Paragrafy
janitchka
30. bře 2010

Otěhotnění v rozvodovém řízení. Kdo bude v rodném listě?

Ahoj🙂
můžete mi někdo poradit?narazila jsem na problém a nikde jsem nenašla co s tím..Již půl roku jsem v rozvodovém řízení a mělo by to být již do dvou měsíců vyřízené...S manželem nežijeme ve společné domácnosti již dva roky..Oba máme přes rok jiné partnery...A teď k mému dotazu..Kdo by byl v případě nynějšího otěhotnění v rodném listě,kdyby jsme se po rozvodu se současným přítelem vzali a byl by tudíž v době porodu manžel on...vstahuje se ochranná lhúta v tomto případě na ex-manžela,který by s tím nesouhlasil?děkuji 🙂
verled
30. bře 2010
jani.mám takovej dojem že prostě jestli porodíš do 300 dnů tak je automaticky otec manžel......ale kdyby jste se vzali tak by to snad nikdo neřešil si myslim......ale určitě nevim
janitchkaautor
30. bře 2010
já si právě řikám,že kdybysme byli manželé,tak to nikdo řešit nebude,jen kdyby to exmanžel napadl...ale potřebuju to vědět určitě...
janitchkaautor
30. bře 2010
verled děkuji za odpověď 😉 😉
ria80
30. bře 2010
Jani,jestli se ještě před porodem vezmete,tak otcem bude manžel,kterého v době porodu budeš mít.Bývalý manžel nemá šanci.
ria80
30. bře 2010
Problém by byl,kdyby ses do porodu nestihla rozvést a znovu vdát,ale to se snad nestane.
verled
30. bře 2010
jani:tak vidíš ria to ví a máš to hotový🙂
sonka.77
31. bře 2010
Jani, jo jo, pokud se s přítelem do porodu dítěte vezmete, tak je vše OK, otcem je přítel. Pokud by svatba nebyla, tak je otcem ex-manžel a musí se to řešit soudně. Svatba je nejlepší řešení.
janitchkaautor
31. bře 2010
holky moc vám děkuju za odpovědi,moc jste mě potěšili... x-) x-) x-) x-) x-) x-)
daisy1
31. bře 2010
no ja mam pocit, ze kdyz s exmanzelem zajdete na nejaky urad a tam oba podepisete, ze on neni otcem, tak muzes uvest sveho partnera
daisy1
31. bře 2010
aspon muj pritel, jehoz zena se rozvadela jiz v jinem stavu, byl informovan, ze ma jit kamsi podepsat papir, ze neni otcem ditete. Ale asi 2 mesice po rozvodu a asi mesic pred porodem se jeho ex vdala, takze k tomuto teda nedoslo.
ria80
31. bře 2010
No já myslím,že to nestačí.To je jako ochrana toho dítěte,to se pak musí soudně napadnout až po narození dítěte.
daisy1
31. bře 2010
no me rikal, ze stací, kdyz ex manzel popre a zena a novy pritel dosvedci, ze je to opravdu tak. Ne, ze se vzepre ex a pak mozna i pritel.. jako ze jeden z tech chalu se k diteti hlasit musi. ale jak rikam, nakonec stihla rozvod, svatbu i porod, takze pritele se to netykalo.
helen78
31. bře 2010
Ne ne, nestačí, mám dvě kamarádky, co byly v takové situaci a vždy byl v rodném listě exmanžel. Řešilo se to pak až nějakou dobu po porodu.
ria80
31. bře 2010
No právě,proto se kolikrát lidi týden po rozvodu honem berou.Manžel má vždycky přednost před nějakým přítelem.
krtecek
31. bře 2010
Janitchka, byla jsem presne ve stejne situaci jako ty a tak ti posilam vyjadreni moji pravnicky.

"Zakon o rodine (zak. c. 94/63Sb.), ramcove upravuje otazky pripadneho popreni nebo uznani otcovstvi. Dulezita ustanoveni jsou par. 51., odst.2, ktery je odchylkou od obecneho ustanoveni par. 58, odst.1 podle nehoz svedci zakonna domnenka otcovstvi rozvedenemu manzelovi matky ditete, pokud od rozvodu manzelstvi (tedy nabyti pravni moci rozvodoveho rozsudku) neuplynula lhuta delsi nez 300 dnu. V tomto pripade je nutne souhlasne prohlaseni matky, byvaleho manzela a otce ditete (tvrdi-li, ze je otcem) a toto prohlaseni muze byt ucineno pouze pred soudem, matrika nestaci.
Vyhnout se takove situaci je mozno pouze v pripade, ze matka se znovu provda pred narozenim ditete (par. 51, odst2), kdy zakon predpoklada, ze otcem je novy manzel matky, ledaze by sve otcovstvi uspesne poprel."

Toto jenom potvrzuje, co uz vyse napsaly holky. Pokud se pred narozenim ditete stihnes rozvest a znovu vdat, tak bude automaticky za otce povazovan tvuj novy manzel a on bude zapsan v rodnem liste ditete.

Drzim palce, at to vsechno dobre dopadne 🙂
janitchkaautor
1. dub 2010
krtecek moc děkuji,snad to dopadne
janitchkaautor
7. říj 2010
krtecek tak už jem rozvedená a za měsíc se budu zase vdávat a mimi taky vyšlo x-) 😎

Začni psát odpověď...

Odešli