Ošetřovné OSVČ květen. Jak s vyplněním u konrétního odstavce?

barborka09
15. čer 2020

Ahoj holky! Žádali jste už o ošetřovné pro OSVČ za květen? Já žádám o ošetřovné pouze do 24.5., jelikož pak byla otevřená škola a dceru jsem do ní tudíš poslala. V tom formuláři je odstavec "Důvody, proč dítě nenavštěvuje školu nebo jiné dětské zařízení, nebo osoba závislá na pomoci jiné osoby nebyla umístěna do zařízení sociální péče, i když byly otevřeny". Podle mě se mě tenhle odstavec netýká, jelikož já jsem dítě do školy poslala, ovšem když tam nic nezaškrtnu, tak mi to hlásí chybu a nejde vygenerovat PDF. Podle mě někdo asi nedomyslel, že by se tady mohl vyskytovat někdo, kdo to dítě do školy poslal. Psala jsem dotaz na mimistersvo, ovšem kdy se dočám odpovědi to nevím. Případně co jste tam uvedly vy, jestli se jednalo o stejný případ. Nebo jsem něco někde přehlídla, špatně zaškrtla a tudíž je chyba u mě? Budu ráda za každou reakci. Uvádím body které je možno zaškrtnout.
1) Ohrožení zdraví dítěte nebo osoby závislé na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I
2) Ohrožení zdraví jiných osob, které žijí s dítětem nebo osobou závislou na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I
3) Výrazné omezení kapacity školy nebo jiného dětského zařízení nebo zařízení sociální péče
4) Výrazné omezení provozní doby školy nebo jiného dětského zařízení nebo zařízení sociální péče
5) Nastavení omezujících režimových opatření ve škole nebo jiném dětském zařízení nebo v zařízení sociální péče

veru0401
15. čer 2020

@barborka09 dobrý den dnes akorát řeším to samé.ja tam měla ještě kolonku: Žádám o dotaci výhradně z důvodů uzavření školy nebo jiného dětského zařízení nebo zařízení sociální péče. To jsem za škrtla. Jen teda nevím zda k tomu posílat potvrzení ze skolky o uzavření do 25.kvetna,to tam nepíšou ze se má posílat. Tak předpokládám ze to nechtějí za měsíc květen když se tam vypisuje název skolky. Nebo nevíte jak to je zda zasílat i potvrzení?dekuji

veru0401
15. čer 2020

@barborka09 pochopila jsem to tak,ze když bylo do toho 25.kvetna zavřeno tak jsem zaskrtla ten důvod o uzavření .jinak mě to taky nepustilo dal když nebylo nic zaškrtnuto.

barborka09
autor
15. čer 2020

@veru0401 Jaké jsou hlavní rozdíly výzvy ošetřovné pro OSVČ za květen ve srovnání s předchozími výzvami?
K žádosti není nutné dokládat potvrzení o uzavření školy, školky apod. nebo zařízení sociální péče ani žádnou jinou přílohu. Do žádosti musí žadatel vyplnit název, adresu a webové stránky zařízení, které dítě či osoba navštěvuje.
Jak je uvedeno výše, není třeba dokládat potvrzení o uzavření školy. Toto je odpověď přímo ze stránek MPO. Takže dokládat nebudu.
Počkám ještě do zítřka jestli mi neodpoví MPO na můj email z pátku a jestli ne, tak tam taky zaškrtnu to co vy. Prostě příjde mi, že je celá ta věta nešťastně formulována.

veru0401
15. čer 2020

@barborka09 dekuji za info.ja nechtěla zaškrtnout nic ale to mě nepustilo,tak hold tohle. Prinejhorsim se ozvou kdyby to bylo špatně. Tak kdyby se vám ozvali tak napište co jste se dozvěděla.dekuji

barborka09
autor
15. čer 2020

@veru0401 Kdyby něco napsali, tak napíšu. Taky jsem nechtěla nic zaškrtávat, bohužel pak mě to nepustilo dál. Takže když tak zaškrtnu to co vy. A taky si říkam, že se určitě ozvou kdyby byl problém. Dvě předchozí žádosti jsem zvládla bez problému a teď na to vymyslí nový formulář. Nejvíc mě rozesmála jejich hláška, že když posíláme žádost poštou, že ty listy nemáme sešívat, že je to zdržuje. Tak jsem zvědavá jestli bude tentokráte vyřízení rychlejší.

