Paragraf - ošetřování dítěte. Jak dlouho může trvat?

lenkavano
25. led 2010

ahoj holky nevím jestli už tu téma není,ale chtěla bych se zeptat jak dlouho ze zákona může trvat paragraf na dítě a jestli je placený stejně jako nemocenská.předem díky za odpověd 😉

j.a.n.i
12. říj 2013

@havit Právě že naopak vyplatí 😉 ale myslím, že je potřeba aby ten první den byl pro tebe pracovní (ale jistě to nevím)...

j.a.n.i
12. říj 2013

@console A z jakého titulu bys to ošetřovné chtěla pobírat? Když nemáš práci, tak z žádné nepotřebuješ uvolnit a pobírat náhradu platu.

console
12. říj 2013

@j.a.n.i děkuju, to mi nějak nedocvaklo...

ivi78
6. lis 2013

Ahoj , prosím o radu
v neděli nastupuji na plánovaný SC , tak se chci zeptat jak to vyřešit aby manžel byl s náma doma alespoň 14dní?? lze čerpat postupně ošetřování na dítě a poté ošetřování na manželku ,protože nebudu ještě schopná se postarat o starší dítě??

j.a.n.i
6. lis 2013

@ivi78 Tak s tou ošetřovačkou na dobu kdy budeš v porodnici problém není, tu vypíše porodnice... ale jestli ti napíše tvoje doktorka ošetřovačku i pak na tebe, to už ti tu nikdo neřekne, to už je na rozhodnutí doktorky, některé to napíší a některé k tomu přistupují tak, že pokud tě porodnice propustí, tak to znamená, že si v pořádku.

ivi78
6. lis 2013

takže první ošetřovačku napsat na dítě tu mě vystaví nemocnice a pak zkusit obvodačku nebo gyndu???

ivi78
6. lis 2013

jo a ještě kdyby mě ji napsala, musí se tam také dodržet ten jednodenní nástup do práce?? díky moc

j.a.n.i
7. lis 2013

@ivi78 Jo, tak to nevím ☹

konidana
3. únor 2014

@j.a.n.i Také mám jeden dotaz. Jde ošetřovačku pobírat nejdříve na jedno dítě a pak na druhé? Nebo prostě platí jen 9 dnů jednomu ošetřujícímu? Díky

j.a.n.i
3. únor 2014

@konidana Pokud je ta ošetřovačka na dané nemocné dítě, tak jde.

kaci91
26. bře 2014

Prosím o radu.Když jsem s dcerou v nemocnici,mám nárok na paragraf?Díky

konidana
27. bře 2014

@kaci91 určitě ano

miky26
27. bře 2014

Dobrý de, chtěla jsem se zeptat dcera jde na operaci s nohou a doma s ní budu určitě 2 měsíce,ale na paragraf mám nárok 16 dní, tak jestli po skončení paragrafu si mohu vzít dovolenou 1den a zase nastoupit na paragraf. když jsem byla před 3 roky s dětma na operací nohou tak jsme ty paragrafy střídali,byla jsem 16 dní s jedním a pak zase 16 dní s druhým a takhle jsme to točili,ale teď jde na operaci jen jedno dítě.
Děkuji mockrát za odpověď

konidana
27. bře 2014

@miky26 mělo by to jít. Stačí i paragraf ukončit v pátek a v pondělí začít nový.

miky26
27. bře 2014

aha no to mě nenapadlo 🙂, nevím jak bych to jinak udělala s penězma.Moc děkuji

j.a.n.i
27. bře 2014

@konidana To záleží, jak to vyhodnotí ossz, protože správně lze na jednu diagnózu pouze jedno OCR... To, že to většinou projde s přerušením je věc druhá, ale taky nemusí.

ladovka26
11. kvě 2014

Dobrý den mám jeden dotaz byla jsem ted 6 tydnu v nemocnici a manžel měl 9 dní paragraf ted mám bohužel nastoupit opět do nemocnice ale jiná diagnoza a zajímalo by mě zda má manžel opět nárok na aspon těch 9 placených dní paragrafu klukovi je 8 děkuji za odpověd

j.a.n.i
11. kvě 2014

@ladovka26 Pochopila jsem, že aktuálně jsi z nemocnice doma, tedy ano nárok opět má.

patmat11
17. kvě 2014

dobry dendo kdy si muzu pozadat o OCR NA dite?

j.a.n.i
17. kvě 2014

@patmat11 Jak do kdy?

kajamalkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eriska
26. čer 2014

@j.a.n.i ahoj,koukam,ze tu vsem odpovidas,tak si te dovolim taky pozadat o radu,muzu? Pred 14 dny jsem byla s malym na paragrafu kvuli vybourani na kole,kdy mel osklivou trznou ranu v obliceji,dneska jsme se od dr. vratili s anginou,je mozne byt takhle po 14 dnech znovu na osetrovani?

j.a.n.i
26. čer 2014

@eriska Jo, bez problémů 🙂

berka22
14. črc 2014

Ahojky ,dnes jsem dostala poprvé paragraf na dítě a nevím jestli ten paragraf mám dát ihned do práce ,nebo až po ukončení ,děkuji

konidana
15. črc 2014

@berka22 Podle toho, jak to bude chtít zaměstnavatel. U nás stačí až po ukončení, pokud to tedy není přes konec měsíce.

cilitka1
30. led 2015

Ahoj prosím o radu.Jsem samoživitelka a dcera mi ted omarodila ale nemůžu jít na paragraf.Může jít na paragraf otec dcery tedy exmanžel a jak dlouho má nárok na paragraf?Děkuji za info

j.a.n.i
30. led 2015

@cilitka1 Pokud je dceri do 10 let tak muze, delku 100% nevim, ale rekla bych, ze 9 dni.

cilitka1
1. únor 2015

@j.a.n.i Děkuji moc za radu 😉

ivussska
5. led 2016

Holky prosím o radu, v neděli nastupuji na plánovanou sekci, to muži vystaví OČR v porodnici a až nás pustí domů tak mi ji vystaví obvoďačka. Je možné mít první OČR do soboty, v neděli nic a od pondělí začít novou OČR od obvoďačky? Lze mít to přerušení o víkendu, nebo si musí muž vzít na pondělí dovolenou a od úterý začít OČR? Děkuji.

svancarka
15. led 2016

Nyní čerpám osetrovne, do 22.1., pokud chci pokračovat, musím nastoupita na nějaký den do práce nebo čerpat dovolenou a pak mohu znovu cerpat osetrovne, děkuji za odpověd.