• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Paragraf - ošetřování dítěte. Jak dlouho může trvat?

10. října 2016 
ahoj holky nevím jestli už tu téma není,ale chtěla bych se zeptat jak dlouho ze zákona může trvat paragraf na dítě a jestli je placený stejně jako nemocenská.předem díky za odpověd :wink:
25. led 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj leni,
bývalo to 9 dnů a byly placeny všechny. od 1.1.2010 je to následovně:
V období od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2010 činí podpůrčí doba u ošetřovného nejdéle 6 kalendářních dnů. U osamělého zaměstnance, který má v trvalé péči aspoň jedno dítě ve věku do 16 let, které neukončilo povinnou školní docházku, činí podpůrčí doba u ošetřovného nejdéle 13 kalendářních dnů. Podpůrčí doba počíná běžet od 4. kalendářního dne potřeby ošetřování nebo péče.

V praxi to znamená, že v roce 2010 se u ošetřovného zavádí třídenní karenční doba (stejně jako od 1. 1. 2010 u náhrady mzdy) a ošetřovné tak náleží až od 4. kalendářního dne potřeby ošetřování nebo péče.
25. led 2010 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě jsem zapomněla,že to je 60% z denního vyměřovacího základu :unamused:
25. led 2010 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jajda díky moc za vysvětlení jsi zlatá :wink:
25. led 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
není vůbec zač :wink: jen nevím,jestli Tě to potěšilo,protože pokud to ošetřování není na dlouho,tak to je možná lepší si vzít dovču :wink:
25. led 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to se ten paragraf vůbec nevyplatí to je fakt.zaplatí vlastně jen půlku a to ještě jen 60%.tak to je síla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám ještě dotaz - co když bych nastoupila do práce dřív? Jde to vůbec? Nebo je závazná ta doba, co mi vypíše dětská dr.?
25. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zlatouch já myslím že můžeš jít dřív,prostě paragraf ukončíš a doktorka ti to potvrdí.
25. led 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkavano, asi jo, zitra se jeste v praci pozeptam, delam jen utery a patek, v patek uz to, doufam, bude dobry :wink:
25. led 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Takže to znamená že když pracuji ve státním podniku tak mužu být s dítětem na OČR jen 6 dní?Tak to je teda nářez když máme antibiotika tak to je minimálně na 10 dní :unamused: ještě jsem na mateřské ale od srpna nastuluji a mívám bohožel holky dost nemocné to bude strašný :confounded:
25. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
bajnokova je to bohužel tak :frowning2: máme se na co těšit.já budu sice ještě rok doma,ale pak mi to taky nastane.hrůza. :frowning2:
26. led 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bajnokova: na paragrafu můžeš být tak dlouho na jakou dobu ti ho lékař napíše, takže klidně 2 měsíce, pokud to bude třeba, ale zaplacený dostaneš pouze 4 - 9 den.
26. led 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani takže vlastně ten paragraf je stejně na těch devět dnů ,akorát se změnila podpůrčí doba?já to totiž pochopila taky tak že se zkrátil z devíti na šest dnů :unamused:
26. led 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, přesně tak, délka paragrafu jako takového je neomezená a podpůrčí doba je 6 dní, s tím, že začíná až od 4. dne co seš na paragrafu
26. led 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě bylo tenkrát řečeno že mužu být max.těch 9 dnu doma s dítětem pak přijít na jeden den do práce a pak zas znovu paragraf
26. led 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, to spíš bylo proto, abys měla i ty další placené... ale je to malinko podvod, protože pak by to mělo být na jinou diagnozu
26. led 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nevím, zda je diskuze ještě aktuální, ale zajímalo by mě, jak je to při ošetřování člena rodiny. Vím, že se započítává i víkend, ale jak je to v případě, že mi končí OČR v neděli? K doktorce půjdu nejspíš v pátek a ona mi to už na sobotu a neděli zřejmě nenapíše. Je to tak správné nebo bych měla nárok i na sobotu a neděli? Děkuji.
