Odebrání ŘP za jízdu pod vlivem alkoholu. Co vše hrozí?

wow
5. bře 2024

Ahoj, píšu za kamarádku, která řídila pod vlivem alkoholu a sebrali ji na místě ŘP. Nikdy v životě nic takového neudělala, je vzorná matka, pracuje, ale prostě se pohádala s přítelem a sedla do auta. Moje otázka je zda někdo z vás má stejný problém, co vše ji hrozí. Víme že od ledna vše je přísnější, takže pokuta, zákaz řízení asi na rok, ?

betelgeuzz
5. bře 2024

@wow záleží i, kolik ji naměřili.

wow
autor
5. bře 2024
nilieh
5. bře 2024

@wow to uz je i trestny cin, kdyz je to vic jak 1 promile

slecnami
5. bře 2024

Že se pohádali s přítelem ji fakt neomlouvá, vždyť mohla s tímhle množstvím někoho zabít...! 🤮 Seberou jí řidičák, dostane pokutu a nevím, jestli dostane i podmínku...

wow
autor
5. bře 2024

@slecnami ridicak ji vzali na místě. A půjde k soudu? Ještě ji nic nepřišlo.

wow
autor
5. bře 2024

Potřebuji to vědět od někoho kdo je na tom stejně

werik153
Autor odpověď smazal
Zobraz
moudivlacek
5. bře 2024

to není třeba vědět o nikoho, kdo je na tom stejně, to jsou veřejně dostupné info, které si kamarádka může najít

moudivlacek
5. bře 2024

@werik153 a neprovedla něco ještě k tomu, nenabořila, neujela atd.

moudivlacek
5. bře 2024

nad 1 promile viz treba zde, jinak info je i na webech Min dopravy, Policie CR, toto mi prislo jen prehlednejsi v tabulce https://radyproridice.cz/-pod-vlivem-alkoholu-d...

moudivlacek
5. bře 2024

@wow takze viz prispevek vys, tam vse je, ano soud, body cert vem, ale az 3 roky odneti svobody a az 10let zakaz rizeni

wow
autor
5. bře 2024
moudivlacek
5. bře 2024

@wow co ne? ten dotaz byl k prispevku vyse, ne na Vas

tereza0111
5. bře 2024

@wow nikdo na tom neni stejne, zalezi na ni jak se k situaci postavi, jestli uz treba ma nejake body, jestli mela nekdy nejake problemy. Muze to byt pekny prusvih nebo to muze byt v tomto pripade JEN pokuta a zakaz rizeni. S touto hladinkou to asi uplne nebude na spodni hranici, coz je ten rok.
At si najde advokata

wow
autor
5. bře 2024

@moudivlacek já psala ne, na to, že nikoho nenabourala

moudivlacek
5. bře 2024

@wow musite cist, komu ta odpoved patri, werik153 psala,ze kamaradka mela 5let zakaz rizeni a pak smazala, tudiz to nebylo urceno vam, pro vas jsem vlozila odkaz, nad 1 promile je to tresny cin, takze bohuzel, asi bych si vzala tez pravnika, tohle uz neni sranda, v zivote jsem nebyla opila, netusim,jak vypada clovek pri vic jak 2promilich, nicmene za auto nepatri

wow
autor
5. bře 2024

@moudivlacek když byla u zápisu na policii, tak ji řekli, že do vězení nepůjde, ale že může u soudu dostat povinné práce.

moudivlacek
5. bře 2024

@wow ma jediny stesti, ze nikoho nezranila ci nezabila, ale i tak to proste prusvih je, hl pokud treba auto potrebuje k dojizdeni do prace, rozvazeni deti atd.
tak policie o tom trestu uplne nerozhoduje, zalezi, na koho pak narazi, muze to byt "jen" podminka, pokud byla doposud bezuhonna, to vam opravdu nikdo nerekne

wow
autor
5. bře 2024

@moudivlacek je to průšvih, byla na autu závislá kvůli práci, ale tak jezdí autobusy, je z toho hodně špatná musela jsem jí vzít k psychiatrovi. Říkám nikdy nic nikde nevyvedla, je to vzorná pracujici matka, ona ani skoro nepije. Bohužel ten večer ji přeskočilo v hlavě

moudivlacek
5. bře 2024

@wow muze to byt polehcujici okolnost, ale proste pres 2promil je vic jak jednou tolik nez ta 1promil, od ktere je to trestny cin, to asi uplne jen za body a zakaz na rok nebude, ale jako vzdy u soudu zalezi i na koho narazi, mohou byt v republice 2 temer totozne pripady a kazdy soud da jine tresty, hl at proboha neleze za volant a jeste vic si neuskodi!

wow
autor
5. bře 2024

@moudivlacek za volant sedat nebude nesmí, jezdí autobusem

kadla88
5. bře 2024

Asi ji nezavřou, ale zaplati tucnou pokutu, vezmou ji ridicak a předpokládám, ze i ty prospesny prace. Muze byt jeste rada. 2,25 je teda sila, jeste ze nikoho nezabila. Jo chybujeme kazdej, ted se k tomu holt musi postavit celem a snad ji to dostatečně pouci.

moudivlacek
5. bře 2024

@wow za volant opila taky nesmi a sedla si, proto to pisu, at si ted da opravdu pozor, ted nic jineho nez cekat na predvolani nezbyde, vic udelat nemuze, muzete ji psychicky podporit a ona si z te zivotni lekce vezme alespon pro priste ponauceni

merope
5. bře 2024

@wow Jinak "správný" postup v podobném případě je odmítnout dechovou zkoušku 🙂. Ale když má člověk přes 2 promile, tak asi takto nepřemýšlí.

wow
autor
5. bře 2024

@merope aha, já myslela, že je za to horší trest,když by odmítla

moudivlacek
5. bře 2024

@merope v cem? aby to z ni vyprchalo? netusim, jak dlouho se 2 promile odbouravaji, ale to by bylo v krvi i kdyby ji odvezli na odber

betelgeuzz
5. bře 2024

@merope správný postup je odmítnout? to ti přitíží. Pokud jsi na hraně, tak můžeš žádat o test z krve a nepřiznávat, že jsi pila. Než dojedeš do nemocnice, můžeš se dostat pod tu hranici. ale při 2,25 je to k ničemu.

hezz17
5. bře 2024

Siruace z blizkeho okoli. 2 promile na polni ceste. 2 roky bez ridicaku, 25tis pokuta. Se vsim souhlasil. Podle pravnika min snašd sni dostat nemohl.

moudivlacek
5. bře 2024

@wow ja taky, se tu jeste dovzdelam, ja teda nepiju :D

eviicka
5. bře 2024

Taky tedy nepiju a zajímá mne, při takto vysokých hodnotách (kdy už to je trestný čin) se nechává jen ten dech nebo se dělá i krevní zkouška?