Přechod z pobírání PPM na RP. Posl. měs. dostanu jen PPM

petua
15. zář 2009

Ahoj holky,
včera mi přišlo vyrozumění z ÚP, že mi přiznávají RP a v jaký výši a blablabla. Ovšem jedna věc mě teda hódně zarazila - mateřská mi končí 11.9., tzn. že do 11.9. dostávam PPM a od 12.9. RP. Logicky jsem předpokládala, že za 11 dní dostanu PPM, na kterou mam nárok a ten zbytek dostanu tu část RP, která zbývá - tzn. 7600,- mínus 37% (37% dní, teda do toho 11.9. dostávam ještě PPM), to by dělalo nějakých 4788,-Kč.
Ovšem v tom vyrozumění, co mi přišlo, píšou, že za září dostanu RP jen v takový výši, aby mi doplatili do těch 7600,- - takže pár drobných 😅
Máte to taky tak?? A nepřijde vám to divný?? Na tu PPM mám přece nárok a RP je jen další příspěvek, kterej se týká těch dní až po PPM, jakým právem to teda mezi sebou krátí??

vojtisek2007
15. zář 2009

petua - je to správně, když máš v jednom měsíci nárok na PPM i na rodičák, tak se ti rodičák pokrátí o vyplacenou mateřskou - takže za 11 dnů dostaneš mateřskou a na rodičáku tedy zbytek do 7600,-Kč. A jakým právem nevím, je to takhle prostě v zákoně 😒

petua
autor
15. zář 2009

Vojti díky, každopádně jsi mě teda nepotěšila 😅 Né že bych bez těch pár tisíc neměla na chleba, ale počítala jsem s nima, že, to je fakt hukot tohle, pěkně nespravedlivý 😠 😒 😒

kacka.va
15. zář 2009

petua: to je normální, tak to počítají všem, RP ti nedají za celý měsíc, když část máš PPM, proč by to dělali? 🙂 Vždyť nejsi celý měsíc na rodičáku, ale jen část, tak mi to přijde logické.

petua
autor
15. zář 2009

Kacka.va: No právě že tak to ale neni, jak to píšeš - já si nenárokuju celých 7600,-, když za 11 dní z toho měsíce dostanu ještě PPM. Ale oni mi ten rodičák nedaj za těch 19 zbylých dní, jak by bylo logický, ale daj mi jenom těch pár korun, co mi do těch 7600,- zbejvá, chápeš? Já už to neumim vysvětlit jinak 😀

kacka.va
15. zář 2009

chápu, já to měla stejně. 🙂 prostě je to na maximální hranici rodičovského příspěvku, jen to dorovnají. Prostě to je pravidlo prvního měsíce RP. Ono je to ještě nějak mám dojem ovlivněné tím, kolik dní jsi pobírala ten měsíc PPM, nebo to tak bývalo mám dojem.

vojtisek2007
15. zář 2009

petua - tobě jde spíš o to, že když je rodičák 7600, tak to vydělíš třeba 30 (dny v měsíci) 7600:30= 253 - takže bys chtěla 253*19 = 4807 za 19dnů rodičáku + mateřskou a ne že když vezmu 6000 mateřskou, tak že na rodičáku dostanu "jen" 1600, že se nekrátí rodičák podle toho, kolik na něm seš dnů, ale podle toho, kolik dostaneš mateřský - některé ženká, která má vysokou mateřskou třeba vůbec první měsíc rodičák nedostala, protože jí mateřská udělá za těch xy dnů víc než těch 7600,- smutný ☹ ☹ ☹

petua
autor
15. zář 2009

Vojti: Nooo, přesně tak já to myslela, umíš to napsat víc polopaticky 😀 😀
Je to fakt na hlavu postavený 😖

nevesta2009
16. zář 2009

Holky mám to taky tak..pěkně debilní ☹(