Přídavky na dítě ve společné domácnosti

15. črc 2023

Dobrý den maminky, zajímalo by mě, jestli je nárok na příspěvek na dítě, když s jejich otcem žijeme ve stejné domácnosti, máme společné prostory a každý svůj pokoj v bytě a děti svůj vlastní pokojíček.
Skrz společné posuzované příjmy bych na něj určitě nedosáhla, ale když nejsme již partneři? Dá se to nějak prokázat?
Pracuji kvůli dětem jen na poloviční úvazek, jejich otec na ně sice přispívá ale v dnešní době, kdy už školka i škola stojí tolik peněz vycházíme prostě úplně akorát.

bara88
15. črc 2023

Jasně že se posuzuje i otec s kterým žiješ

nickobsazeny
15. črc 2023

To by takhle asi delali vsichni, kdyby to slo.

sigyn
15. črc 2023

Samozřejmě, že se to dá prokázat. Stačí, když má otec stejné trvalé bydliště, což je uvedeno v databázi obyvatel a už se úřad může začít ptát. Nebo Vás někdo udá. Pak budete muset všechno vracet zpětně + penále.

ele_nka
15. črc 2023

Vždy se posuzují příjmy všech v domácnosti. Vztah nikoho nezajímá. Do společné domácnosti se nepočítají jen partneři, ale třeba i rodiče.

lencaa11
15. črc 2023

Ano budou posuzovat otce musela bys te mít rozsudek od soudu a na úřadě aby byl vyloučen ze společně posuzovanich osob

veronikav31
16. črc 2023

@sigyn tak to vás vyvedu z omylu. Já třeba stejný trvalý pobyt jako otec a děti nemám,ale mám korespondenční adresu kde oni mají trvalý pobyt a všichni jsme posuzovaný. Trvalý pobyt tam nemusí mít nikdo a přesto tam žijí