Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pas nebo občanka pro mimčo, co je rychleji vyřízené?

wasu
25. črc 2013

Ahoj, chtěla bych se poradit, potřebuju velmi brzy po porodu jet na Slovensko, ( i když jen na otočku kvůli škole) na a samozřejmě i s miminkem a k tomu potřebuju pro mimčo cestovní doklad, v podsatě je mi jedno jestli mu nechám udělat OP nebo cestovní pas. Chtěla bych vědět, zda nevíte co je rychleji vyřízené a jestli to můžu začít vyřizovat před dostáním rodného listu.( Kdyby mimi nemělo doklad tak si vlatně unesu své dítě a ještě bych z toho mohla mít problémy) Díky za názory

vicky007
25. črc 2013

Ono je to snad jedno co bude prcek mít, liší se cena za doklad a trvá to oboje cca 30 dní, Rodný list je povinný u obou dokladů

maudn
25. črc 2013

lepsi pas, protoze prece jen jsou na něj všude zvyklý nar ozdíl od občanek

schnek
25. črc 2013

nevím, jestli se i občanky dělají v nějaké zrychlené modifikaci, pasy ano, ale je to poměrně drahé. My jsme do teď do SR jezdili s dětmi na mojí občanku + jejich RL (české + slovenské, mají obojí občanství). Nezažila jsem, že by nás někdy někdo kontroloval, co jsme v Schengenu.

sarkad2856
25. črc 2013

já bych taky raději pas

zamilovanadonej
25. črc 2013

Rodný list vystaví na počkání, a jak by šlo vyřizovat něco pro někoho, kdo vlastně neexistuje? To je blbost. A občanka po EU stačí...na co jsou zvyklí je šumafuk, záleží, co je platné.

antarres
25. črc 2013

máme pro obě děti pas a vyzvedávali jsme je za 3 týdny

jeudi
27. črc 2013

Ona jde udelat i obcanka pro mimco?

Sem začni psát odpověď...

Odešli