konidana
15. čer 2020

@barborka09 poslední možnost tam je :
Žádám o dotaci výhradně z důvodů uzavření školy nebo jiného dětského zařízení nebo zařízení sociální péče.

herminka
15. čer 2020

Já jsem zaškrtla tu poslední možnost, jak píše @konidana, děti šly 25.5. do školy a školky.

Jinak ještě nemáme rozhodnutí a peníze za duben, žádost jsem posílala 18.5. (poštou). Za březen to bylo na účtě cca do 14 dnů.

konidana
15. čer 2020

@herminka tak nam přišlo rozhodnutí za duben minulý týden a zadost za březen někde ztratili🙄 a ja ztratila podaci lístek 🙈

herminka
15. čer 2020

@konidana Ajaj ☹ Já lístek mám a vím, že to dorazilo. Vím, že je žádostí spousty, ale už se mi to zdá divné. Kolega posílal datovkou a měl to vyřízené velice rychle.

veru0401
6. črc 2020

@barborka09 Pěkný den přeji chci se zeptat zda Vám už přišlo OČR za květen ?nebo nějaké vyjádření ?Mě prave ještě vůbec nic nepřišlo ani ze by bylo něco v nepořádku. Tak nevím zda nekam napsat nebo volat.dekuji

herminka
6. črc 2020

@veru0401 Bohužel nepřišlo. Ani za duben ☹

barborka09
autor
6. črc 2020

@veru0401 zatím nepřišlo vůbec nic - ani vyjádření že byla žádost schválena ani peníze. Zatím ještě nic neřeším. Ty dva předchozí měsíce přišlo schválení po cca měsíci od odeslání. Posílala jsem 16.6, takže ještě nepanikařím a věřím že během příštího týdne dorazí vyjádření. Dám vám vědět až dorazí.

veru0401
6. črc 2020

@barborka09 tak supr dekuji ti mi dejte vědět.abych věděla zda řešit. Já pravě měla všechny brzo vyřízeny během 14dnu. Tak ještě taky budu vyčkávat. Moc dekuji 😊

barborka09
autor
8. črc 2020

@veru0401 Tak včera večer přišel email že má žádost za ošetřovné na květen byla schválena. Peníze očekávám tak max. do tří dnů.

herminka
8. črc 2020

@barborka09 Můžu se zeptat, posílala jsi poštou nebo datovkou?

barborka09
autor
8. črc 2020

@herminka Poštou a bylo to 16.6.

konidana
8. črc 2020

@veru0401 nám furt nic. postou doruceno asi 20.6. zatim prislo jen za duben.
@barborka09 tak snad to taky brzy dojde

herminka
8. črc 2020

@barborka09 Taky jsem posílala poštou 16.6., tak jsem zvědavá.

veru0401
8. črc 2020

@barborka09 dekuji moc..mě zatím nic a posílala jsem poštou a přijato 18.6. Tak ještě uvidím,vyckam. A zaskrtavala jste ten důvod uzavření skolky?nebo jiný důvod?

herminka
8. črc 2020

@veru0401 Tak změna, přišlo mi rozhodnutí. Žádost jim taky přišla 18.6. (odeslána 16.6.), tak se určitě taky brzo dočkáš.

barborka09
autor
8. črc 2020

@veru0401 Ano, zaškrtla jsem ten důvod uzavření školy. Jinak jak jsem psala na to ministerstvo dotaz ohledně toho co tam mám zaškrtnout, tak mi přišla odpověď 29.6. Vzhledem k tomu, že jsem tam psala 15.6, tak na odpověď s čeká celkem dlouho.