Rizikové těhotenství, nebo podpora v nezaměstnanosti?

misaatom
6. srp 2013

Ahojky lidičky 🙂 Chtěla bych poprosit o radu někoho, kdo má podobné zkušenosti a nebo se vyzná ve finanční záležitosti v těhu. Na konci února 2013 jsme dostali výpověď z důvodu nadbytečnosti i s odstupným. Od června jsem těhotná. Podporu jsem zatím ještě nedostala z důvodu brigády, tím se mi i posunula podpora. Má otázka je ta, že od známé jsem slyšela, že se mi finančně vyplatí jít na rizikové těhotenství. Pracovala jsem u firmy 7 let, dle nějakého článku na www mám tedy splněné odpracované dny v posledních dvou letech. Tady u toho se ale pozastavuji, počítá se v těch dvou letech i doba co jsem hlášená na pracáku?
Prosím, poraďte někdo, jsem v tomhle hloupá, nerozumím tomu a nevím ani na koho se obrátit. Paní na pracáku mi toho moc neřekla. Jen to, že se zmínila ve stylu: "Hm vy máte možná nárok....(ticho a něco hledá)..., ne nemáte nárok." Kamarádky v mém okolí otěhotněli ještě jako zaměstnané, takže také toho moc neví. Za případně názory a komentáře moc děkuju 🙂

ange_de_la_morte
7. srp 2013

podle mně je finančně určitě wýhodnější být na nemocenské než na pracáku, zda ale máš na nemocenskou nárok nebo ne to už ti neporadím, to by ti ale měli na sociálce říct, zkus jinou úřednici nebo si zawolej na infolinku ministerstwa práce a soc.wěcí - taky jsem tam několikrát wolala a wždy jsem se dozwěděla co jsem potřebowala