17. říj 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulllisek tak jí řekni, ať ti to ukončí v neděli, v PO že už půjdeš do práce...neměl by to být problém - co když děláš na směny nebo i sobotu a v neděli, to přeci nemůže vědět :wink:
17. říj 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, víš, já jsem nastupovala na OČR v pátek, kdy mi dítko kašlalo jako blázen a ona mi pak říkala, ať se ozvu v pondělí co a jak, že to když tak ukončíme rovnou pátečním datumem, jenže dcerka dostala zánět středního ouška, včera jí píchali obě uši, má ATB, takže s ní budu celý týden doma, OČR mi končí v neděli a v pátek jdu na kontrolu na ORL, takže tím pádem i k doktorce. Myslím, že mi to bude chtít ukončit v ten pátek. :confounded:
17. říj 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulllisek no jo, tak to s tím asi nic nenaděláš, placených máš stejně max 9dnů - takže od pátku do soboty.....
17. říj 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007a jak je to s další diagnózou-nastupovala přece s jiným onemocněním,to by měl být další paragraf ne?a jak je to dneska s tím,že si na prodloužení vezme ten paragraf třeba druhý rodič
17. říj 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nene, máme jednu diagnózu a jeden paragraf, 9. den mi připadá na neděli a v pátek jdu k MUDr., která mi to bude chtít pátkem ukončit, ale já myslím, že bych měla nárok až do neděle, do toho 9. dnu. Asi jí to teda řeknu a uvidím, jak se bude tvářit.
17. říj 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mám dotaz ohledně paragrafu. V dubnu čekáme druhé miminko a já jsem na RD, miminko má srdeční vadu a proto budu rodit v Motole a mimčo tam půjde na operaci. Jde mi o to, jak to je s paragrafem na malou. Může se během té doby vystřídat manžel třeba s mojí mamkou? Já totiž malou do nemocnice nemůžu vzít a manžel zase nedostane tak dlouhou dovolenou, neplacené volno si z finančních důvodů nemůžeme dovolit...
Měla bych být mimo cca 1,5měsíce...
3. led 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svatule vystřídat se můžou v tom případě, že má babička stejný trvalý pobyt jako dítě, o které by pečovala..jinak může mít manžel paragraf 9dnů placených a dál může zůstat doma, ale zadara, nebo jít na den do práce a znovu paragraf.....a udělat to tak několikrát dokola...
3. led 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 a kdyby zůstal déle, než těch 9 dní, tak mu zaměstnavatel platí pojištění, nebo si je musí platit sám?
4. led 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svatule u zaměstnavatele by měl "omluvenku" a samozřejmě mu hradí všechno pojištění - jen je doma bez peněz...:frowning2:může být doma dva měsíce klidně
5. led 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám teď poprvé paragraf na ošetřování dítěte a nevím přesně, jak to je, když mi skončí paragraf 9. den a co pak? Musím v práci nějak požádat o neplacené volno? Paragraf mi končí ve čtvrtek, ale na kontrolu jdeme až v pátek, takže ten 1 den nevím, jak se řeší. Dovolenou si vzít nemůžu, protože jsem nastoupila do práce po RD a nemám na ni nárok. Nebo co když nás nechá dr. ještě doma déle, tak by to bylo více dnů a ne jen jeden (dcera měla zánět středního ucha a bere ATB). Díky.
7. led 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marjama Paragraf ti normálně běží dál, dokud bude potřeba, akorát od 10 dne dál už ti ho ČSSZ nezaplatí.
7. led 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Děkuji za odpověď. Už je mi to jasný :slight_smile:
8. led 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,prosím vás,jak je to s paragrafem,když manžel dělá na směny? má třeba tři dny práce a pak třu dny volna a dělá i víkendy...potřebuju,aby si vzal paragraf na malou až budu v porodnici,tam mu ho taky vystaví? díky moc
10. led 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarusenka777 Jojo paragraf mu vystaví v porodnici a je úplně jedno, že pracuje na směny, paragraf je placený za kalendářní dny.
10. led 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
1 2 3 ... 5
Tvůj příspěvek