kompleta
27. říj 2020

@betelgeuzz ano, omlouvám se, na jaře to bylo 70% a je to v návrhu i teď

lilien66
autor
29. říj 2020

Dnes jsme volali účetní (opravdu velká firma, tak by měla vědět) a byla přesvědčená, že školek se to netýká, stejně jak píše
@mikiva, takže já to tedy budu brát takto...