Odmítnutí lékařské pomoci. Za jakých okolností může?

klarysa27
29. srp 2010

Všechny vás moc zdravím.Nevíte někdo za jakých okolností muže lékař odmítnout udělat maximum pro záchranu života pacienta?Já ani nevím jestly se to vubec u nás muže.Prosím poradí někdo nějakou radou?Mě vubec nenapadá na koho se obrátit.Mám 10 měsíčního syna a tímhle nám doktoři vyhrožují.Moc vám předem děkuji za rady a tipy

mmmk
29. srp 2010

@klarysa27 Lekari nemuzou odmitnou pomoc, protoze skladaji Hippokratovu prisahu. Muzes napsat vic, proc ti vyhrozuji neposkytnutim pece?

klarysa27
autor
30. srp 2010

Damianek má občas problémy s dechem.Když mu bylo čtrnáct dní tak prodělal herpetickou encefalitidu.Dostal z toho zánět mozkovích blan a tím pádem má nějak poškozený mozek.On konkretně dýchací centrum.Byl dva měsíce na aru ale pak se z toho v rámci možností vylízal a šly jsme domu..Žádný přístroj doma nepotřebuje dýchá normálně sam.Dvakrát byl na ARU napojenej na plicním ventilátoru.Ted jsme opet v nemocnici ale pouze na dětskym.Přišly doktoři že příště až se sem Damianek dostane a bude opet potřebovat na plicní ventilátor tak už ho tam nedají ikdyž to bude nutné..Dají ho pouze na dětské oddělení a víc nic bud se s tím popere a nebo ne.Nevím jak se bránit pokud se to opravdu stane.Je to mé dítě a na to nemají právo

lenkabu
30. srp 2010

Nemůžou to udělat bez tvého souhlasu,je to protizákonné.

shaula
30. srp 2010

A jaký uvádějí důvod, proč ho nechtějí na ventilátor dát? Asi vyhodnotili, že ho nepotřebuje, když doma dýchá normálně?
Nicméně pokud by ho nenapojení na ventilátor ohrožovalo na životě, tak ho podle mě odmítnout nemůžou. Držím palečky.

klarysa27
autor
30. srp 2010

To si myslím také ale nevím kam se obrátit.Někdo kdo se vtom vyzná.Čas nás docela tlačí.Ted se z nemocnice snad dostanem ale potřebuji mít informace než se Damiankovi něco přihodí abych mohla vyrukovat s nějakýma argumentama.Moc vam všem děkuji za rady

klarysa27
autor
30. srp 2010

@shaula když totiž Damianek dostane nějakou nemoc např měl zánět ledvin tak byl oslabený,špatně se mu dýchalo a měl špatné hodnoty v krvi.Tím pádem ho musely přeložit na ARO právě na plicní ventilátor.Tam ho vyléčily a opet pak dýchal normálně sám a šlo se domu.Normálnímu dítěti se nasadí antibiotika a nemá takové problémy,ale Damianek jak jsem psala prodělal herpetickou encefalitidu a snáší vše huř.Je opravdu strašné když nevíte kam se obrátit a dovolat pomociJe to mé jediné zlatíčko který si svuj život vybojoval už když mu bylo čtrnáct dní.Prosím všechny o rady a nápady kam se obrátit nebo napsat,než to budem potřebovat.Moc všem děkuji.Věrka s Damiankem

shaula
31. srp 2010

@klarysa27 Tak to podle mě nemůžou... Nicméně - zkus se obrátit sem: http://www.porodnice.cz/prehled-poraden Fungují tu fundované poradny lékařů - odborníků, je tam i poradna advokátní. Napiš dotaz a uvidíš, jak ti odpoví.
Nebo si ve vyhledávači zadej "právní poradna", vyjedou ti nějaké odkazy, a ptej se všude, kde tě jen napadne... Bude tě to asi stát trochu času, ale holt se musíš bránit... Moc ti držím palce!!!