Po rozchodu musím mít syna napsaného v péči?

jenjanka
19. kvě 2010

ahoj,chci se zeptat rozešla jsem se s přítelem,mame 2lete dítě,je povinne abych ho měla napsaneho v péči nebo se mužu jen domluvit s byvalym přitelem kolik mi bude davat a na schuzkach?musi to byt přes uřady nebo ne???moc moc děkuji

j.a.n.i
20. kvě 2010

No, povinné to není, ale... Záleží na tom jak jste či nejste schopni se dohodnout a rozumně hlavně do budoucna spolupracovat. A taky jak si na tom finančně, protože bez oficiálního papíru se pořád pro nárok na dávky berete jako rodina, tj. i přítelův příjem. Já bych asi volila variantu dohodnout se, sepsat to jako dohodu mezi sebou a nechat si ji na soudě schválit, máte to pak oba podložené.

jenjanka
autor
20. kvě 2010

Děkuji,ale zdá se mi to zbytečné dávat to soudně,když se domluvime.Já nevím přes ten soud se mi to zdá takove divne,pry chodi domu ze socialky atd.Tohle ja moc nemusim

j.a.n.i
20. kvě 2010

Já osobně bych to taky přes soud asi taky neřešila, ale někdy to jinak nejde, třeba když potřebuješ aby ti do nějakých výpočtů nezahrnovali přítele...

jenjanka
autor
20. kvě 2010

tak já pobíram jen rodičák a tam se přítel nezapočítava a přidavky nepobíram a ani nechci.Mě jen jde oto jestli to ditě musi byt psane že ho ma někdo v peči nebo ne.

jenjanka
autor
20. kvě 2010

a slyšela jsem že by to mělo jit i tak že sepišeme něco společně a nechame si to jen orazítkovat,bez soudu

gabiku
20. kvě 2010

Ahojky, pro posouzení pro sociálku - aby nebyl partner posuzovaný, mně stačilo , že u nás samozřejmě nebydlel, neměl bydliště, podepsala jsem čestné prohlášení, že na výživě dítěte se podílím sama, žiju sama apod. a předložila jsem notářsky ověřenou "dohodu o výši výživného", na které jsme se mezi sebou domluvili. Dokonce mi dali i vzor té dohody. Toto stačilo, aby nebyl posuzovaná osoba v nároku na dávky. Já bych to teda přes soud neřešila, když se domluvíte, jak na výživném, tak na schůzkách .

jenjanka
autor
20. kvě 2010

Gabiku:Takže nemáš ditě ve sve peči jo?STAČILO teda jen tohle?děkuji

gabiku
20. kvě 2010

Jejjanka: před dvěma lety, kdy jsem to řešila, mi to pro sociálku stačilo, neměla jsem soudně dítě ve své péči. U mě se stav za nějakou krátkou dobu ale změnil, po nějaké době otec dítěte začal s náma bydlet, tak jsem šla jen na sociálku nahlásit změnu, že již nebydlím se synem sama. Je to povinností, která vyplývá z toho podepsaného prohlášení na sociálce.

jenjanka
autor
20. kvě 2010

Aha,takže ti to dopadlo dobře 🙂