OČR - nemocná jsem já, ale partner se stará o dítě

voskovkyapastelky
13. srp 2018

Prosím o radu - jsem nemocná, mám od obvodního vystaven pro partnera OČR. V papírech mám zaškrtnuto, že se kvůli nemoci nemohu starat o dítě. První dotaz - partner ošetřuje mě nebo dítě (co vyplnit v tiskopisu)? Druhý dotaz - může partner odjet se synem po dobu OČR pryč? Děkuji 🙂

glimmer
13. srp 2018

pokud je tam, že se nemůžeš starat o dítě, tak si myslím, že "ošetřuje" tebe ... a co vím, tak při OČR nechodí kontroly, takže bych se odjezdu nebála ... já loni jela při OČR na dovču k moři, protože mi v práci nechtěli dát dovču ... a bylo to naprosto v pohodě.

zdenkaell
13. srp 2018

@glimmer nesmysl. Osetruje ono dítě o které se nemocná matka nemůže starat

ilonne
13. srp 2018

@glimmer Tim bych se na socialni siti moc nechlubila. V krajnim pripade je to zneuziti socialni davky.

oveckaluky
13. srp 2018

@glimmer To se tedy máte čím chlubit...

ahyt
13. srp 2018

@glimmer Pevne verim ze nikdy nenadavate na spolubcany jine barvy pleti, ze davky zneuzivaji,je to od Vas hanebný...

danulle_
13. srp 2018

@voskovkyapastelky stara se o dítě o ktere se z duvodu nemoci nemuzete starat a vy a to neznamena, ze s nim musi byt doma, napr. pri infekcnim onemocneni bych byla rada kdyby byl pryc 😉

glimmer
14. srp 2018

@ahyt myslím si, že to není zneužití v pravém slova smyslu ... já od svých 19 let chodím do práce, platím daně a kromě RD jsem nebyla nezaměstnaná a žádné dávky neberu ... a pokud vím tak na OČR má právo každý kdo se stará o nemocné dítě ... nebo si snad myslíte, že by mi lékař napsal OČR kdyby k tomu nebyl důvod? Tak takového lékaře bych fakt chtěla ...

ilonne
14. srp 2018

@glimmer jako s nemocnym ditetem jedes k mori? To by me zajimalo jak by se k tomu stavela pojistovna, kdyby se neco stalo. At to nazyvas jak chces, dovolena u more na OCR je zneuziti teto socialni davky. Jeste se da omluvit, ze odjedete nekam na chalupu v ramci CR. Ale tahat nemocne dite k mori teda nevim jak vysvetlit.

glimmer
14. srp 2018

@ilonne aha, takže kdybych jela po ČR tak to zneužití dávky není, ale jakmile vyjedu k moři, na které jsem si notabene vydělala sama, tak to je zneužití ... trochu dvojí metr, ne?

oveckaluky
14. srp 2018

@glimmer Myslím, že jde o zdravotní péči, kdyby se dítěti přitížilo, ne? Ano, je to sprosté zneužití sociální dávky, kontroly by měly chodit i na OČR.

glimmer
14. srp 2018

@oveckaluky mě jen zaráží, že je tu najednou každá spravedlivá ... 🙂

zdenkaell
14. srp 2018

@oveckaluky a všimla sis, že je nemocná tazatelka a ne dítě??? Proč by proboha mělo být dítě zavřený doma, protože je máma nemocná?

Vzpamatujte se vy spravedlivy

glimmer
14. srp 2018

@ilonne tak aby bylo jasno ... syn byl po zápalu plic ... byla jsem s ním týden v nemocnici ... a poté nám bylo doporučeno aby byl syn min. měsíc mimo dětský kolektiv ... protože má oslabenou imunitu, tak aby nic nechytil ... měla jsem celkem OČR na 27 dní (po pobytu v nemocnici, na pobyt v nemocnici jsem měla neschopenku, takže mi zaplatili 4 dny) ... a světe div se platí jen 9 dní ... takže jsem se dopustila "neodpustitelného" hříchu a jela s dítětem k moři, po poradě s lékařem, ale sociálka mi nezaplatila ani korunu ... opravdu je to velmi sprosté zneužití dávek, máte pravdu ... 🙂

oveckaluky
14. srp 2018

@glimmer Mě zase zaráží, jak někdo mlže vědomě podvádět a ještě se tím veřejně chlubit 🙂

oveckaluky
14. srp 2018

@zdenkaell A všimla sis, že psala, že si sama nechala napsat OČR, aby mohla jet na dovolenou, protože jí zaměstnavatel dovolenou nechtěl dát? Na to jsem narážela 😉

glimmer
14. srp 2018

@oveckaluky přečti si můj poslední příspěvek 🙂

ilonne
14. srp 2018

@glimmer trochu si protirecis. V prvnim prispevku pises, ze ti zamestnavatel nechtel dat dovolenou, tak.jsi si nechala napsat OCR. Dalsi uz vypada jinak.
Btw. Ano, na svoji chalupu si klidne pojedu. Tam bude dite v klidu a domacim prostredi.

oveckaluky
14. srp 2018

@glimmer Kopíruji tvůj první příspěvek: "pokud je tam, že se nemůžeš starat o dítě, tak si myslím, že "ošetřuje" tebe ... a co vím, tak při OČR nechodí kontroly, takže bych se odjezdu nebála ... já loni jela při OČR na dovču k moři, protože mi v práci nechtěli dát dovču ... a bylo to naprosto v pohodě."

Z toho jasně vyplývá, že byl syn po zápalu plic 😀 Pardon...

mitchie
28. srp 2018

Měla jsem to tak. Na papírech napsané že se chlap stará o dítě ( protože já jsem nemocná a nemohu se starat) takže s dítětem může odjet, tomu nic není a aspoň od vás nic nechytí. Pokud by se staral o vás tak odjet nemůže

terezs2716
28. srp 2018

V květnu jsme to zrovna řešili, očr je vystavené na tebe,čili stará se jakoby o tebe,ale v tom vystaveném papíru se uvádí dítě v domácnosti. Manžel může s dítětem pryč,ty musíš být doma,kdyby přišla kontrola. Vyloženě jsem se na to ptala a doktorka mi řekla,že proto se očr bere,aby partner zařídil potřebné pochůzky - nákup,lékárnu....ale ty kontroly na očr prakticky nechodí