Otcovství a změna příjmení. Co budu potřebovat k vyřízení?

kristynael
20. dub 2020

Chtěla bych že zeptat co potřebují když půjdu na matriku kůly přiznání otcovtsvy oba jen op? A druhá otázka dcera po porodu má mě příjmení chtěli by jsme to změnít aby měla po otci co k tomu potřebuji děkuji.

amazonkajanik
20. dub 2020

@kristynael co vím,tak stačí jen přítomnost obou s op a pak asi otec vyplní souhlas. My měli problém se zápisem otce do rl,jelikož prohlásili,že nemá platný op 😟

kristynael
autor
20. dub 2020

@amazonkajanik jo tak to je fajn.. No stim op je problém no.. Ale zapsat do rl můžete pak kdykoliv mi šli až po porodu a nebyl problém přítel neměl také op..

amazonkajanik
20. dub 2020

@kristynael Jj,to jo,jenže by nesměl mít tatínek na vše času dost. Naštěstí jsme se dohodli,že příjmení bude po mě,po svatbě si ho chce vzít i tatínek 😁 ale prostě mě štve ta prázdná kolonka "otec dítěte "

j.a.n.i
20. dub 2020

My museli mít ještě naše rodné listy... ale je to už pár let, tak se možná něco změnilo.

rickbon
20. dub 2020

@kristynael já byla pro brno venkov 2019 a potřebovali jsme rodné listy...

kristynael
autor
20. dub 2020

@rickbon radši si je vezmem.. Spíš mi asi jde o tu změnu příjmení..

zelenaesmolda
20. dub 2020

@kristynael pokud nejste manzele tak dej diteti svoje prijmeni.Kdybyste se treba rozesli a ty se pak chtela vdat tak bez jeho souhlasu prijmeni nezmenis.

kristynael
autor
20. dub 2020

@amazonkajanik jo to nás tatínek taky neřeší nic a na vše je moc času.. Proto to děláme až teď... Přitom sme to mohli mít v klidu už před porodem.. A jelikož svatba se teď odkládá a čekáme druhé Mimi chtěla bych aby měli obě příjmení po tatínkovi..

kristynael
autor
20. dub 2020

@zelenaesmolda první má příjmení po mě a chci aby měla jako to druhé dítko stejně..

alilali
20. dub 2020

Rodné listy obou rodičů, občanské průkazy, těhotenskou průkazku

kristynael
autor
20. dub 2020

@alilali dekuji

j.a.n.i
20. dub 2020

@zelenaesmolda I když bude mít jméno po ní a vdávala by se, tak bez souhlasu otce jméno dítěte nezmění, takže zrovna s ohledem na tohle je to fuk.

mariesv
20. dub 2020

rodné listy, občanky, těhotenskou průkazku a u rozvedených i rozsudek o rozvodu