• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

RD+práce na půl úvazku. Pojištění za mě platí stát?

11. srpna 2011 
akorát mě ještě napadlo, je nějak určené jak dlouho může být dvouleté dítě ve školce, myslím počet hodin denně?
9. kvě 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moninka ano, dvouleté dítě může být maximálně 5dnů v měsíci - klidně na celý den, dovršením tří let může chodit buď 4hodinny denně, nebo už těch zmiňovaných 5dnů v měsíci.
9. kvě 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 myslela jsem to tak, že pokud by šla do té soukromé školky ve dvou letech, jestli vemou tak malé dítě na celé dny
9. kvě 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moninka to asi záleží na té které konkrétní školce,ale když může jí na 5celých dnů, tak proč by nemohlo jít normálně jako větší dítě - u nás ve státní je podmínka aby bylo bez plen - i na spaní a trochu ovádalo sebeobsluhu - oblečení a jídlo....myslím si, že každá soukromá školka to má nastaveno podle svých kritérií, švagrová dává obě děti do soukromé - vychází cca 8.000/měsíčně na jedno a ten mladší tam nastupoval když měl 2r a 4 měsíce a na spaní po obědě ještě pleny měl a nebyl s tím ve školce žádný problém,taky tam mají ve třídě 10dětí, takže není problém se více věnovat, když vezmeš státní, tam je 20-25dětí na ty samé dvě učitelky...ale zase ty ceny a ne všude soukromé školky jsou....
9. kvě 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. kvě 2011 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, prosím o radu,jestli někdo nevíte, jak je to s dodatkem k pracovní smlouvě. Mám smlouvu na dobu neurčitou,plný úvazek(pracuju jako učitelka 1. stupně ZŠ). Od září ukončuju předčasně rodičovskou dovolenou a mám podepsat dodatek ke smlouvě, ve kterém se mi dočasně sníží úvazek a změní se pozice na učitelku 2. stupně.Tato změna by měla platit do 31. 6. 2011. Předpokládám, že dodatek mění pracovní smlouvu a smlouva tak už není na dobu neurčitou ale na dobu určitou!!! Lze toto v dodatku ošetřit takT, že bude uvedeno, že po jeho uplynutí se vracím do původního pracovního poměru a smlouva platí ve svém původním znění?
10. srp 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruzovka Dodatek je prostě dodatek k původní smlouvě, takže pokud je tam uvedeno, že se úvazek mění tak a tak a pozice tak a tak s platností do 31.6. (2011 to asi nebude :slight_smile: ) a ostatní ustanovení smlouvy se nemění, tak je smlouva stále na dobu neurčitou a automaticky se po uvedeném datu vrací na to původní. Ale bez přečtení původní smlouvy a dodatku ti to nikdo 100% nepotvrdí.
11. srp 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek